Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Ustawienie rozdzielczości monitora w Win10

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    45

    Domyślnie Ustawienie rozdzielczości monitora w Win10

    Witam.
    Mam problem z ustawieniem rozdzielczości monitora EIZO CG223W w systemie Win 10 na wartość 1680x1050, rekomendowaną przez aplikację ColorNavigator 6 (integralna część oprogramowania do tego monitora).
    W „Ustawieniach”, Win 10 dopuszcza zmianę rozdzielczości jedynie w oparciu o stałe wartości: 1280x1024; 1280x960; 1024x768 (zalecana przez System) i 800x600 – nie ma dowolności w tej kwestii (zaraz po instalacji Systemu pojawiła się wprawdzie jeszcze opcja 1400x1050, ale po ponownym uruchomieniu komputera, postanowiła się już nie ujawniać).
    Każda z powyższych możliwości powoduje rozciąganie obrazu w poziomie, co utrudnia mi robotę ze zdjęciami i grafiką.
    Ponadto System nie rozpoznaje monitora jako EIZO CG223W, ale jako „Standardowy monitor PnP”, a naciśnięcie przycisku „Identyfikuj monitory” we „Właściwościach karty” w zakładce „Zarządzanie kolorami” tej identyfikacji nie aktywuje.
    Pomyślałem, że problem może tkwić w sterownikach monitora. Sięgnąłem więc do strony Product Database CG223W | EIZO CORPORATION, ale tam nie ma żadnych sterowników dla EIZO CG223W, zoptymalizowanych pod Win 10.
    Dodam jeszcze, że problem z rozdzielczością i właściwą identyfikacją monitora nie występuje pod Win 7.
    Proszę więc Szanownych Forumowiczów o pomoc w rozwiązaniu zasygnalizowanych problemów.

    Z poważaniem:

    - Dziadek Bugsy

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Ustawienie rozdzielczości monitora w Win10

    Zacznij od zainstalowania najnowszych sterowników karty graficznej. Później jeszcze raz CN (najnowszy dostępny) i zobaczymy...
    Ostatnio edytowane przez rafels3 ; 27-11-2017 o 17:34

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Ustawienie rozdzielczości monitora w Win10

    A Ustawienia Ekranu > Wyświetl właściwości karty > Lista wszystkich trybów ?

    U mnie na początku też nie można było ustawić 2560x1440 dopiero tutaj się dało i potem już było ok.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Ustawienie rozdzielczości monitora w Win10

    "Lista wszystkich trybów" zawiera dokładnie te opcje rozdzielczości, które wskazałem w swoim poście.

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    A Ustawienia Ekranu > Wyświetl właściwości karty > Lista wszystkich trybów ?

    U mnie na początku też nie można było ustawić 2560x1440 dopiero tutaj się dało i potem już było ok.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Ustawienie rozdzielczości monitora w Win10

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    Zacznij od zainstalowania najnowszych sterowników karty graficznej. Później jeszcze raz CN (najnowszy dostępny) i zobaczymy...
    Oto odpowiedź ze strony amd: Error "Driver support for these products under Windows® 8.1 and Windows® 10 is only available via Windows Update. Please enable Windows Update to allow it to automatically detect and install display driver version 8.970.100.9001"
    Windows Update zainstalował "Aktualizację zbiorczą dla Windows 10 Version 1709 dla systemów opartych na architekturze amd64 (KB4048955)", ale czy jest tam sterownik pod Win 10? - tego nie potrafię sprawdzić.
    Na stronie pomocy technicznej Winupdate znalazłem ten sam problem zgłoszony przez kilku użytkowników. "Pomocnik techniczny" zasugerował przywrócenie poprzedniego sterownika, co jednej z osób pomogło. Mnie niestety nie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •