Strona 110 z 133 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 091 do 1 100 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #1091
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    @gnd tak z ciekawości...jak to 40stm sprawuje się w amatorskim, domowym video? chodzi mi głównie o to, czy bardzo słychać na filmiku łapanie ostrości.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #1092
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Nie nagrywam, ale mogę nagrać jakąś próbkę. Raczej nie powinno być słychać w normalnych warunkach. W absolutnej ciszy pewnie coś będzie. Do filmu przydałaby się stabilizacja.

  3. #1093
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Nie nagrywam, ale mogę nagrać jakąś próbkę. Raczej nie powinno być słychać w normalnych warunkach. W absolutnej ciszy pewnie coś będzie. Do filmu przydałaby się stabilizacja.
    Faktycznie IS sporo zmienia. No, ale i tak szkło do codziennego focenia, szczególnie na wakacjach jest bardzo fajne.
    Miłego dnia
    moja www

  4. #1094
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Mam jeszcze pytanie odnośnie trybu cichej migawki. Sporo osób pisze, że nie jest tak do końca cicha. Jest podobnie jak w 6d mkI, czy odczuwalnie głośniej?
    Miłego dnia
    moja www

  5. #1095
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Gdzieś widziałem filmik jak ktoś to porównywał. Mam oba i różnica jest raczej pomijalna. Nie jest głośniej, ale szybciej w 6d2. Wyzwolenie migawki i kłapnięcie lustrem trwa krócej.

  6. #1096

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Dlaczego nie warto kupować Canon 6D Mark II
    To nie jest recenzja.

    Zacznę tak... posiadam aparaty marki Canon od ponad 13 lat. Różne modele. Po skalkulowaniu wielu czynników, w tym finansowych kilka lat temu przesiadłem się na Canon 6D. I to był (jest) aparat, który w 150% wyczerpywał moje zapotrzebowanie na rodzaj fotografii, który uprawiałem i uprawiam. Napisałem 150%, bo te 50% to są funkcje, których całkowicie w tym aparacie nie używałem. Aparat ma swoje wady, ale o tym za moment. Gdy na rynku pojawił się następca w osobie Mark II, pomyślałem, że nie ma to jak zmienić „dobre” na „lepsze”. I możecie już sobie sami dopowiedzieć ciąg dalszy.
    Skusiło mnie przede wszystkim:
    - ekran obracany i dotykowy (szał!)
    - lepszy AF (którego i tak nie używam!)
    - automatyczne wyłączanie GPS przy zamykaniu aparatu.
    Ta ostatnia cecha, wbrew pozorom, w wypadku fotografii pejzażowej już nie raz kosztowała mnie życie baterii całej, bo używam jej w Canon 6D i praktycznie zawsze zapominam w zdefiniowanym menu wyłączyć GPS. Niestety żre baterie.
    Sprzedałem wiec sprawdzony i przetestowany w bojach porannych wschodów 6D i kupiłem pachnący świeżością Mark II. Po wypakowaniu pokręciłem sobie ekranikiem, chciałem zamówić LCD na wyświetlacz, ale przyłapałem się, że przecież to dotyk i pewnie będą problemy więc zrezygnowałem i z pietyzmem młodego odkrywcy za każdym razem odkręcałem to świństwo i chowałem ekran do spodu. I to bydła pierwsza czerwona lampka! Oto bowiem, zamiast spokojnie używać LCD, ja zacząłem się o niego bać od momentu wyjęcia z pudełka. Drugi problem zrodził się w momencie gdy używałem paska. Generalnie nie używam pasków i rozwiązanie Peak Design z tymi zatrzaskami było jak objawienie. Idealne są. Pasek odczepiam i szlus. Ale czasami mieć go muszę i wówczas jest… katastrofa! Otóż przy odkręconym ekranie, który przypominam wywija się na bok, pasek blokuje mi opcje chowania ekranu; jego składania. Wiszący na szyi aparat, dokładnie ma paski na wysokości ekraniku i chowanie go to żonglerka. Co za głupota! Gdyby chociaż ten ekran był odchylany wertykalnie, ale nie jest.
    Druga czerwona lampka to plastykowość tego aparatu. Już 6D był plastykowy, ale jego następca w moich rękach to jak jakaś zabaweczka jest. No i faktycznie jest on lżejszy od oryginału o 85 gram. To dużo, gdy cały aparat waży 685 g. I ta klapka ekranu jakże delikatna. Nie wiem skąd jest ten plastyk, ale dmuchanie go rysuje.
    AF – jak wspomniałem, to był powód raczej „na papierze”, bo ja nigdy nie miałem problemów z AF w 6D, bo nie używałem go. Jeśli już musiałem i chciałem, to do scen statycznych i nie odczułem żadnej różnicy mając Mark II, bo… też AF nie używałem.
    Wówczas przyszła kolejna kara na tego, co chce lepsze kosztem dobrego… pojawiły się wykresy, że w sumie to w warstwie przejść tonalnych itp.. bzdur to ten nowy (kosztujący majątek) 6dmkII jest gorszy od poprzednika. A na pewno nie lepszy!
    Ot idiota! Pomyślałem o sobie. Miałeś chamie dobry aparat, sprawdzony i zachciało Ci się drugiego złotego rogu.
    W warstwie używania, nowa wersja szóstki niczym mnie nie zachwyciła, niczego mi nie poprawiła. Poza faktem, że za każdym razem na plenerze musiałem odchylać ten cholerny ekranik! Szlag mnie trafiał. Szczególnie, że miałem świeżo w pamięci mój wyjazd na Skye z Fuji GFX, który ma tez uchylny ekran, ale wertykalnie. I to jest świetne rozwiązanie dla pejzażysty. W tym miejscu wielu z was powie, że ekran odchylany jak w szóstce służy często vlogerom i do nagrywania video. I że cała ta szóstka mkII to w sumie została zrobiona pod video. No sam nie wiem, ale dla mnie, jako fotografa, cechy, które miały mnie zachwycić, okazały się porażką.
    Kupując Canon 6D MkII zastanówcie się czy te dwie cechy jakimi są AF (ponoć lepszy – nie jestem w stanie tego stwierdzić) oraz uchylny ekran rzeczywiście się Wam przydadzą. Może tak jak ja jesteście klasycznymi ekranowcami. Kolega zwrócił mi uwagę, ze nowa wersja pracuje na procesorze 7 generacji, podczas gdy pierwsza na wersji 5+. Jakie to ma znaczenie? Dla mnie żadnego. Śmiem twierdzić, że dla 98% użytkowników Canona 6D też, bo ten sprzęt nie jest kupowany przez fotografów sportowych więc jego zastosowanie do tegoż generalnie nie ma sensu. Szybkość obliczeniowa czy też szybkość klatek na sekundę w tym aparacie to sprawa 4-rzędowa.
    Sprzedałem ten aparat. Trochę z bólem serca bo był praktycznie nowy, ale wynagrodziłem to sobie kupując odpowiedni dla mnie sprzęt. Ponownie Canona 6D.

  7. #1097
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    @iczek Nastawiam się na zakup tego aparatu i trochę mnie zasmuciłeś Twoją opinią. Przy okazji - dlaczego nie używasz AF? i jak ostrzysz w związku z tym? LV?
    Przy okazji...piękne prace. Podziwiam od dawna
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 10-05-2018 o 21:58
    Miłego dnia
    moja www

  8. #1098
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 946

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    mam taki gibany ekranik w 750D ponad roku, i latam z tym aparatem duzo. nie mam co do niego zadnych zastrzezen i obaw jesli chodzi o trwalosc. mowie to z perspektywy 1,5 roku faktycznego i dosc intensywnego uzywania tego aparatu

    doceniam ogromne mozliwosci jakie daje ekranik. w zasadzie dla mnie jakosc LV AF i mozliwosci tego ekraniku sprawiaja, ze 750D w wielu tematach uzywam przede wszystkim z ekranikiem a dopiero w dalszej kolejnosci korzystam z celownika optycznego.


    co do oceny czy lepszy taki "wichajstrowaty" jak Canona czy model "most zwodzony" jak w Nikonie D750 czy Fiudzi: IMHO do stricte landszaftowego focenia i tylko w kadrach poziomych model zwodzony wystarcza. ale polecam pokombinowac kadry pionowe z niskiej perspektywy - to sie ujawni dlaczego "wichajster" potrafi byc fenomenalnym rozwiazaniem...
    www albo tez flickr

  9. #1099
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Nie nagrywam, ale mogę nagrać jakąś próbkę. Raczej nie powinno być słychać w normalnych warunkach. W absolutnej ciszy pewnie coś będzie. Do filmu przydałaby się stabilizacja.
    Przecież wystarczy włączyć cyfrową stabilizację, po to jest. I fajnie działa, co prawda z lekkim cropem, ale jest.

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Gdzieś widziałem filmik jak ktoś to porównywał. Mam oba i różnica jest raczej pomijalna. Nie jest głośniej, ale szybciej w 6d2. Wyzwolenie migawki i kłapnięcie lustrem trwa krócej.
    Tryb cichej migawki w 6d był dużo lepszy. W 6d2 kłapie wolniej, ale ciszej praktycznie wcale nie jest.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #1100
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez iczek Zobacz posta
    Dlaczego nie warto kupować Canon 6D Mark II
    ...
    Druga czerwona lampka to plastykowość tego aparatu. Już 6D był plastykowy, ale jego następca w moich rękach to jak jakaś zabaweczka jest. No i faktycznie jest on lżejszy od oryginału o 85 gram. To dużo, gdy cały aparat waży 685 g. I ta klapka ekranu jakże delikatna. Nie wiem skąd jest ten plastyk, ale dmuchanie go rysuje.
    ...
    Przesiadłem się na 6D2 z 7D. To o czym piszesz - jego plastikowość - niestety jest prawdą. Aparat użytkuje amatorsko, mam go pół roku, a już ma mnóstwo rysek. Na ekranie górnym jedna widoczna rsyska. W 7D coś takiego nie było po 3 latach użytkowania(ok. 30 tyś nalatane).
    Patrząc na przesiadkę z 7D(classic), to skok co do matrycy jest spory, ale jako, że często użytkuję 5d2, to co do matrycy w 6D2 przeżyłem rozczarowanie.

    Drugi raz tego aparatu bym nie kupił. Nawet jak na pełno klatkowe amatorskie urządzenie jest za delikatny.
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

Strona 110 z 133 PierwszyPierwszy ... 1060100108109110111112120 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •