Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Który aparat?

  1. #11
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    sam przymierzam się do zmiany body i jak wcześniej broniłem się przed FF to jednak się przekonałem i chyba pójdę w 6d :-)
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  2. #12

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi!

  3. #13

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Bez przesady z tym wolnym AF w 6D Ja mam, używam od kilku lat i wszystko tak naprawdę zależy od szkła. Jak nie robisz zdjęć sportowych to pewnie nie zauważysz różnicy.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Cytat Zamieszczone przez emiliam Zobacz posta
    Jak nie robisz zdjęć sportowych (...)
    Ten kolega robi http://www.canon-board.info/sport-ak...67/index5.html
    Gdzieś w treści mi mignęło, że 6d.

  5. #15
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    Do fot. dziecięcej nie potrzebujesz hiper szybkostrzelności a przyda się jakość. Bierz FF
    Cenię sobie opinię laika...
    Żeby trafić łobuza to i AF się przyda i szybkostrzelność. Wiem co piszę.
    Co do wyżej wymienionych puszek się nie wypowiem bo w ręku nie miałem. Wypadłem z obiegu w czasach 5D2. I w kontekście powyższej wypowiedzi stwierdzam że brakuje mi obu. Ale jak już udało mi się trafić to obrazek był zacny.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    Wiem, o czym myślisz... ;D Jednak "fotografia dziecięca" brzmi tak poważnie. Myślę, że chodzi tutaj o te wystylizowane foty w becikach, śpioszkach i innych pierdołach
    Dobrze powiedziane. To potem nie zaskoczenie że dzieci rodziców zabijają jak za kilka lat zobaczą takie idiotyczne zdjęcia.
    Dzieci poprzebierane za biedronki, motylki czy inny badziew...
    "Po mojemu" ten rodzaj fotografii ma oddać moment, skupienie dziecka, jego emocje itd a nie robienie z dziecka idioty.
    Ostatnio edytowane przez trothlik ; 27-12-2017 o 22:17
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    50
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Tutaj nie rozmawiamy o gustach. Dajemy odpowiedzi na konkretne pytania sprzętowe. "Fotografia dziecięca" to właśnie te biedronki, motylki i inny badziew. 7D2 się do tego nie nadaje (miałem tego demona AF z szajsowatą matrycą).

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Cenię sobie opinię laika...
    Żeby trafić łobuza to i AF się przyda i szybkostrzelność. Wiem co piszę.
    Co do wyżej wymienionych puszek się nie wypowiem bo w ręku nie miałem. Wypadłem z obiegu w czasach 5D2. I w kontekście powyższej wypowiedzi stwierdzam że brakuje mi obu. Ale jak już udało mi się trafić to obrazek był zacny.

    --- Kolejny post ---



    Dobrze powiedziane. To potem nie zaskoczenie że dzieci rodziców zabijają jak za kilka lat zobaczą takie idiotyczne zdjęcia.
    Dzieci poprzebierane za biedronki, motylki czy inny badziew...
    "Po mojemu" ten rodzaj fotografii ma oddać moment, skupienie dziecka, jego emocje itd a nie robienie z dziecka idioty.
    spokojnie człowieku, to że Ciebie przebierali za biedronkę albo innego idiotę nie znaczy, że każdy tak robi ;-)...widziałem mnóstwo świetny zdjęć dziecięcych i na żadnym nie widziałem przebrań za biedronkę czy inne jak to napisałeś "badziewie"
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  8. #18
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Cytat Zamieszczone przez emiliam Zobacz posta
    Bez przesady z tym wolnym AF w 6D Ja mam, używam od kilku lat i wszystko tak naprawdę zależy od szkła. Jak nie robisz zdjęć sportowych to pewnie nie zauważysz różnicy.
    jesli dziecko idace po drodze (w tempie pieszego) to zdjecie sportowe, no to sie zgadzam. z definicja, ze 6D nadaje sie super, o ile nie robic sportu.


    od siebie... majac te szkla bralbym cos w desen 70D albo 77D i do kompletu jak starczy kasy 35/2 IS.

    dlatego ze plytka GO do niczego tu nie jest niezbedna, natomiast pewny AF ma kardynalne znaczenie. duzo pomaga tez szersze pokrycie kadru punktami AF przy pracy z klasycznym fazowym AF (przez celownik).

    malo doceniany a dajacy ogromne mozliwosci jest tez Live View. 70D/77D z obracanym ekranikiem daja tu swietne mozliwosci kadrowania z niskiej perspektywy berbecia (bez pozniejszego rypania w ojcowskim krzyzu!) a szybkosc AF w LV takiego 70D/77D jest wrecz nieskonczenie lepsza niz 6D.

    35/2 na dokladke jako swietny jasny standard.



    to jest opinia z perspektywy uzytkownika 6D i 750D. jak mam robic zdjecia dzieciakom, to bez wahania biore wlasnie 750D, bo jego AF jest kosmicznie wrecz lepszy od 6D. a jakosc obrazka, o ile do 6D oczywiscie sie nie zbliza, o tyle do ISO 3200 bez wahania mozna uzywac. i osobiscie wole nawet troche bardziej zaszumione zdjecia ostre, niz w pierona ladnych, nieszumiacych nieostrosci.
    www albo tez flickr

  9. #19
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    spokojnie człowieku, to że Ciebie przebierali za biedronkę albo innego idiotę nie znaczy, że każdy tak robi ;-)...widziałem mnóstwo świetny zdjęć dziecięcych i na żadnym nie widziałem przebrań za biedronkę czy inne jak to napisałeś "badziewie"
    No to miałeś szczęście.
    Ja bardzo często niestety widzę niemowlaki czy kilkuletnie dzieci w delikatnie mówiąc obciachowych wdziankach (bo widzę że słowo "idiotyczne" mocno cię razi). Widocznie rodzice wyznają zasadę "im gorzej tym lepiej". Im bardziej infantylnie tym słodziej itepe itede.
    I tu chyba trafiasz w sedno pisząc o zdjęciach dziecięcych. Czy to zdjęcie dziecka w jakiejś pozie czy ruchu czy jakaś nieudolna próba zrobienia fotografii studyjnej.
    Ja jestem zwolennikiem naturalnych "strzałów". W żadnym wypadku pozowanych zdjęć w przebrankach, koszyczkach, wianuszkach i całej tej cepelii rodem z odpustu w Pierdziszewie...
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Który aparat?

    w czasach mf też focono dzieci, a nawet sport

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •