Strona 49 z 68 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 678

Wątek: Bezlusterkowce Nikona

  1. #481
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Po prostu nawet nie próbujesz zrozumieć o co chodzi jednocześnie wypisując jakieś niezrozumiałe farmazony. Taki EVF to ma dynamiki tyle co kot napłakał - wiec znowu nie zrozumiałeś.
    Może warto poczytać do czego to się przydaje, bo nie bardzo już mi się chce walić łbem w ten beton.
    Widzisz, jest tak. Sam o sobie napisałeś: "Jestem fanem nowych technologii, lubię doświadczenia z procesem cyfrowej obróbki zdjęć – z naciskiem na wywoływanie cyfrowych negatywów, kalibrację koloru itp."
    a ja jestem wyłącznie amatorem, który poszukuje w fotografii rejestracji ulotnej chwili i emocji przy właściwym świetle. Dlatego nigdy nie dorównam Tobie w napełnianiu wiaderek, bo mnie to kompletnie nie interesuje. Szukam rozwiązań takich, w których na drodze pomiędzy tym, co widzę, a tym co zarejestruję napotkam jak najmniej zakłóceń, o ile w dobie cyfrowej rejestracji to w ogóle jest możliwe. EVF jest tylko kolejnym zakłóceniem i zniekształceniem rzeczywistości.

  2. #482

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Po prostu nawet nie próbujesz zrozumieć o co chodzi jednocześnie wypisując jakieś niezrozumiałe farmazony. Taki EVF to ma dynamiki tyle co kot napłakał - wiec znowu nie zrozumiałeś.

    Może warto poczytać do czego to się przydaje, bo nie bardzo już mi się chce walić łbem w ten beton.

    https://pawel.online/wiaderko-do-pel...r-i-elektrony/

    https://pawel.online/wiaderka-nie-do-konca-do-pelna/

    https://pawel.online/isoless-i-okolice/

    Paw
    Paweł możesz odpuścić argumentację bo tutaj to nie działa. Tu od dłuższego czasu w wątkach o ml dyskusja odbywa się na zasadzie " ja tak robię i tak jest najlepiej a wszyskiego czego nie ma dslr jest mi do niczego nie potrzebne i dlatego ml jest bez sensu" i nie byłoby w tym nic złego gdyby każdy tak twierdzący powiedzieł swoje zdanie i tyle. Tu jednak jest jakaś niezrozumiała wojenka ;-) W szczególności czerwoną płachtą jest evf. Każdy kto wejdzie do wątku i wskaże zalety tego rozwiązania musi przejść przez ten proces co i Ciebie spotyka ;-)
    Najlepsze jest to, że wypowiadają się głównie osoby, które nie używają krytykowanych rozwiązań. Ja widzę różnicę pomiędzy kimś kto mówi "używam 2 lata i mi pasuje lub nie pasuje" a kimś kto "nie mam, nie używam ale wiem" . Młodsze pokolenie od razu filtruje takie opinie szukając informacji ale wciąż wielu z nas "starszych" czuje się jednak ekspertami od wielu rzeczy, których nie mamy ;-) Pokłosie komuny kiedy trzeba było być facjowcem od wszystkiego? ;-)

    To taki trochę żartobliwy i niemerytoryczny tekst na weekend

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Widzisz, jest tak. Sam o sobie napisałeś: "Jestem fanem nowych technologii, lubię doświadczenia z procesem cyfrowej obróbki zdjęć – z naciskiem na wywoływanie cyfrowych negatywów, kalibrację koloru itp."
    a ja jestem wyłącznie amatorem, który poszukuje w fotografii rejestracji ulotnej chwili i emocji przy właściwym świetle. Dlatego nigdy nie dorównam Tobie w napełnianiu wiaderek, bo mnie to kompletnie nie interesuje. Szukam rozwiązań takich, w których na drodze pomiędzy tym, co widzę, a tym co zarejestruję napotkam jak najmniej zakłóceń, o ile w dobie cyfrowej rejestracji to w ogóle jest możliwe. EVF jest tylko kolejnym zakłóceniem i zniekształceniem rzeczywistości.
    Ładnie napisałeś brawo. Ja należe do tej samej grupy i tak czuję

    Ostatnie zdanie jest nieprawdziwe. Evf niczego nie zniekształca. Robi to matryca i jej oprogramowanie. Wizjer jest tylko narzędziem nie biorącym udziału w rejestracji ulotnej chwili. I tu drogi są dwie - miżna używać wzjera do podglądu realnej chwili ovf lub używać wizjera do podglądu jak tą chwilę widzi nasz rejestrator evf. Każdy wybór jest dobry. Natomiast ilość opcji jakie daje evf jest bezdyskusyjnie większa i to wszystko w temacie :-)

  3. #483
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Młodsze pokolenie od razu filtruje takie opinie szukając informacji ale wciąż wielu z nas "starszych" czuje się jednak ekspertami od wielu rzeczy, których nie mamy ;-) Pokłosie komuny kiedy trzeba było być facjowcem od wszystkiego? ;-)
    Z tym, że należy też wziąć pod uwagę fakt, że w pewnym wieku (naszym wspólnym wieku dla jasności) jest też tak, że każdą nowinkę technologiczną łykamy jak młode pelikany, chcąc nadrobić utracony czas - czyż nie?
    Ale to zawsze lepiej, żeby w tym kryzysie wieku średniego, walczyć jak lew o EVF niż na przykład porzucić rodzinę dla 20 letniej studentki Tak, że tego PEACE staruszkowie Niech nam i EVF i OVF lekkim będzie.


    Cytat Zamieszczone przez miszak Zobacz posta
    Ładnie napisałeś brawo. Ja należe do tej samej grupy i tak czuję

    Ostatnie zdanie jest nieprawdziwe. Evf niczego nie zniekształca. Robi to matryca i jej oprogramowanie. Wizjer jest tylko narzędziem nie biorącym udziału w rejestracji ulotnej chwili. I tu drogi są dwie - miżna używać wzjera do podglądu realnej chwili ovf lub używać wizjera do podglądu jak tą chwilę widzi nasz rejestrator evf. Każdy wybór jest dobry. Natomiast ilość opcji jakie daje evf jest bezdyskusyjnie większa i to wszystko w temacie :-)
    Tak. Z tym, że nie


    @miszak a tak na poważnie - widziałem zdjęcia natury, które zrobiłeś Canonem. Napisałem już, że są świetne. Chciałbym zobaczyć podobne sceny, które robisz Sony a6300. O. Np. czym zrobiłeś to co w serii "Ptaki 15"?
    Ostatnio edytowane przez tomfoot ; 25-08-2018 o 11:52

  4. #484
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    nie jest taki slaby przy ciemnym kundlu który założenia nie użyje takich punktów af lub korpusie bez punktów podwójnie krzyżywch
    Na dniach dokupuję kolejna stałkę 1.4 Sigmy m.in. ze względu na większą skuteczność af-u w porównaniu do posiadanych Canonów. Szczególnie na bocznych punktach. Serio daj szansę Sigmie chyba, że już wszystkie ogniskowe masz obsadzone L-kami lub koszty nie mają znaczenia.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #485

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Z tym, że należy też wziąć pod uwagę fakt, że w pewnym wieku (naszym wspólnym wieku dla jasności) jest też tak, że każdą nowinkę technologiczną łykamy jak młode pelikany, chcąc nadrobić utracony czas - czyż nie?
    Ale to zawsze lepiej, żeby w tym kryzysie wieku średniego, walczyć jak lew o EVF niż na przykład porzucić rodzinę dla 20 letniej studentki Tak, że tego PEACE staruszkowie Niech nam i EVF i OVF lekkim będzie.




    Tak. Z tym, że nie


    @miszak a tak na poważnie - widziałem zdjęcia natury, które zrobiłeś Canonem. Napisałem już, że są świetne. Chciałbym zobaczyć podobne sceny, które robisz Sony a6300. O. Np. czym zrobiłeś to co w serii "Ptaki 15"?
    Hahaha najbardziej cieszy mnie słowo PEACE po przebytej wspólnie drodze w dwóch czy trzech wątkach

    Ja właśnie nie łykam tego nowego. Musiałbyś poczytać co pisałem na kkmie. Akceptacja evf zajęła mi dwa lata to chyba taki hej do przodu nie jestem ;-) Z tym, że u mnie całym sercem jestem za ovf ale rozum krzyczy nie bądź głupi ;-)

    Dzięki raz jeszcze
    No niestety na razie to walczę sam ze sobą czy i jak wrócić do fotografii przyrodniczej. Na razie kilka zasiadek z doskoku i bez wstawania o świcie. Bez przygotowania się nie da tego dobrze zrobić. Grzebnę na dysku to wrzucę jakiś obrazek. Czy jest lepiej? W kilku aspektach tak w afs w półcieniu nie. Ale co mnie zaskoczyło to funkcjonalność i potrzeba posiadania lv z w pełni funkcjonalnym af. Zawsze, dopóki nie miałem, twierdziłem na forach, że to zbędny gadżet no i wyszło szydło z worka ;-)

    Co do testu af w a6300 w video to wrzuciłem link do wątku jakiegoś chyba z 80d. Zerknij albo wrzucę Ci potem.

  6. #486
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 326

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Na dniach dokupuję kolejna stałkę 1.4 Sigmy m.in. ze względu na większą skuteczność af-u w porównaniu do posiadanych Canonów. Szczególnie na bocznych punktach. Serio daj szansę Sigmie chyba, że już wszystkie ogniskowe masz obsadzone L-kami lub koszty nie mają znaczenia.
    mam S50A i jestem bardziej niż zadowolony (z af również - są ostre na pełnej dziurze to i af działa lepiej) kupiłem ją zaraz po premierze i pewnie jeszcze kiedyś kupię kolejną stałke sigmy. nie zmienia to nasze wspólne zadowolenie z serii sigma Art faktu niemożności wykorzystania przez kundle punktów podwójnie krzyżowych.

  7. #487
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Mam zagadkę!!!
    Kto to napisał na forum KKM:

    "Nikt rozsądny nie twierdzi że ML to jakiś skok technologiczny."



    Podpowiedź: to nie ja!

    A w ogóle nie skopiuję, co tam napisał @Jacek_Z bo wtedy by w zasadzie wyszło, że napisał to co ja tutaj smaruję od dawna
    Dobra, kończe chyba, bo to nie ma sensu.

  8. #488
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    mam S50A i jestem bardziej niż zadowolony (z af również - są ostre na pełnej dziurze to i af działa lepiej) kupiłem ją zaraz po premierze i pewnie jeszcze kiedyś kupię kolejną stałke sigmy. nie zmienia to nasze wspólne zadowolenie z serii sigma Art faktu niemożności wykorzystania przez kundle punktów podwójnie krzyżowych.
    Nawet jeśli to prawda (bo nigdzie nie ma oficjalnej deklaracji) to Canon 50/1.4 wykorzystuje podwójnie krzyżowy (u mnie to jest centralny) i gorzej trafia. Bardzo możliwe, że masz rację. Też kiedyś trafiłem na takie info, ale z nieoficjalnego źródła. W praktyce jednak nie jest tak źle jak często ludzie piszą w sieci.
    Miłego dnia
    moja www

  9. #489

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Mam zagadkę!!!
    Kto to napisał na forum KKM:

    "Nikt rozsądny nie twierdzi że ML to jakiś skok technologiczny."



    Podpowiedź: to nie ja!

    A w ogóle nie skopiuję, co tam napisał @Jacek_Z bo wtedy by w zasadzie wyszło, że napisał to co ja tutaj smaruję od dawna
    Dobra, kończe chyba, bo to nie ma sensu.



    Myśle, że i dslr i ml to są nieco inne urządzenia pomimo spełniania tej samej funkcji. Nie ma sensu ocena, które jest lepsze. Warto zwrócić uwagę, że nie jest to skopiowane wprost dslr. Tylko tyle i aż tyle. Problem z oceną ml jest taki, że często oceny dokonuje osoba żądajaca działania 1:1 tak jak dslr. Jeśli takie ma potrzeby to jest jasne, że powinna używać dslr.

    Aż zerknąłem do mojej galerii ptaki 15 i historia jest taka - po sesji z rybołowem zdecydowałem spróbować z a6300 i mc-11 ;-)

  10. #490
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Wwa
    Wiek
    53
    Posty
    449

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowce Nikona

    Wszędzie siedzą te same trolle.
    5D 50/1.8 STM + 100/2.8 L IS USM

Strona 49 z 68 PierwszyPierwszy ... 39474849505159 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •