Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 194

Wątek: [recenzja] Canon 6D2

  1. #121
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Bardzo mnie zaciekawił ten fragment tekstu który wytłuściłem. Mógłbyś doprecyzować swoją wypowiedź? Mam rozumieć iż aparat nie był usypiany przez kilkanaście godzin?

    Mógłbyś podać swoje ustawienia aparatu (przede wszystkim co masz powyłączane i jakiego trybu AF używasz podczas robienia zdjęć) i co miałeś akurat podpięte jak nabijałeś tyle na licznik żeby chociażby ten cały Tomasz Macherzyński (o ile będzie mu się chciało zrobić taki test) mógł sobie zapuszczać serie do momentu kiedy wskaźnik akumulatora zacznie migać i porównać swój wynik z Twoim? Idealnie by było jakby miał z jeden obiektyw taki sam jak Ty no ale nie wiem co tam u niego w torbie siedzi.

    http://www.canon-board.info/testy-sp...ml#post1371468

    ^ Aż się wierzyć nie chce w ten Twój wynik no ale zdjęcie nie kłamie, jakbyś miał czekać do pierwszego migania statusu akumulatora to wyszło by pewno z jakieś 3500?

    Musiałeś natrafić na idealnie wykonany egzemplarz (gdzie nic nie kradnie prądu) z więcej niż dobrze "nabitym" akumulatorem. Jak tak dobrze Tobie trzyma prąd to od razu Tobie podpowiem żebyś czasem nie aktualizował firmware aparatu (no chyba że będziesz naprawdę musiał) bo wtedy istnieje duża szansa iż nie będzie już tyle trzymał.

    https://community.usa.canon.com/t5/E...II/td-p/241594

    ^







    Ile egzemplarzy aparatów tyle różnych problemów (albo ich braku).

    Przy okazji, szukając wczoraj informacji o tym ile trzyma ludziom akumulator LP-E6N natrafiłem na taki wątek na DPReview:

    7d Mark2 battery performance: 9000 shots on one charge






    https://3.img-dpreview.com/files/p/T...6197d94de5d9a5

    Jeżeli chodzi o ustawienia apartu to tryb M - innych nie używam, akumulator ładuję do pełna potem aku do puszki, synchronizuję czas w dwóch aparatach, aparaty do torby i nie wyłączam ich ( wyłączam jedynie przy zmianie kart pamięci, przy zmianie obiektywów raczej nie ). Af mam ustawiony na singiel shot, servo używam czasami, mam pod przyciskiem podglądu głębi ostrości. Szkła z którymi pracuję to 20 Art ( rzadko ), 50 Art ( często ), 35L ( często), Sigma 85/1.4 EX i 135L. Przez całe zlecenie "kotleciarskie" aparaty są włączone nawet w przerwach - pracuję od około godz 12-13 do około 1 w nocy. O akumulatorach wcale nie myślę w dwóch puszkach zawsze po zleceniu mam jeszcze spory zapas, pracuje głównie na 6dII na 6d zdecydowanie mniej. Aparty na stałe maja włączoną serię. Często weryfikuję czy trafiłem z Afem, używam też LV, czasami w przerwach wywalam zdjęcia nietrafione co by sobie zaoszczędzić czasu później. GPS i WiFi mam wyłączone.
    Ostatnio edytowane przez Yaru ; 22-06-2018 o 12:03
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  2. #122
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Udało mi się przekroczyć 2000 zdjęć tym razem na zleceniu używałem przeważnie sigmy 35. Wygląda na to, że obiektywy mają różną prądożerność.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #123
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Wygląda na to, że obiektywy mają różną prądożerność.
    Nie, fotografiści mają inną przeglądalność zdjęć na LCD itp.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  4. #124
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Nie, fotografiści mają inną przeglądalność zdjęć na LCD itp.
    To raczej nie to. Przeglądałem jak zwykle sporo. Jedyne co się zmieniło tym razem to znacznie większe wykorzystanie tego konkretnego obiektywu, dużo młodszej generacji niż moje canony. Przy serii 1D niektóre obiektywy ostrza szybciej, bo jest większe napięcie z baterii. To też potwierdza, że prąd ma znacznie dla pracy obiektywów a w dalszej kolejności wiąże się ze zużyciem energii.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #125

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Aż wierzyć się nie chce że to możliwe 2500 fot na C 6dmk2 i aku-LP-E6N i oczywiście akumulator oryginalny canona
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  6. #126

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Gdzie instrukcja podaje 1200 a z LV 400
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  7. #127

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Jasne, że obiektyw ma wpływ. IO to ile korzystamy z AF iw jaki sposób. Jak obiektyw ma MF po kablu, to też ma to wpływ. No i konstrukcje z elektrycznym zoomem (akurat nie wiem czy takie w przypadku canona istnieją ) też jedzą.

  8. #128
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    Aż wierzyć się nie chce że to możliwe 2500 fot na C 6dmk2 i aku-LP-E6N i oczywiście akumulator oryginalny canona
    A jednak możliwe

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	EA82C993-227C-45CC-BED6-AD08E265829C.jpeg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	656,7 KB
ID:	1003
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  9. #129
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Cytat Zamieszczone przez Michal Zobacz posta
    Jak na razie, to 1500 z różnymi zkłami, ale głównie z Canonem 35/2 IS. Jutro pociągnę ciągiem parę godzin, to dam znać lepiej mi wyszło.
    IS też pewnie ciągnie trochę więcej.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #130
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: [recenzja] Canon 6D2

    Ja tyle zdjęć na jednej baterii robię Canonem 70-200/4L IS. Myślę, że ważny jest w moim przypadku tryb seryjny, bo są to zdjęcia z zawodów sportowych.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •