Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: Ostre zdjęcia w kościele - technika?

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Ostre zdjęcia w kościele - technika?

    Nie widziałem, żeby wynajęty fotograf robił takie ujęcie w ławce jak ja. Być może wiedza i doświadczenie mówi mu, że takie zdjęcie nie wyjdzie i nie warto kombinować. On to wie, bo jest zawodowcem. Ja jestem amatorem. Może powinienem zapytać tego wynajętego fotografa ale przecież tu też są zawodowcy na co dzień robiący zdjęcia po kościołach. To też pytam tu o powiedzenie prostym językiem czy takie ujęcie ma sens a jak ma to jak tego dokonać. Przecież Wy albo robicie takie zdjęcia i wiecie jak ustawić/dobrać sprzęt albo ich nie robicie.

    @tlustyx
    Dzięki za rady.

    @Tomek67
    35mm jest najbardziej polecanym tu obiektywem. Jak ktoś pyta o zmianę body/szkła to mu się poleca opanowanie tego co ma, bo problem tkwi w umiejętnościach a nie w sprzęcie. Ja więc chce opanować to co mam posiłkując się podpowiedziami innych. Dzięki.

    @tombas
    Mówisz z doświadczenia, które już masz. Ja na przyszłość już wiem, żeby tak zrobić.

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Przed otworzeniem tego odnośnika pomyślałem, że będzie to coś pomocnego. Po otworzeniu, spojrzałem na Ciebie z politowaniem.
    Canon -> Fuji

  2. #22
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Ostre zdjęcia w kościele - technika?

    Ja bym chyba też zrezygnował z takich zdjęć w ławkach. A gdybym już się zdecydował, to przymknąłbym trochę przysłonę (F2.8-3.5) i próbował z 30-35 mm.
    Tylko dlaczego uparłeś się na wszystkie osoby ostre? Przecież mógłbyś wykonać kilka/kilkanaście ujęć, każde z AF na daną osobę i byłoby git.
    albo chociaż ze 3 zdjęcia z różnymi punkami AF.
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Ostre zdjęcia w kościele - technika?

    Mogłem zrobić każdego z osobna, ale wydawało mi się to takie rozczłonkowane. Ławki nie były szerokie, mieściły się idealnie 4 osoby. Pomyślałem, że zrobię wszystkich jak siedzą. Naciskam spust, podglądam na wyświetlaczu: chrzestna rozmazana na pierwszym planie, rodzice ostrzy, chrzestny rozmazany ale nie tak tragicznie. Nie wygląda to dobrze. Jak patrzę na portfolia fotografów to widzę, że na każdym reportażu ze chrztu mają podobne ujęcia. Nie ma tam eksperymentów lub zostały skasowane podczas obróbki jako nie udane i nikt tego nie roztrząsa oprócz mnie. Może po prostu trzeba opanować standard.
    Canon -> Fuji

  4. #24
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Ostre zdjęcia w kościele - technika?

    Mnie tam się podobają właśnie takie zdjęcia gdzie część osób np w ławce jest ostrych a część nieostrych. Zawsze mi się wydawało że to takie naturalne. Ja bym nie kombinował, tylko np na jednym zdjęciu postarał sie pokazać najważniejsze osoby ostre a np na drugim tę mniej znaczącą grupkę ludzi.

    --- Kolejny post ---

    No to jak miałeś 4 osoby w ławce, to w ogóle bym to zrobił jeszcze inaczej. Z 70-100 mm na F2.8-3.5, postarał się zrobić najważniejsze 2 osoby ostre i potem kolejne 2.
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  5. #25
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Ostre zdjęcia w kościele - technika?

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    A znalazłeś kiedykolwiek zdjęcia w czyimś PF, które teraz tak próbujesz zrobić "na siłę" ?
    A może trzeba lekko przeswietlic i blysnac lampa z minusem ustawiając przysłonę tak aby mieć dużą głębię ostrości.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 015

    Domyślnie Odp: Ostre zdjęcia w kościele - technika?

    Sfotografować każdą osobę oddzilenie, skleić w panoramę
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  7. #27
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Ostre zdjęcia w kościele - technika?

    Cytat Zamieszczone przez manfred1 Zobacz posta
    A może trzeba lekko przeswietlic i blysnac lampa z minusem ustawiając przysłonę tak aby mieć dużą głębię ostrości.
    Nie wiem czy doczytaliście, ale o lampie w założeniach do celu, nie było mowy.
    Duża głębia i prześwietlenie zdjęcia - ciekawe.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez robson999 Zobacz posta
    Mnie tam się podobają właśnie takie zdjęcia gdzie część osób np w ławce jest ostrych a część nieostrych. Zawsze mi się wydawało że to takie naturalne. Ja bym nie kombinował, tylko np na jednym zdjęciu postarał sie pokazać najważniejsze osoby ostre a np na drugim tę mniej znaczącą grupkę ludzi.

    --- Kolejny post ---

    No to jak miałeś 4 osoby w ławce, to w ogóle bym to zrobił jeszcze inaczej. Z 70-100 mm na F2.8-3.5, postarał się zrobić najważniejsze 2 osoby ostre i potem kolejne 2.
    To nie Tobie mają się zdjęcia podobać, tylko ciotkom, które oglądając zdjęcia pierwsze co powiedzą: "Ciocia Marysia rozmazana i nie widać w jakiej kiecce była w kościele". Trochę więcej zrozumienia dla starszych ludzi
    Ostatnio edytowane przez 7four ; 05-07-2017 o 10:06

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 430

    Domyślnie Odp: Ostre zdjęcia w kościele - technika?

    Ale o czym rozmowa, gosciu nie przymknie bo szum, nie zmieni czasu bo poruszy, nie odejdzie bo będzie musiał cropować i jakość poleci... tego 6d z optyką do sklepu oddać, kupić amatorski sprzęt i do nauki - moja rada.

  9. #29
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Ostre zdjęcia w kościele - technika?

    Nie chciałem tego pisać ale lepiej tego bym nie ujął.
    Kliknij: manfred1 - Odwiedź stronę domową manfred1 - jesteś w raju ;-)

  10. #30
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Ostre zdjęcia w kościele - technika?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Ale o czym rozmowa, gosciu nie przymknie bo szum, nie zmieni czasu bo poruszy, nie odejdzie bo będzie musiał cropować i jakość poleci... tego 6d z optyką do sklepu oddać, kupić amatorski sprzęt i do nauki - moja rada.
    Powiedz mi chociaż czego mam się uczyć na tym amatorskim sprzęcie, sporo nie potrafisz mi powiedzieć jak sobie poradzić z tym co mam.

    Cytat Zamieszczone przez manfred1 Zobacz posta
    Nie chciałem tego pisać ale lepiej tego bym nie ujął.
    Najwyraźniej nie zrozumieliście po co ten wątek został założony. Nie po to, aby skwitować go taką odpowiedzią a po to, aby wyjaśnić mi że jestem w błędzie i moje gdybania o przysłonie, czasie, itp. są bezpodstawne. Wątek powstał w celu wyjaśnienia jak to zrobić poprawnie. Jak Wy to robicie będą w podobnej sytuacji i używając podobnego sprzętu.
    Canon -> Fuji

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •