Witam szanownych forumowiczów,

zwracam się z prośbą o poradę, mianowicie obecnie posiadam C50d + C17-55/2.8 + C85/1.8 i 70-200/2.8L IS II i myślę o przejściu na FF...
Myślę o upchnięciu zestawu lustro + 17-55 i kupnie 6d "classic" na początek z 50/1.8 STM a za rok, jak dociułam zapewne 24-105/4 v1...
Focę amatorsko rodzinne spacery i wyjazdy wakacyjne i to co mnie pociąga w FF to użyteczne wysokie ISO oraz ta "magiczna" głębia...
Zastanawiam się tylko po przeczytaniu mnóstwa różnych opinii na temat AFa w 6d, czy jest on dużo wolniejszy i mniej dokładny niż w mojej 50-tce (tu wg mnie centralny jest szybki i dokładny a i bocznych też używam i nie narzekam...) ???
Ideałem byłby AF z 80d a i matryca jest całkiem inna i znacznie lepsza od mojej obecnej - w tym przypadku poniósł bym docelowo o połowę mniejsze koszty zmiany... Tylko to wciąż nie FF ...
Czasami się zastanawiam, czy 5 letnie już 6d classic nie jest zbyt przestarzałe ??? Nie chciałbym kolejny raz dokładać do zmiany puszki (nie wiem czy żona moja emocjonalnie zniesie obecną zmianę - myślę o kasie...)
Jak oceniacie 6d II - czy to znaczący skok w stosunku do wersji pierwszej - myślę tu głównie o AFie i matrycy (jakości zdjęć)...???

Pozdrawiam i z góry dziękuję za opinie...