Strona 23 z 133 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #221
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Jak ktoś chodzi po górach i chce zrobić fotkę będąc w zacienionej dolinie w samo południe (wiem, wiem, nie fotografuje się w samo południe ale na wycieczkach rózbie bywa i w pewnych ciekawych a trudno dostępnych miejscach da się być tylko w samo południe i chce się mieć stamtąd w miarę fajne i poprawne technicznie fotki) i mieć na tej fotce fajne niebieskie niebo i szczegóły dna doliny i nie używać przy tym filtrów połówkowych to niestety musi niedoświetlić o te 3EV. Nie wiem jak to będzie wyglądało w 6DII ale mam teraz 80D a wcześniej 70D i 1000D i w 80D naprawdę fajnie wyciąga się z cieni. W stosunku do wcześniejszych aparatów postęp jest olbrzymi.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  2. #222
    Bywalec Awatar lamerok
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Suchy Zobacz posta
    Jak ktoś chodzi po górach i chce zrobić fotkę będąc w zacienionej dolinie w samo południe (wiem, wiem, nie fotografuje się w samo południe ale na wycieczkach rózbie bywa i w pewnych ciekawych a trudno dostępnych miejscach da się być tylko w samo południe i chce się mieć stamtąd w miarę fajne i poprawne technicznie fotki) i mieć na tej fotce fajne niebieskie niebo i szczegóły dna doliny i nie używać przy tym filtrów połówkowych to niestety musi niedoświetlić o te 3EV. Nie wiem jak to będzie wyglądało w 6DII ale mam teraz 80D a wcześniej 70D i 1000D i w 80D naprawdę fajnie wyciąga się z cieni. W stosunku do wcześniejszych aparatów postęp jest olbrzymi.
    To juz lepiej zrob sekwencje 2 zdjec z korekta ekspozycji i potem je zlozysz, w PS wyrownasz przesuniecie zdjec bez problemu, jak z reki. A najlepiej to miec ze soba statyw, ja tak robie jak sie nastawiam na krajobraz (inna sprawa, ze staram sie unikac takich wlasnie godzin). Wybacz, ale to juz troche szukanie argumentow na sile.

  3. #223
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Statyw odpada - chodzę z plecakiem na całodniowe wycieczki, nocuję pod namiotem. Wystarczy, że dźwigam lustro i 3 różne obiektywy. Składaniem zdjęć czy robieniem HDR się kiedyś bawiłem ale to zabiera czas w czasie obróbki a w przypadku wiatru czy obiektów w ruchu jest praktycznie niemożliwe do zrobienia. Wyciągnięcie o 3EV zdecydowanie prostsze i fajnie jak matryca to umożliwia.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  4. #224
    Bywalec Awatar lamerok
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Ja mam taki fajny statyw Benro, mniej niz 0,5 kg, po zlozeniu ze 40 pare cm. I jak chodze po gorach, to go zabieram, jak wiekszy wiatr, to po prostu od dolu go dociaze pleackiem, kamieniem itp itd. Mam od 3 lat 6D, czasami robilem krajobraz z niedoswietlaniem ekspozycji, ale staralem sie nie przekarczac 1 i 2/3 EV przy ISO 100, zaden ubytek jakosci. Wiecej to juz zaczyna byc widoczne na zblizeniach. Chodz pewnie i te -3EV po retuszu akos by przeszlo. Nie wiem.
    Tu wynika, ze w 80D ladniej sie wyciaga: https://www.dpreview.com/forums/thread/4016732
    Kiedys fotografowie krajobrazu nosili ze soba plecaki po 20 - 30 kg z wielkim formatem w srodku Tak wiec statyw dla mnie nie problem. A na pewno 6D bez korekty ekspozycji zmiazdzy 80D z korekta -3 EV
    Ostatnio edytowane przez lamerok ; 10-07-2017 o 20:31

  5. #225
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Na razie nie ma powodu wierzyć w te domowe pomiary przemycanych rawów. Lepiej by było gdyby markII miał lepsze DR, niż 6d, ale jak ma mniejsze o 0.2-0.3 EV to też nie jest sensacja. Sony a9 ma całe 0.6 EV mniej niż a7rII a to nie jest tylko "następca" tylko o wiele droższy model wyższej klasy.

    Gdyby to była prawda, 6d2 byłby w najgorszym przypadku porównywalny w departamencie DR z 1dx. To by była tragedia, bo wiadomo, że 1dx w dzisiejszych nowoczesnych czasach do niczego się nie nadaje. Nie wspominając nawet o 5d3, który jest jeszcze ciut gorszy.

    Oczywiście wszystkie powyższe dywagacje oparte są na przodującym rankingu DXOMark.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    ciekawe jak się ma ten wykres do kodeksu bushido
    Canon nie opiera się na bushido tylko na kyosei, czyli coś o harmonii i środowisku bez względu na rasę i wyznanie. Może szersza dynamika wymaga zatruwania środowiska.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 10-07-2017 o 20:39
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  6. #226
    Bywalec Awatar lamerok
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Wg DXOMark to Canony chyba do niczego sie nie nadaja, a moi topowy fotografowie to w wiekszosci robia na Canonach. A i jak w TV widze imprezy sportowe, to tez Canon z reguly. To jak to jest?

  7. #227
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Canon nie opiera się na bushido tylko na kyosei, czyli coś o harmonii i środowisku bez względu na rasę i wyznanie. Może szersza dynamika wymaga zatruwania środowiska.
    no to trochę się pozmieniało - srodowisko i harmonia - znaczy używają ekologicznego lutu bez ołowiu który padnie sam z siebie lub zrobi zwarcie - niestety dobre produkty nie są obojętne dla środowiska, ale za to działają wiele lat - może to w przypadku korpusu nie jest aż tak istotne ale wpływa na jakość i awaryjność.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #228
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 498

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez lamerok Zobacz posta
    Wg DXOMark to Canony chyba do niczego sie nie nadaja, a moi topowy fotografowie to w wiekszosci robia na Canonach. A i jak w TV widze imprezy sportowe, to tez Canon z reguly. To jak to jest?
    To ambasadorzy
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 10-07-2017 o 21:10

  9. #229
    Bywalec Awatar lamerok
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Czesc z nich tak, ale jakie to ma znaczenie, skoro robia pieknie zdjecia, znajdujace uznanie wsrod znawcow i artystow I to Canonem, na przekor DXOMarkom i innym, gdzie byle Sony za 1,5 K USD stoi wyzej niz 1 DX MK II

  10. #230
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 454

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez lamerok Zobacz posta
    Wg DXOMark to Canony chyba do niczego sie nie nadaja, a moi topowy fotografowie to w wiekszosci robia na Canonach.
    DxO jest kompletnie niepojęte jeśli chodzi o przyznawanie tych całych swoich punktów. Natomiast pomiary parametrów sensorów jakoś tam robi i prezentuje wyniki.
    Moim zdaniem te wyniki są sensowne.
    Nie wiem tylko czy ten DR to akurat to co najważniejsze w matrycy. Jeżeli wywołuję obrazek z 5DIV i porównam z D810 lub nawet D750 to różnica w obróbce jest kolosalna na korzyść N. Niestety nie widzę też jakiejś zdecydowanej przewagi 5DIV nad 6D. Zresztą każdy może to sobie zrobić i wyrobić własne zdanie - być może całkiem odmienne.

    Co do afery z wykradzionym RAWem to być może jest to jakaś podpucha. Na dziś uważam, że sensor w 6DII będzie miał "współczesny" DR na poziomie 5DIV lub 80D. Canon to opanował i tyle. Ważne jest czy obrazek nie będzie drętwy i szaro-bury w cieniach.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 23 z 133 PierwszyPierwszy ... 1321222324253373123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •