Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Szeroki Obiektyw pod foto i video

  1. #1

    Domyślnie Szeroki Obiektyw pod foto i video

    Mam do bardziej doswiadczonych uzytkownikow prosbe o rade potrzebuje obiektyw szerokokatny minimum 35 mmm - duzo filmuje wiec zastanawiam sie nad 16-35mm 4L IS ze wzgledu na stabilizacje - czytalem ze wydajnosc jej to 3EV i potrzebuje pomocy a oto konkretne pytania
    1. zakladam ze fotka nieporuszona ro 1/80 i tak: a) CANON 16-35mm 2.8L robie fotke 1/80 na F 2.8 - jasniejszy jest wlasnie o te 3 przedzialki czy jezeli b) 16-35 4L IS zwieksze czas otwarcia migawki o 3EV z 1/80 na 1/40 robiac na F 4.0 to otrzymam ten sam efekt jesli chodzi o swiatlo na matrycy?
    REASUMUJAC oprocz innej budowy i pewnie wiekszej glebi ostrosci w 16-35mm 2.8 - jesli chodzi o fotografie w gorszych warunkach efekt bedzie podobny?
    2. jesli chodzi o FILMY tutaj otwieram zawsze przy 25kl/s na 1/50 wiec i tak mam jasno nawet na 4.0 ZATEM wazna bedzie stabilizacja IS
    3. mam obiektyw canon 24-70 4.0L IS - wiec zakres 24-35mm mam pokryty w sumie na ciemniejszym szkle z IS - zatem moze jednak 16-35 mm zeby pokryc zakre 16-24 jasnym szklem
    4. Alternatywa to poprostu Sigma Art 35mm lub stara wersja canona 35mm 1,4 mam juz 50mm Sigmy i podoba mi sie to szklo (oprocz wagi)ale juz bez stabilizacji

    PS
    tak by the way
    robilem testy 24-70 4.0 L ze stabilizacja na ON/OF i video jakos nie roznilo sie za wiele



    nie wiem czy dobrze mysle i prosba o poprawki i rade

    dziekuje

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Szeroki Obiektyw pod foto i video

    Do wideo to tylko IS bym brał - 16-35 F4 IS to dobry wybór

  3. #3

    Domyślnie Odp: Szeroki Obiektyw pod foto i video

    ok
    ale zależy mi także na ładnym bokeh czy nie lepiej zainwestować poprostu w 35mm L 1,4

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Szeroki Obiektyw pod foto i video

    To już lepiej 35is jak to ma być do video również.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •