Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Wątek: Zmiana body. 80d czy 6d ?

  1. #51
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    80D ma taka sama matryce co M5.

    6D ma nieskonczenie wrecz lepsza niz 5D mkI


    moze warto zaznajomic sie z czyms takim jak RAW i profile kolorow?

    Ale wiesz jak obrazek jest "straszny" to ja się nie dziwię koledze, może się przyśnić w nocy i później trzeba brać leki ... ja bym rzeczywiście nie ryzykował .

    Cytat Zamieszczone przez MichalPrz Zobacz posta
    No właśnie, z takimi opiniami spotykałem się również i one także przesądziły o mojej decyzji. Z niemałym żalem, bo bardzo lubiłem Canona, ale czas się będzie pożegnać. No chyba, że kiedyś i pełna klatka...
    Normalna rzecz że się szuka potwierdzenia swojej decyzji ale opieranie się na takich opiniach jak wyżej ...sorry.. "przesądziły" to jest trudne do uwierzenia że mogło być dla kogoś decydujące.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 26-11-2018 o 14:30
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #52
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta

    Ale wiesz jak obrazek jest "straszny" to ja się nie dziwię koledze, może się przyśnić w nocy i później trzeba brać leki ... ja bym rzeczywiście nie ryzykował .


    Normalna rzecz że się szuka potwierdzenia swojej decyzji ale opieranie się na takich opiniach jak wyżej ...sorry.. "przesądziły" to jest trudne do uwierzenia że mogło być dla kogoś decydujące.
    Napisałem, że „także” przesądziły ale nie, że wyłącznie „te” argumenty przesądziły. Czytanie ze zrozumieniem

  3. #53

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Gdyby tak Canon poszedł śladem FUJI: czyli wraz z nowymi bezlusterkowcami wypuszczał sukcesywnie nowe i naprawdę dobre szkła.
    Troche obawiam się "cukierkowych" takich przesłodzonych kolorów od FUJI. Nie wiem, może to tylko jakieś moje nieuzasadnione uprzedzenia. Na dzień dzisiejszy siedze jeszcze ze szklarnią C oraz EOSem 500d. Może za niedługo upgrade do 800d?

  4. #54
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Re: Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez krzysztoff77 Zobacz posta
    Gdyby tak Canon poszedł śladem FUJI: czyli wraz z nowymi bezlusterkowcami wypuszczał sukcesywnie nowe i naprawdę dobre szkła.
    ale u Canona bezlusterkowce to jest troche inna bajka. po pierwsze jest do nich co zapiac (pelna gama EF ze 100% kompatybilnoscia), po drugie nie jest to jedyna linia aparatow, wiec nie trzeba wrzucic wszystkiego co sie ma do jednego worka.

    w APS-C w zasadzie canonowska M-ka jest obecnie w miare dobra jako bazowy system dla amatora. dla innych odbiorcow sa inne aparaty Canona.

    inna kwestia, ze z nowych szkiel do M sa 22/2, 28/3.5 i 32/1.4. wszystkie optycznie swietne.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztoff77 Zobacz posta
    Troche obawiam się "cukierkowych" takich przesłodzonych kolorów od FUJI. Nie wiem, może to tylko jakieś moje nieuzasadnione uprzedzenia.
    standardowy styl Provia daje znakomite kolory. troszke nasycone, ale nie przegiete. ogolnie co najmniej tak dobre jak canonowski Standard, a dla wielu osob nawet przyjemniejsze.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztoff77 Zobacz posta
    Na dzień dzisiejszy siedze jeszcze ze szklarnią C oraz EOSem 500d. Może za niedługo upgrade do 800d?
    IMHO wszystko zalezy od optyki. do canonowskiego cropa mozna niedrogo skompletowac niezly zestaw podstawowych szkiel. w zaleznosci od upodoban niektore szkla w Fuji beda drozsze (lub duzo drozsze) ale tez czesto optycznie (nieco) i mechanicznie (zdecydowanie) lepsze. i przy okazji mniejsze i lzejsze. wiec zawsze warto rozwazyc.
    www albo tez flickr

  5. #55
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez MichalPrz Zobacz posta
    Napisałem, że „także” przesądziły ale nie, że wyłącznie „te” argumenty przesądziły. Czytanie ze zrozumieniem
    Ok dla mnie możesz sobie to werbalizować jak Ci się podoba ale dla mnie w ogóle branie pod uwagę takich z przeproszeniem pierdów, że "obrazek jest straszny" kończy jakąkolwiek merytoryczną dyskusję.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztoff77 Zobacz posta
    Gdyby tak Canon poszedł śladem FUJI: czyli wraz z nowymi bezlusterkowcami wypuszczał sukcesywnie nowe i naprawdę dobre szkła.
    Troche obawiam się "cukierkowych" takich przesłodzonych kolorów od FUJI. Nie wiem, może to tylko jakieś moje nieuzasadnione uprzedzenia. Na dzień dzisiejszy siedze jeszcze ze szklarnią C oraz EOSem 500d. Może za niedługo upgrade do 800d?
    Kolory to rzecz indywidualna ale ja je odbieram raczej jako chłodne. Jak masz szkła Canonowe to bym sobie kupił M. Zresztą akustyk to wszystko wyżej opisał.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #56

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Czy najlepsza obecnie matryca Canona pod APS-C to będzie ta z 80d/77d/800d? W 800d/77d doszedł dodatkowo nowszy procesor obrazu. Zapewne ten duet został zaimplementowany do bezluster. Czy wiecie może jaki byłby na dzień dzisiejszy najlepszy wybór cena/jakość dla zaawansowanego fotoamatora w systemie M?

  7. #57
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez krzysztoff77 Zobacz posta
    Czy najlepsza obecnie matryca Canona pod APS-C to będzie ta z 80d/77d/800d? W 800d/77d doszedł dodatkowo nowszy procesor obrazu. Zapewne ten duet został zaimplementowany do bezluster. Czy wiecie może jaki byłby na dzień dzisiejszy najlepszy wybór cena/jakość dla zaawansowanego fotoamatora w systemie M?
    Korpus sobie wybierz wedlug lezenia w rece m100/m50/m6/m5 maja ta sama matryce. Ja osobiscie mam m5 ale tobie moze m50 bardziej pasowac

  8. #58
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez krzysztoff77 Zobacz posta
    Czy najlepsza obecnie matryca Canona pod APS-C to będzie ta z 80d/77d/800d? W 800d/77d doszedł dodatkowo nowszy procesor obrazu. Zapewne ten duet został zaimplementowany do bezluster. Czy wiecie może jaki byłby na dzień dzisiejszy najlepszy wybór cena/jakość dla zaawansowanego fotoamatora w systemie M?
    Ogólnie to najbardziej zaawansowana obecnie pucha to M50 - szczególnie w kwestii AF....ale reszta też niczego sobie. Po prostu musisz sam określić co dla Ciebie najistotniejsze.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #59
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Zmiana body. 80d czy 6d ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ok dla mnie możesz sobie to werbalizować jak Ci się podoba ale dla mnie w ogóle branie pod uwagę takich z przeproszeniem pierdów, że "obrazek jest straszny" kończy jakąkolwiek merytoryczną dyskusję.


    Kolory to rzecz indywidualna ale ja je odbieram raczej jako chłodne. Jak masz szkła Canonowe to bym sobie kupił M. Zresztą akustyk to wszystko wyżej opisał.
    Przecież ja napisałem swoje wypowiedzi głównie odnośnie wypowiedzi kolegi, a kolega robi z tego aferę...

    „Fuji wygląda bardzo fajnie. Sumarycznie chyba najciekawsze aps-c na rynku. Tylko niestety cenowo nie rozpieszcza.”

    To była wypowiedz kolegi na której bazuję, a nie na „strasznych obrazkach” :/

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •