Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Świeca dymna w fotografii slubnej plenerowej. Tatry, Pieniny Gorce

  1. #1

    Domyślnie Świeca dymna w fotografii slubnej plenerowej. Tatry, Pieniny Gorce

    Witam serdecznie,

    Czy wiecie jak mają się sprawy jeśli chodzi o używanie świec dymnych?

    Oczywiście na terenie Parków Narodowych obowiązuje bezwzględny zakaz. Podobnie w pobliżu dróg, aby nie utrudniać ruchu.

    Ogólnie jak ma się sytuacja np. w parkach miejskich, w Parkach Krajobrazowych lub w innych "zwykłych miejscach".

    Mówię o świecach dymnych - białych , które dają bardzo intensywny dym i działają do kilku minut. Widzę po zdjęciach fotografów - tych najlepszych, że nie szczypią się w ogole czy to TPN czy inna forma przyrody.

    Swoją drogą możecie jakieś polecić z własnego doświadczenia?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Świeca dymna w fotografii slubnej plenerowej. Tatry, Pieniny Gorce

    Podobno lepsze są granaty hukowe i haubice przeciwpancerne. Zaiste, zdjęcia ślubne stają się coraz ciekawszą dziedziną rzemiosła.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Świeca dymna w fotografii slubnej plenerowej. Tatry, Pieniny Gorce

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Podobno lepsze są granaty hukowe i haubice przeciwpancerne. Zaiste, zdjęcia ślubne stają się coraz ciekawszą dziedziną rzemiosła.
    +1
    brawo TY
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  4. #4

    Domyślnie Odp: Świeca dymna w fotografii slubnej plenerowej. Tatry, Pieniny Gorce

    No czego to nie wymyślą aby być na topie , ech głupich nie sieją , szkoda dyskusji .
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Świeca dymna w fotografii slubnej plenerowej. Tatry, Pieniny Gorce

    Słuchajcie a raczej czytajcie. Kolegę/koleżankę nie interesuje zapewne wasze zdanie na temat wykorzystywania takich urządzeń w fotografii lecz zadał pytanie w kwestii prawnej i polecenia. To, że wam się nie podoba, nie oznacza, że jest do bani i wszystkim się nie podoba.
    Ogólnie to święta idą.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Świeca dymna w fotografii slubnej plenerowej. Tatry, Pieniny Gorce

    W "zwykłych miejscach", to zależy od tego na kogo trafisz. Ogólnie policja jest wyczulona na tego typu akcje, więc jeśli zauważą to jest duże ryzyko, że się zainteresują. Jest też duża szansa, że jak zobaczą parę młodą i fotografa to odpuszczą, ale
    jak będą chcieli to dostaniesz mandat z art. 145 KW - zanieczyszczanie, jak będą mieli gorszy humor lub popyskujesz to skierują sprawę do sądu z art 51. KW - zakłócanie spokoju. Albo wymyślą jeszcze coś ciekawszego.

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Świeca dymna w fotografii slubnej plenerowej. Tatry, Pieniny Gorce

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Słuchajcie a raczej czytajcie. Kolegę/koleżankę nie interesuje zapewne wasze zdanie na temat wykorzystywania takich urządzeń w fotografii lecz zadał pytanie w kwestii prawnej i polecenia. To, że wam się nie podoba, nie oznacza, że jest do bani i wszystkim się nie podoba.
    Ogólnie to święta idą.
    Wiesz to jest taka klasyka for wszelakich. Gość pyta jaką kupić wiertarkę, a dostaje odpowiedzi: a po co ci wiertarka?, a może potrzebujesz szlifierkę?, a w ogóle to weź fachowca do wywiercenia dziury, a czy masz uprawnienia do wiercenia dziur i niezbędne pozwolenie?, a czy masz odpowiedni prąd etc. etc. Czasem te dyskusje są ciekawsze niż niejeden kryminał ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Świeca dymna w fotografii slubnej plenerowej. Tatry, Pieniny Gorce

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Wiesz to jest taka klasyka for wszelakich. Gość pyta jaką kupić wiertarkę, a dostaje odpowiedzi: a po co ci wiertarka?, a może potrzebujesz szlifierkę?, a w ogóle to weź fachowca do wywiercenia dziury, a czy masz uprawnienia do wiercenia dziur i niezbędne pozwolenie?, a czy masz odpowiedni prąd etc. etc. Czasem te dyskusje są ciekawsze niż niejeden kryminał ....
    Do tego znajdzie się dwóch takich co się poprztykają udowadniając sobie wyższość wiercenia nad szlifowaniem
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Świeca dymna w fotografii slubnej plenerowej. Tatry, Pieniny Gorce

    Ale po co wiercić lub szlifować w Tatrach czy Pieninach??

  10. #10

    Domyślnie Odp: Świeca dymna w fotografii slubnej plenerowej. Tatry, Pieniny Gorce

    A może być - zaśmiecanie środowiska , płoszenie zwierząt chronionych , zakłócanie porządku , zagrożenie pożarowe - i to nie tylko policja ale straż leśna , straż parku i inne służby . A tak na marginesie spróbuj zapalić świecę przy zamku królewskim
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •