Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Filtr UV do Canona 24-70 L 2.8 II

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Filtr UV do Canona 24-70 L 2.8 II

    Jak w temacie. Do tej pory nie używałem żadnych filtrów UV, niezależnie czy to był obiektyw za 500,- czy Canon z serii L. Niestety pare miesięcy po zakupie 135L zobaczyłem na przedniej soczewce centralnie na środku ryse 2mm :/ Teraz jestem świeżym posiadaczem nowego Canona 24-70L 2.8 II i myślę nad tym aby taki filtr UV założyć. Zależy mi aby ochronić szkło, ale żeby przez tą ochronę nie narażać zdjęć na niższą jakość. Po głowie chodzą mi następujące filtry:
    - MARUMI Filtr UV (390) 82 mm Fit + Slim
    - MARUMI Filtr ochronny Lens Protect FIT + SLIM 82mm
    - HOYA Protector PRO1 DIGITAL SLIM 82mm

    Wszystkie oglądane przez mnie filtry są w wersji slim (niechciałbym aby przez filtr były ciemne rogi), ale chciałbym aby można było zakładać oryginalny dekielek i żeby filtr się w miarę łatwo czyściło.

    Co Wy byście polecali? Ewentualnie jakie filtry macie nakręcone na swoje 24-70L 2.8 II?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Filtr UV do Canona 24-70 L 2.8 II

    Jak polar to Marumi. Jak UV to B+W..

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Filtr UV do Canona 24-70 L 2.8 II

    B+W patrzyłem, ale myślałem że uda się to załatwić jednak troszkę niższym kosztem, bo B+W to cenowo najwyższa półka. Może jednak ktoś miał do czynienia z filtrami wymienionymi przez mnie?
    Canon EOS R, Canon 6D, 14mm 2.8, C35L, C24-70L 2.8 II, C135L, 4x600RT, adapter RT-EF

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Filtr UV do Canona 24-70 L 2.8 II

    Sam po taniości zakladam na wszystko hoye hmc.nowe dekle dobrze leżą.

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Filtr UV do Canona 24-70 L 2.8 II

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Sam po taniości zakladam na wszystko hoye hmc.nowe dekle dobrze leżą.https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...7a71cedd3c.jpg
    A powiedz mi jak się sprawuje filtr w codziennym użytkowaniu? Widziałem we właściwościach że ma 4mm wysokości - na 24mm nie powoduje że rogi są ciemniejsze? Filtr nie pogarsza jakości zdjęć? Pod światło nie wykazuje żadnych problemów? No i jak z czyszczeniem filtra - w miarę łatwo się go czyści?
    Canon EOS R, Canon 6D, 14mm 2.8, C35L, C24-70L 2.8 II, C135L, 4x600RT, adapter RT-EF

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Filtr UV do Canona 24-70 L 2.8 II

    Cytat Zamieszczone przez splice Zobacz posta
    A powiedz mi jak się sprawuje filtr w codziennym użytkowaniu? Widziałem we właściwościach że ma 4mm wysokości - na 24mm nie powoduje że rogi są ciemniejsze? Filtr nie pogarsza jakości zdjęć? Pod światło nie wykazuje żadnych problemów? No i jak z czyszczeniem filtra - w miarę łatwo się go czyści?
    Odnośnie 24mm, nie wiem czy ściemnia czy nie, od nowości mam filtry na obiektywach więc pewnie nie ogarnąłem jeszcze magii L. Jakość zdjęć, to samo nie wiem jak wyglądają bez filtrów. Czyszcze ściereczkami zaiss i tylko tym, chodź najczęściej tylko gruszką zdmuchuje kurz.

    Zawsze mam osłony więc pod światło też nic nie łapie.

    Z mojego punktu widzenia filtr to tylko ochrona i dlatego je zakładam. Czyścić też wole szkiełko za 100zł niż za 8K.

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Filtr UV do Canona 24-70 L 2.8 II

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Odnośnie 24mm, nie wiem czy ściemnia czy nie, od nowości mam filtry na obiektywach więc pewnie nie ogarnąłem jeszcze magii L. Jakość zdjęć, to samo nie wiem jak wyglądają bez filtrów. Czyszcze ściereczkami zaiss i tylko tym, chodź najczęściej tylko gruszką zdmuchuje kurz.

    Zawsze mam osłony więc pod światło też nic nie łapie.

    Z mojego punktu widzenia filtr to tylko ochrona i dlatego je zakładam. Czyścić też wole szkiełko za 100zł niż za 8K.

    Dzięki za pomoc, zastanowię się nad tym filtrem Poczekam do końca miesiąca z zakupem, może ktoś jeszcze się wypowie w temacie
    Canon EOS R, Canon 6D, 14mm 2.8, C35L, C24-70L 2.8 II, C135L, 4x600RT, adapter RT-EF

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: Filtr UV do Canona 24-70 L 2.8 II

    Używam Marumi Lens Protect, nie zauważyłem żeby wpływały na jakość zdjęć, ale też nie rozbiłem testów porównawczych. W wersjach slim dekielki siedzą solidnie, dobrze się czyści.
    CMEHA - reszta to upgrade

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Chełm
    Posty
    168

    Domyślnie Odp: Filtr UV do Canona 24-70 L 2.8 II

    Cytat Zamieszczone przez latant Zobacz posta
    Używam Marumi Lens Protect, nie zauważyłem żeby wpływały na jakość zdjęć, ale też nie rozbiłem testów porównawczych. W wersjach slim dekielki siedzą solidnie, dobrze się czyści.
    A masz ten zwykły Lens Protect czy Lens Protect UV (390)? (niebieskie opakowanie czy fioletowe)? Z tego co widziałem to filtr jest niższy od Hoya HMC o 1mm
    Canon EOS R, Canon 6D, 14mm 2.8, C35L, C24-70L 2.8 II, C135L, 4x600RT, adapter RT-EF

  10. #10
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    410

    Domyślnie Odp: Filtr UV do Canona 24-70 L 2.8 II

    DHG Lens Protect, opakowania nie posiadam ale wychodzi, że zwykły. Jest jeszcze wersja super.
    CMEHA - reszta to upgrade

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •