Strona 111 z 133 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 101 do 1 110 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #1101
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Moje 2 egzemplarze po całym sezonie ślubnym jak nowe.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #1102

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    @iczek Nastawiam się na zakup tego aparatu i trochę mnie zasmuciłeś Twoją opinią. Przy okazji - dlaczego nie używasz AF? i jak ostrzysz w związku z tym? LV?
    Przy okazji...piękne prace. Podziwiam od dawna
    Prosze abys nie kierowal sie przy decyzji zakupowej moją opinią w większym stopniu niż kolejny glos w dyskusji.
    Po prostu ten aparat mnie zawiodl i nie wpadowal sie w moj fotograficzny workflow. Musialem sie o tym przekonac osobiscie.
    Niczego nie zyskalem. Stracilem plynnosc fotografowania. Wtopilem kupę kasy, bo (o tym nie piszałem) jego cena jest abstakcyjnie wysoka. Zmiany dodane do wersji II nie uzasadniają ceny tego aparatu w Polsce.
    Pytasz o AF. Po prostu nie uzywam. Jest mi niepotrzebny. Nie ma znacznie czy LV czy nie. Ostrze ręcznie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #1103

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta

    co do oceny czy lepszy taki "wichajstrowaty" jak Canona czy model "most zwodzony" jak w Nikonie D750 czy Fiudzi: IMHO do stricte landszaftowego focenia i tylko w kadrach poziomych model zwodzony wystarcza. ale polecam pokombinowac kadry pionowe z niskiej perspektywy - to sie ujawni dlaczego "wichajster" potrafi byc fenomenalnym rozwiazaniem...
    Kadry pionowe w pejzażu to temat rzeka. Ja, po latach kompleksów w tym temacie, przyczepilem sie do gdzieś zasłyszanej opinii „znanego” fotografa zagramanicznego. Od tego momentu nie mam problemów z kadrami pionowymi, bo och nie rovie w pejzażu. Calkowicie wyłączyłem opcje vertical photo w aparacie.

    Opinia ta brzmiala:
    Czlowirk stoi w pionie. Na dwóch nogach. Portret robi się wiec w pionie.
    Zaś oczy zwierząt (w tym czlowieka) ułożone są w poziomie.
    Przypadek ?

    A poza tym... ziemia jest płaska z perspektywy fotografa.




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #1104
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek Zobacz posta
    Opinia ta brzmiala:
    Czlowirk stoi w pionie. Na dwóch nogach. Portret robi się wiec w pionie.
    Zaś oczy zwierząt (w tym czlowieka) ułożone są w poziomie.
    Przypadek ?

    A poza tym... ziemia jest płaska z perspektywy fotografa.
    Też kiedyś doszedłem do wniosku, że kadry poziome są bardziej właściwe. Skutkiem tego obecnie robię tylko z 2-3% pionowych. Po kilku latach widzę, że to jednak zbyt radykalne podejście. Staram się przełamywać do pionów.

    Jeśli zaś chodzi o ekran obrotowy to canon ma idealne rozwiązanie. Obawiam się tylko trwałości.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #1105
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    w zadnym momencie nie pisalem o landszaftach w koncepcji tych kadrow pionowych...

    ale, de facto, landszaftow tez zdarza mi sie niemalo robic w poziomie. to ze to nie jest naturalny format nie oznacza, ze nalezy sie tylko do niego ograniczac
    www albo tez flickr

  6. #1106
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 353

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Ciekawe o tych formatach i zastanawiające, że Koledzy narzucają sobie takie twarde reguły.
    Pod wpływem oglądania starych zdjęć - głównie Adamsa, bo dostałem dwa albumy z jego twórczością - zacząłem próbować format 5:4, nie tylko w krajobrazie. I bardzo mi się spodobał, a pionowy 5:4 (czyli 4:5) podoba mi się bardziej niż klasyczne 2:3.

  7. #1107
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Ciekawe o tych formatach i zastanawiające, że Koledzy narzucają sobie takie twarde reguły.
    Pod wpływem oglądania starych zdjęć - głównie Adamsa, bo dostałem dwa albumy z jego twórczością - zacząłem próbować format 5:4, nie tylko w krajobrazie. I bardzo mi się spodobał, a pionowy 5:4 (czyli 4:5) podoba mi się bardziej niż klasyczne 2:3.
    Widzimy poziomo, kino jest robione poziomo. Oglądasz to wszystko i...ulegasz. Nawet nie wiesz kiedy a twoje zdjęcia unikają pionowych kadrów A tak bardziej serio czasami warto sobie narzucić takie reguły. Ograniczenia wymuszają kreatywność. Nie można jednak przesadzić jak ja, bo w pewnym momencie efekt jest zupełnie odwrotny. Kwestia umiaru i proporcji.

    Format 4:5 lub odwrotny jest świetny! Z tym, że zmierza do kwadratu i tu nie czuć tak bardzo różnicy między pionem i poziomem.

    Ostatnio w 5dmkIV i z tego co wiem w 6d mk2 można w wyświetlaczu ustawić linie do kadrowania pokazujące kwadrat. Jakoś tak nikt na to nie zwraca uwagi a przecież to fajna sprawa. Przydałoby się również 4:3 i 4:5.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #1108
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Jedna ważna rzecz, opinia @iczek, jest opinią subiektywną, opartą na tym do czego użytkownik ten aparat potrzebuje.

    Jak dla mnie gibany ekranik i lepszy AF, do fotografii ślubnej idealnie się nadają.

    Generalnie jak dla mnie te początkowe powody użytkownika @iczek, dlaczego nie kupować tego aparatu są tak trochę wyszukane na siłę. Jednemu może pęknąć obudowa po tygodniu a drugi po 5 latach będzie wyglądał jak nowy. Sam mam póki co wersję pierwszą 6D i po 3 latach różnych imprez typu śluby itp ..... aparat wciąż wygląda jak by był nowy, wszystko zależy jak kto dba o sprzęt.

    Jak dla mnie, jedyny minus tej puszki jak i pierwszej generacji, to maksymalny czas 1/4000, ale i to można obejść na kilka sposobów więc nie ma co biadolić

    Ogólnie zauważyłem pewną tendencję, która zagościła do naszego kochanego kraju. Kupię sobie aparat i zamiast robić zdjęcia, zacznę wyszukiwać w nim minusy.

    Ludzie, jak wy kupujecie: pralki, lodówki, zmywarki i telewizory, które czasami cenowo nie odbiegają od sprzętu foto. Też tak później biadolicie jaki to zły sprzęt kupiliście?

    Aparat jest do robienia zdjęć, pralka do prania a lodówka do chłodzenia piwka, więc przestańcie się napinać i róbcie foty albo zmieńcie zainteresowania, sprzęt idealny jeszcze nie powstał i nigdy nie powstanie, bo na czym producenci by zarabiali.

    Moim postem nie chcę i nie mam zamiaru nikomu ubliżać albo urazić, tylko wkurza mnie dobitnie nasz kraj, cebulandia pełna malkontentów.

    Żeby nie było, że odbiegam od tematu, to ja z pełną świadomością jego wad i zalet, chcę kupić 6D MkII, czekam tylko aż się kasiorka uzbiera
    Ostatnio edytowane przez 5pirit ; 11-05-2018 o 23:23
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  9. #1109
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta
    tylko wkurza mnie dobitnie nasz kraj, cebulandia pełna malkontentów.
    W pewnym sensie masz rację, ze dziś sporo wybrzydzamy, pojawia się coraz więcej roszczeń i jesteśmy coraz bardziej wymagający. Bywam jednak na zagranicznych forach, serwisach, czy fanpage-ach fotograficznych i sytuacja jest wszędzie identyczna. Również w bogatszych społeczeństwach, z podobno "dojarzałą" demokracją i wysokim rozwojem cywilizacyjnym typu UK, DE czy USA. Dlatego nie pisz proszę w ten sposób o Polsce. Też jesteś Polakiem - szanuj siebie i swoich bliskich.

    Producenci sprzętu celowo zaniżają niektóre parametry lub przemilczą jakieś zaplanowane niedoskonałości swoich produktów - nie dziwię się, że czasami ktoś może chcieć coś zwrócić. W USA jest to normalne. Klient zwraca nie dlatego, że coś jest niezgodne z opisem tylko dlatego, że mu się nie podoba.
    Miłego dnia
    moja www

  10. #1110
    Początki nałogu Awatar olek.tbg
    Dołączył
    Jan 2011
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    309

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Przesiadał się może ktoś z 5dmII na 6dmII ?

    Zależy mi na:

    1) AF - rzadko kiedy robię reporterkę, raczej chciałbym mieć więcej użytecznych punktów i nie musieć przekadrowywać robiąc portret na 1.8
    Na pewnie będzie lepiej i dokładniej na 6DmII, trochę jednak martwi mnie mały obszar pokrycia.
    2) DR - fajnie gdyby był mniejszy banding i większa rozpiętość - jak wyciągnięcie 2EV z cieni nie spowoduje kaszany w cieniach to będę szczęśliwy
    3) ISO - tutaj na pewno będzie lepiej, zdarza mi się dość często używać 6400, w 5DmII z moimi niewielkimi umiejętnościami w Lighroomie nie za wiele potrafię z takich zdjęć wyciągnąć.

    Pojawiły się pierwsze używane 6dmII, i się zaczyna człowiek zastanawiać
    5Dm2 | 16-35 4L IS | 24-70 2.8L II | 85 1.8 | 100 2.8L

Strona 111 z 133 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •