Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Pomóżcie nie ogarniam sprzętu

  1. #1

    Domyślnie Pomóżcie nie ogarniam sprzętu

    Witam

    jestem kompletnie zielona w temacie, kupiłam lustrzankę Canon 5d mark 3 i szczerze mówiąc nie bardzo kumam te wszystkie nazwy w menu, a jest tego od groma, szczerze wcześniej fotografowałam aparatem kompaktowym jakimś sony w 800, ale stwierdziłam że chcę mieć lepszą jakość zdjęć więc poczytałam że najlepsze są lustrzanki poczytałam trochę o tym i bardzo polecali ten model to go kupiłam i szczerze czuję się zawiedziona, bo często zdjęcia są jakieś ciemne, np jak włączę na pokrętle po lewej stronie M a niby wtedy mogę sama decydować o wyglądzie zdjęcia, ale jak ja mam coś zadecydować skoro wtedy np zrobię zdjęcie na dworze w pięknym słońcu a wyjdzie prawie białe, albo w pomieszczeniu wyjdzie czarne, odkryłam że jak wybiorę pierwszą opcję z pokrętła to A, to wychodzą najlepsze zdjęcia tylko że np czytałam o ciekawych efektach jakie można tym aparatem zrobić a mi nie wychodzi np chciałabym żeby wodospad wyglądał jak taka mleczna piana a wychodzi mi jak sople lodu, albo np stanęłam przy ruchliwej ulicy i chciałam żeby auto było ostre a reszta zamazana, nadać prędkości ludzie robili takie zdjęcia tym aparatem a ja robię wszystko ostre albo np auto rozmyte i tło rozmyte, nie wiem o co chodzi, może coś nie tak z obiektywami? ale kupiłam to co ludzie polecali jakieś 16-35 2.8L, 50mm 1.4, 18-55 ale tego nie mogę w ogóle podpiąć więc leży sobie i 70-200 2.8L is usm, wydałam krótko mówiąc kupę kasy po to żeby przeżyć rozczarowanie nie rozumiem, czy mam jakąś wadliwą sztukę? Pomóżcie bo z deka jestem załamana kasa oszczędzona a wiem że jak to sprzedam to sporo stracę czy da się tym zestawem jednak coś dobrego zrobić?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Pomóżcie nie ogarniam sprzętu

    tam jest taka biała księga w pudełku, nazywa instrukcja czy jakoś tak, musisz odfoliować
    milej lektury
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Pomóżcie nie ogarniam sprzętu

    Cytat Zamieszczone przez kokosica Zobacz posta
    Witam

    jestem kompletnie zielona w temacie, kupiłam lustrzankę Canon 5d mark 3 i szczerze mówiąc nie bardzo kumam te wszystkie nazwy w menu, a jest tego od groma, szczerze wcześniej fotografowałam aparatem kompaktowym jakimś sony w 800, ale stwierdziłam że chcę mieć lepszą jakość zdjęć więc poczytałam że najlepsze są lustrzanki poczytałam trochę o tym i bardzo polecali ten model to go kupiłam i szczerze czuję się zawiedziona, bo często zdjęcia są jakieś ciemne, np jak włączę na pokrętle po lewej stronie M a niby wtedy mogę sama decydować o wyglądzie zdjęcia, ale jak ja mam coś zadecydować skoro wtedy np zrobię zdjęcie na dworze w pięknym słońcu a wyjdzie prawie białe, albo w pomieszczeniu wyjdzie czarne, odkryłam że jak wybiorę pierwszą opcję z pokrętła to A, to wychodzą najlepsze zdjęcia tylko że np czytałam o ciekawych efektach jakie można tym aparatem zrobić a mi nie wychodzi np chciałabym żeby wodospad wyglądał jak taka mleczna piana a wychodzi mi jak sople lodu, albo np stanęłam przy ruchliwej ulicy i chciałam żeby auto było ostre a reszta zamazana, nadać prędkości ludzie robili takie zdjęcia tym aparatem a ja robię wszystko ostre albo np auto rozmyte i tło rozmyte, nie wiem o co chodzi, może coś nie tak z obiektywami? ale kupiłam to co ludzie polecali jakieś 16-35 2.8L, 50mm 1.4, 18-55 ale tego nie mogę w ogóle podpiąć więc leży sobie i 70-200 2.8L is usm, wydałam krótko mówiąc kupę kasy po to żeby przeżyć rozczarowanie nie rozumiem, czy mam jakąś wadliwą sztukę? Pomóżcie bo z deka jestem załamana kasa oszczędzona a wiem że jak to sprzedam to sporo stracę czy da się tym zestawem jednak coś dobrego zrobić?
    Trójka robi kiepskie zdjęcia, sprzedaj i kup 5DIV

  4. #4
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Pomóżcie nie ogarniam sprzętu

    niewierze w to co czytam, to musi być jakiś żart.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Pomóżcie nie ogarniam sprzętu

    Cytat Zamieszczone przez kokosica Zobacz posta
    ale kupiłam to co ludzie polecali jakieś 16-35 2.8L, 50mm 1.4, 18-55 ale tego nie mogę w ogóle podpiąć więc leży sobie
    Podam Ci numer konta. Po przelaniu 5 tyś złotych powiem Ci co zrobić, aby 18-55 zaczął działać. Serio.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Pomóżcie nie ogarniam sprzętu

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    niewierze w to co czytam, to musi być jakiś żart.
    No pewnie,że to podpucha i to jaka, za ładnych ...tysięcy złotych.

    Bo jak prawda, to wypada zaprosić dobrą duszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 30-07-2017 o 22:38

  7. #7

    Domyślnie Odp: Pomóżcie nie ogarniam sprzętu

    jaka podpucha, na ten aparat ciężko pracowałam nie dostałam go od kogoś zawsze kupuję rzeczy droższe bo wiem że "co tanie to drogie" widzę że sobie ze mnie żartujecie a szkoda bo czytałam tutaj trochę wątków i jednak widziałam że ludzie są tu na poziomie ale ok widzę że jak nie mam specjalistycznej wiedzy i kupiłam aparat z wysokiej półki to już musicie sobie kpić ze mnie jest mi po prostu przykro

    --- Kolejny post ---

    druga sprawa jak wy byście się czuli jakbyście kupili np wymarzone auto a ono by nie działało prawidłowo? Boli jak się tyle wyda a coś zamiast pomóc się rozwijać ogranicza i męczy

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Pomóżcie nie ogarniam sprzętu

    Mialas kase na aparat, spoko. Teraz musisz zainwestowac w nauke.

    Za 2000zl juz powinnas cos znalezc.
    Ostatnio edytowane przez zdebik ; 30-07-2017 o 23:01

  9. #9
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Pomóżcie nie ogarniam sprzętu

    to tak jakbyś w auto o silniku diesla wlała benzyny :P

  10. #10

    Domyślnie Odp: Pomóżcie nie ogarniam sprzętu

    dobra zaczęłam oglądać filmiki na youtube podstawy podstaw, wierzę że uda mi się coś zdziałać, już się cieszę bo zrobiłam przed chwilą jedną fotę w pokoju na trybie M i wyszła tak jak chciałam według poradnika a ten obiektyw 18-55 już wiem że jest pod aparaty niepełnoklatkowe bo się dowiedziałam że muszę kupować tylko obiektywy ef NIE BIJCIE chyba każdy ma prawo się uczyć

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •