Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: LP-E5 Formax tyjące baterie.

  1. #1

    Domyślnie LP-E5 Formax tyjące baterie.

    Zdarzały się wam baterie, które "tyją" i jest problem z ich wyjęciem z aparatu?
    Kupiłem dwie oryginalne baterie do smartfonu Samsunga oraz dwie nieoryginalne baterie FORMAX dla Canona 500D. W obu przypadkach baterie działają sprawnie (lustrzanka wytrzymuje do 3tys. zdjęć na jednym ładowaniu), ale jest problem z ich wyjmowaniem i trzeba śrubokrętem podważać by je wyjąć. Tak powinno być czy to raczej wada czy o zgrozo może wybuchnąć i lepiej wymienić czy raczej przymknąć na to oko?

  2. #2

    Domyślnie Odp: LP-E5 Formax tyjące baterie.

    Wybuchnąć raczej nie, ale może się zakleszczyć.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 489

    Domyślnie Odp: LP-E5 Formax tyjące baterie.

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    Zdarzały się wam baterie, które "tyją" i jest problem z ich wyjęciem z aparatu?
    Kupiłem dwie oryginalne baterie do smartfonu Samsunga oraz dwie nieoryginalne baterie FORMAX dla Canona 500D. W obu przypadkach baterie działają sprawnie (lustrzanka wytrzymuje do 3tys. zdjęć na jednym ładowaniu), ale jest problem z ich wyjmowaniem i trzeba śrubokrętem podważać by je wyjąć. Tak powinno być czy to raczej wada czy o zgrozo może wybuchnąć i lepiej wymienić czy raczej przymknąć na to oko?
    Phottix Titan, utył i utknął w 450d ale leżał w nim ze 2-3 lata i to moja wina bo nie powinno się aku zostawiać w aparacie na tak długo.

    Nie używałbym już utytych baterii, no chyba, że ew w jakimś gripie i to tylko w sytuacji ekstremalnej.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: LP-E5 Formax tyjące baterie.

    Cytat Zamieszczone przez Martin87 Zobacz posta
    Zdarzały się wam baterie, które "tyją" i jest problem z ich wyjęciem z aparatu?
    Kupiłem dwie oryginalne baterie do smartfonu Samsunga oraz dwie nieoryginalne baterie FORMAX dla Canona 500D. W obu przypadkach baterie działają sprawnie (lustrzanka wytrzymuje do 3tys. zdjęć na jednym ładowaniu), ale jest problem z ich wyjmowaniem i trzeba śrubokrętem podważać by je wyjąć. Tak powinno być czy to raczej wada czy o zgrozo może wybuchnąć i lepiej wymienić czy raczej przymknąć na to oko?
    Puchnięcie to oczywiście wada, mnie by denerwowało zakleszczanie się baterii Miałem 2 sztuki Samsunga S3 i w obydwu spuchły baterie - w jednym spuchła na tyle że spowodowała pęknięcie obudowy także i w oryginałach różnie to bywa.

  5. #5

    Domyślnie Odp: LP-E5 Formax tyjące baterie.

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Puchnięcie to oczywiście wada, mnie by denerwowało zakleszczanie się baterii Miałem 2 sztuki Samsunga S3 i w obydwu spuchły baterie - w jednym spuchła na tyle że spowodowała pęknięcie obudowy także i w oryginałach różnie to bywa.
    Obie były spuchnięte, ale jedna nagle się dopasowała do telefonu i na luzie można ją wyjąć, drugą wyciągam podważając kluczami. W przypadku Canona to baterie raz się grubsza czasem jest normalnie..

  6. #6

    Domyślnie Odp: LP-E5 Formax tyjące baterie.

    Możecie polecić jakiś zamiennik do 500D, który nieurośnie - bo upierdliwe wyjmowanie tego jest (śrubokrętem). Obecnie to Formax.

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Luborzyca/k.Krakowa
    Posty
    124

    Domyślnie Odp: LP-E5 Formax tyjące baterie.

    Ja używam zamienników Newell i jestem zadowolony. Mam 3szt do 70d i od kilku lat nie zawiodły mnie. Długo wytrzymują i nie ma żadnych efektów ubocznych czylu puchnięcia chudnięcia itp
    70D+grip;1000D;T150-600ver1;T10-24,3.5-4.5;c50 1.8STM;C55-250STM;C100 2.8L IS USM; Lampa YN-600EX-RTII; NISSIN Di866; statyw Camrock evo tactic T80; plecak Lovepro Pro Trekker 450AW
    https://500px.com/montanoclimb

  8. #8

    Domyślnie Odp: LP-E5 Formax tyjące baterie.

    Mi bateria wytrzymała i 3000 zdjęć, co jest akceptowalne, jedyna wada że tyją, potem chudną, potem znów tyją i nie wiedzieć o co chodzi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •