Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: 50mm jakie kupić dylemat

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    19

    Domyślnie 50mm jakie kupić dylemat

    Witam kolegow jestem tu nowy. I to moj pierwszy wpis wiec prosze o wyrozumialosc.

    Moja puszka to 6D

    Szklarnia : Canon 24-105 L f4. Canon 135 L f2 . Canon 85mm F1.8 .sigma art 35mm F1.4 . Samyang 14mm f 2.8

    Od pewnego czasu zastanawiam sie nad 50mm. Czytałem recenzje na temat sigmy oraz canona i przyznam ze metlik mam bo Canon 1.8 to taki plastik 1.4 ponoc‡ mydło straszne na pełnej zas 1.2 winieta straszna , a ja szukam na lata i dobrego optycznie jak mam wydac pare tysiecy to juz kakretnie, czytałem testy oraz opinie tego typu szkieł, i doszlem do wniosku ze najlepiej bedzie gdy zapytam sie osob kture maja lub miały do czynienia z tymi szkłami , co do sigmy moja 35 jest rewelacyjna ale ciekaw jestem jak z 50 im wyszło ma ktoś moze i moze sie wypowiedziec ,generalnie Wersja Art całkiem niezle im wyszła, ale czy ,warta , leprza od canona . Prosze™ o wasze opinie i sugestie, moze macie pomysł na inne szkło , ogolnie lubie robic portrety jak i krajobraz choc portrety bardziej mnie interesują i szukam jasnej stałki , zoom nie podchodzą mi jakos jeden mam i wystarczy moze jest ciemny ale ostry
    Ostatnio edytowane przez p410 ; 30-12-2017 o 21:06 Powód: Nie

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: 50mm jakie kupić dylemat

    Coś chyba na siłę chcesz tą 50 kupić. Do portretu masz 85mm i 135mm.
    Jak brać to 50 1.8 STM.

    Więcej na temat 50mm:
    https://www.google.pl/search?q=50mm+...w=1920&bih=947
    Canon -> Fuji

  3. #3
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: 50mm jakie kupić dylemat

    @p410 Witaj na forum
    Też czasami zdarzy mi się robić portrety. Od wielu lat (6?) jestem posiadaczem canona ef 50mm f/1.8 II. Od pewnego czasu używam go z 6d classic (mam nadzieję, że już mona tak nazywać ten aparat...). W mojej pięćdziesiątce irytował mnie AF i ostrość na pełnym otworze. Z tego powodu zamiast niej używałem obiektywów EF 35mm IS USM oraz EF 85mm USM. Ten duet jest bardzo fajny z resztą wiesz, ponieważ posiadasz obiektywy o tych ogniskowych. Natomiast ja bardzo lubię robić zdjęcia obiektywem o ogniskowej 50mm. Z tego powodu miesiąc temu zdecydowałem się wyposażyć w lepszy obiektyw o tej ogniskowej. Wybierałem pomiędzy canonem ef 50mm f/1.8 STM i Sigmą 50mm ART. Wybór ostatecznie padł na ten drugi obiektyw ponieważ chciałem mieć pewność, że na przysłonie f/1.8 zdjęcia będą super i nie będę go musiał przymykać. W praktyce obiektyw okazał się być tak dobry, że w moim subiektywnym odczuciu zdjęcia na przysłonie f/1.4 są co najmniej bardzo dobre i bardzo często jej używam. Jedyna wada tego obiektywu to gabaryty i waga.

    Nad obiektywami EF 50mm f/1.4 i EF 50mm f/1.2 L się nawet nie zastanawiałem ponieważ mają słaby stosunek ceny do jakości a wspomniana sigma jest lepsza optycznie od obu.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: 50mm jakie kupić dylemat

    o to mi chodzilo , na sile nie che brac . 50mm jak kolega wspomnial, ale czasami sa takie sytuacje jak pomieszczenia waskie gdzie 85mm jest za waski a 35mm za szeroki , apozatym 35mm do portretu srednio sie nadaje no ale jak sie uprze sie to tak mozna, 50mm ma to cos , wiec na 70% przystaje na sigmie po pierwsze to nowa kastrukcja ( art) wiecie oczym mowie , wproruwnaniu z 50 canona 1.2 gdzie stosunek ceny itp niema sie nijak. jesli chodzi o 50 1.8II to martwi mnie plastik , sadze ze sigma 50mm art 1.4 bedzie w sam raz zwlaszcza ze zalezy mi na uzyciu szkla od maksymalnego otworu czyli jak w tym przypadku 1.4 , czesto robie canonem 135 l f2.0 i to jest brzytwa kto ma to wie oczym mowie , najlepsza elka jaka canonowi (moim przekonaniu) udala sie. dziekuje koledzy zwlaszcza tobie LUSO

  5. #5

    Domyślnie Odp: 50mm jakie kupić dylemat

    Miałem 50mm STM.
    AF jest o wiele celniejszy niż w poprzedniej wersji.
    Po minimalnym przymknięciu przesłony robi się naprawdę ostry.
    Potem kupiłem Sigmę ART
    Początkowo nie byłem w stanie go skalibrować.
    Bo na różnych odległościach wymagał zupełnie różnych korekt.
    Zdjęcia w praktyce przez to były zawsze niezbyt ostre.
    Kupiłem USB docka i sporo czasu spędziłem by trafiał na różne odległości.
    Optycznie na pewno sporo lepszy jest jak STM.
    Do 1.2L miałem dostęp przez 2-3 dni.
    Ale jakoś w ciemnych pomieszczeniach gorzej mi trafiał niż ta Sigma po dokładnej kalibracji.
    Chociaż wielkościowo baardzo mi pasował bo mniejszy, poręczniejszy od Sigmy.
    Ostatnio edytowane przez Tomek67 ; 31-12-2017 o 09:09

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: 50mm jakie kupić dylemat

    Kup sobie tamrona 45 1.8. Jest tani, mega ostry, celny i ma stabilizację, która czasem się przydaje. Poza tym jest dużo lżejszy od sigmy.

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: 50mm jakie kupić dylemat

    o tamaronie 45 1.8 nie słyszałem chetnie mu sie przygladne , co do sigmy mozliwe ze miales jakis dziwny egzemplarz , nie jestem fachowcem ale mam 35 art sigme i nie musialem robic mikro regulacji pod 6D a i nie posiadam usb dock zd sa jak zyletka na 1.4 i tak sadze ze tez powinno byc z 50mm sigmy ale dziekuje za sugestie z tamaronem



    Sprwadzilem cenowo jak wyglada na ebay , mieszkam w uk NI tamaron 500f nowy a sigma 550 f cenowo podobnie
    Ostatnio edytowane przez p410 ; 31-12-2017 o 16:04

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: 50mm jakie kupić dylemat

    50 1.8 STM Fajne szkiełko z celnym AF
    lub 50/1.4 - szkło ma swoje mankamenty ale bokeh ma zasadniczo lepszy od 1.8 STM. Powiedziałbym nawet, że zdecydowanie lepszy.
    Drożej obojętnie co kupisz. I tak będzie super. Chyba że będziesz prze kilka miesięcy sigmę kalibrował

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: 50mm jakie kupić dylemat

    APTUR masz racje co do kalibracji nie jeden sie z tym boryka ale jest to do ustawienia a potem mozna otym zapomniec , ale jak tak popatrzec to co bym nie kupil poza stajni canona to i tak jest duza szansa na to ze bedzie konieczna kalibracja , choc sam mam canona 85mm 1.8f i musiałem go kalibrować na -2 w body , szkło od nowosci u mnie , wiec jak mam wydac kase spora , bo akurat mam przeznaczona na tego typu szklo 50mm. tamaron , sigma na nich sie skupiam na ta chwile bo canona 1.8 nie chem bo jakość mnie rozbraja (plastik ,plastik ,brak uszczelnien )i napewno nie posłuzy mi na dlugo zas 1.4 canon nie ma sie nijak ceny do jakosci 1.4 mydlo poco kupowac szko ktore potem trzeba domykac bo jest nie do uzytku na 1.4 , jesli chodzi o ELKE to odpuszczam sobie, sigma i tamaron radza sobie lepiej i za mniejsze pieniadze ale to nowe szkla, nie ukrywam ze zalezy mi na swietle poto miedzy innymi kupujemy stalki, mam dylemat bo tamaron moze jest troche tanszy i ma stabilizacje choc mi nie specialnie potrzebana, ma uszczelnienia itp lepiej od sigmy ale swiatelko sigmy 1.4 kusi, dlatego chcialbym posluchac waszych opini na ich temat jak wam sie z nimi pracuuje i wasze spostrzezenia , stajnie canona daruje sobie bo nie widze nic rozsadnego dla mnie w stosunku cena jakosc

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: 50mm jakie kupić dylemat

    Cytat Zamieszczone przez p410 Zobacz posta
    jest to do ustawienia a potem mozna otym zapomniec
    Internety pełne są postów userów co to chcieli zapomnieć

    Cytat Zamieszczone przez p410 Zobacz posta
    mam canona 85mm 1.8f i musiałem go kalibrować na -2 w body
    to nie jest żadna kalibracja, chyba że co do milimetra sprawdzasz

    Cytat Zamieszczone przez p410 Zobacz posta
    zas 1.4 canon nie ma sie nijak ceny do jakosci 1.4 mydlo poco kupowac szko ktore potem trzeba domykac bo jest nie do uzytku na 1.4
    Ten obiektyw jest jak najbardziej używalny od 1.4. Tyle że nie za bardzo na cropie. Nie wiem też jak na nowych, wypasionych matrycach.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •