Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zakup drukarki Canon PIXMA Pro-100

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    48

    Domyślnie Zakup drukarki Canon PIXMA Pro-100

    Witam,
    Mam pytanie, szukam od pewnego czasu drukarki jak w temacie. Szukaj używanej bo można kupić dużo taniej. Mam opcje na zakup jednej sztuki w atrakcyjnej cenie jednak zastanawiam się bo:
    -drukarka nie drukowała przez ostatni rok więc boję się czy z dyszą nie będzie problemu? Właściciel mówi że jest tam opcja zabezpieczania dyszy przed dłuższym przestojem i że to zostało zrobione
    -nie ma tuszy więc nie ma jak sprawdzić czy na pewno drukuje ok
    -mówi że może mi dać 7 dni gwarancji rozruchowej

    No i się zastanawiam, czy ktoś z Was ma ta drukarkę albo podobny model i może się wypowiedzieć odnośnie dyszy i czy mają te drukarki jakieś bolączki?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Zakup drukarki Canon PIXMA Pro-100

    Dysze nawet gdy się zatykają to stosunkowo łatwo je przeczyścić. Problem tkwi w plastikowych częściach w drukarce, które dość szybko i często się zużywają. Generalnie drukarki Canon to jednorazówki. Niestety.

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Zakup drukarki Canon PIXMA Pro-100

    Po pierwsze policz ile Cię wyniesie zakup nowych tuszy do tej drukarki do tego dodaj koszt zakupu używanej drukarki i zobacz jaka Ci wyjdzie różnica między nową i czy różnica jest na tle dużą że warto ryzykować. OK dostajesz gwarancje, ale tusze musisz kupić, jak się okaże że drukarka niestety (czego Ci oczywiście nie życzę) jest niesprawna to za tusze nikt Ci nie zwróci - chyba że masz identyczną i przełożysz tusze do sprawdzenia. Powiem Ci na własnym przypadku 3 lata temu przejechałem się z drukarką Epson Pro 3880, parę złotych oszczędziłem. Wiadomo przyszła to na początku drukujesz jak najwięcej. Jak postała 2-3 dni to pierwszy wydruk zawsze był przybrudzony na czarno, ale dalej już szło OK, machnąłem ręką, drukarka używana, moze tak ma, może wewnątrz jest brudna. Postała 2 tygodnie nie ruszana i okazało się że z głowicy cieknie czarny pigment - koszt wymiany głowicy nieopłacalny. Przemyśl to.
    Canon EOS R, Canon 6D, 14mm 2.8, C35L, C24-70L 2.8 II, C135L, 4x600RT, adapter RT-EF

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Zakup drukarki Canon PIXMA Pro-100

    No właśnie chodzi o to, że mam opcje kupić za 1/4 ceny nowej. Tusze wiem, że są drogie i będzie trzeba wydać 300zł za zamienniki lub 400zł za oryginalne ale to już i tak muszę wkalkulować (bo zakładam, że będzie sprawna) a nawet jak nie to mi zostaną do następnej drukarki. Sprzedający mówi, że drukarka pod względem mechanicznym działa lux, przez co rozumiem, że odpala i przygotowuje się do druku (bo bez tuszy już nie wydrukuje).
    Tak więc bije się z myślami czy ryzykować czy nie, choć ryzyko przy tej gwarancji rozruchowej będzie minimalne.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Zakup drukarki Canon PIXMA Pro-100

    Ok, to teraz może trochę inne pytanie. Zostawiając Pixma Pro-100 z boku ze względu na koszty eksploatacyjne, jaka alternatywa w A3+ byłaby rozsądna?
    Czy Pixma IP8750 jest dobrym wyborem?
    Jak się ma do niej Pixma iX6850, wiem, że ma 5 tuszy a nie 6 (brak szarego) ale czy to jest jakaś wielka różnica?
    Będę wdzięczny za podpowiedzi osób, które miały styczność z tymi drukarkami bo niestety nie mam gdzie ich sprawdzić :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •