Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Prośba o pomoc w wycenie zestawu (zdjęcie)

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Bytom/Białystok
    Posty
    9

    Domyślnie Prośba o pomoc w wycenie zestawu (zdjęcie)

    Panie i Panowie,

    Pora pożegnać się z moim 40D. Po wspaniałych wspólnych chwilach stwierdziłem, że DSLR nie jest mi już potrzeby, bo fotografuję głównie na wczasach i zależy mi na mniejszej wadze i rozmiarze, poszedłem w Lumixa LX100. Teraz sprzedaję swój zestaw, bardzo bym Was prosił o pomoc w wycenę zestawu, w skład którego wchodzą:

    - Aparat Canon 40D
    - Obiektyw Tamron 17-50 mm f/2.8 Aspherical LD XR Di II SP
    - Obiektyw Canon 50 mm f/1.8 II
    - Ładowarka Canon
    - 2 akumulatorki Canon
    - 3 karty pamięci: Lexar 8GB, Sandisk 1 i 2GB
    - Torba Hama Defender 200
    - Pasek do aparatu LowePro Transporter
    - Filtr Hoya 52 mm UV
    - Czytnik kart SanDisk Extreme USB 2.0 (karty CF, SD, MSProDuo).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	662082645_1_1000x700_canon-40d-tamron-17-50-canon-50-torba-karty-akumulatory-itp-katowice_rev004.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	278,2 KB
ID:	542

    40d ma ten problem z przycinającym się czasem spustem migawki, ale działa po wcisnięciu drugi raz. Normalne ślady użytkownia, szkła bez żadnych głębokich rys etc.
    ongiś: Zenit 122 - Konica Minolta A200 - Nikon D70 - Sony A100

    zdziś: Canon EOS 40D + Canon EF 50mm f/1.8 II + Tamron AF SP 17-50 f/2.8 XR Di-II Asp + Canon 430 EX II

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 281

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w wycenie zestawu (zdjęcie)

    1000-1200
    może
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w wycenie zestawu (zdjęcie)

    Z tego co pamiętam, najczęściej kolega powyżej jest pesymistą, jednak tym razem go przebiję
    Ten spust to kamień ciągnący cenę w dół, dlatego nie zdziwiłbym się, gdyby skończyło się poniżej 1000. Nieznany przebieg, a jest różnica między body mającym 15tys. (nie brałbym, bo okolice 20tys. to moment, w którym padały wadliwe silniki lustra), 30tys. (w dobrej cenie - śmiało można kupować), czy 80 tys. (tu już cena musiałaby być bardzo dobra), do tego jeśli był "serwisowany" (czytaj "rozkręcany") dla wielu osób wartość znowu spada.
    Jeśli chcesz "sprzedać", wystaw od 1zł bez minimum. Jeśli "sprzedawać", wystaw np. 1500 "kup teraz", i miej nadzieję. Jeśli sprzedać na tyle drogo, na ile się da, wystawiaj "w kawałkach", osobno body z akumulatorami i kartami (nie zwiększają wartości, chyba, że tą 8GB osobno), osobno torbę (lub jako gratis do aparatu przy "kup teraz"), osobno 50/1.8 II (tylko dodaj do aukcji piękne przykłady zrobione na 1.8 ), osobno Tamrona (opisz i pokaż dokładnie, w jakim stanie są gumy). Jeśli znajdziesz pudełka i papiery, możesz łatwiej sprzedać, niekoniecznie drożej, ale łatwiej.
    Z ciekawości, na ile liczyłeś?

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Bytom/Białystok
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w wycenie zestawu (zdjęcie)

    O, bardzo dziękuję za obie odpowiedzi.
    r_m - aparat nie był rozkręcany, przebieg to dokładnie 35k strzałów.
    Prawdę mówiąc, kalkulowałem dokładnie tak, jak wyliczył becekpl. Gumy Tamrona podklejał mi serwis, są teraz stanie bardzo dobry
    ongiś: Zenit 122 - Konica Minolta A200 - Nikon D70 - Sony A100

    zdziś: Canon EOS 40D + Canon EF 50mm f/1.8 II + Tamron AF SP 17-50 f/2.8 XR Di-II Asp + Canon 430 EX II

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w wycenie zestawu (zdjęcie)

    To już dobra informacja, a nawet dwie (przebieg i gumy)
    Bez żartów to naprawdę myślę, że rozdzielenie zestawu ułatwi sprzedaż - jeśli ktoś kupuje stare, tanie body, to najczęściej dlatego, że nie stać go na droższy zakup. Ty masz komplet, jednak osoby przechodzące z starszych/tańszych/prostszych najczęściej mają już jakiś obiektyw, być może nawet dwa takie same, i dla nich sprzedaż tylko w zestawie skreśla ofertę, bo nie potrzebują dodatków. Z kolei wymiana spustu w serwisie to pewnie 200-300zł, co może zniechęcać zainteresowanych jednym czy drugim obiektywem, a nie aparatem.

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Bytom/Białystok
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w wycenie zestawu (zdjęcie)

    r_m, dzięki wielkie Jak nie uda mi się sprzedać w takiej konfiguracji to chyba rzeczywiście pobawię się z rozbiciem zestawu, bo nie spieszy mi się ze sprzedażą jakoś bardzo.
    ongiś: Zenit 122 - Konica Minolta A200 - Nikon D70 - Sony A100

    zdziś: Canon EOS 40D + Canon EF 50mm f/1.8 II + Tamron AF SP 17-50 f/2.8 XR Di-II Asp + Canon 430 EX II

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •