Strona 114 z 133 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116124 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 131 do 1 140 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #1131
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Dobra teraz już widzę o co chodziło knc z tym przesuwaniem.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #1132
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Nie było łatwo, ale przeczytałem cały wątek . Wcześniej używałem 7D2 i dla mnie 6D2 ma mnóstwo zalet:
    * możliwość używania wysokich ISO
    * gibany ekranik (nie trzeba być akrobatą przy nietypowych ujęciach)
    * dotykowy ekran (przydaje się przy Live View)
    * GPS wyłączany razem z aparatem (w 7D2 musiałem ręcznie go wyłączać, a potem zapominałem włączać)
    * moje obiektywy pełnoklatkowe wydają się ostrzejsze

    Jedyna wada w porównaniu do 7D2 to mniejsza prędkość zdjęć seryjnych, ale na moje amatorskie potrzeby (zdjęcia drużyny piłkarskiej mojego syna) te 6,5 klatki na razie okazuje się wystarczające.
    Cena jak to cena. Dla jednych akceptowalna, dla innych za wysoka - dla mnie to jest hobby, więc nie liczę ROI. Obecnie kosztuje 7,5 tys + cashback przy zakupie obiektywu + lampa błyskowa za 1zł.
    Ostatnio edytowane przez tmielcarz ; 16-05-2018 o 14:44
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  3. #1133
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Właśnie oficjalnie dołączyłem do użytkowników 6d mkII Na razie testuję i przestawiam się po intensywnych 3 latach z 5d mk3. Za jakiś czas dodam tu swoją opinię.

    Tymczasem trzy szybkie pytania. Dwa pierwsze do osób, które kupiły w polskiej dystrybucji:
    1) Kupiłem przez allegro, ale od sklepu stacjonarnego, bo potrzebowałem faktury. Przez telefon uzgodniłem, że aparat jest z polskiej dystrybucji, nowy, żaden odnawiany (non-refurbished). Kod kreskowy zaczyna się jednak od 4 - myślicie, że kupowany na rynku niemieckim? Czy nasza dystrybucja i tak to bierze z niemiec? Nie robi mi jakiejś większej różnicy, wszystko działa OK, ale chciałem to wyklarować.
    2)nr seryjny na body jest na naklejce. Teraz canon tak to oznacza? Trochę mnie to zaintrygowało

    3)W ustawieniach indywidualnych pod wybierakiem dałem wybór punktu AF. Niestety guzik SET nie ustawia wtedy powrotu na punkt środkowy - da się to zmienić?

    btw. - wstępnie wygląda na to, że się polubimy
    Miłego dnia
    moja www

  4. #1134
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Ad 1.

    Tak wygląda bok pudełka od 6D Mark II pochodzącego z oficjalnej polskiej dystrybucji zakupionego w jednym ze sklepów o statusie Canon Professional Imaging Partner:


    Zdjęcie jest moje, zrobiłem je w zeszłym roku przed odesłaniem aparatu z powrotem do sklepu.

    Ad 2.

    Tutaj się nie wypowiem bo po prostu nie pamiętam jak to u mnie wyglądało.

    Ad 3.

    Zajrzyj na strony 137 oraz 313 w instrukcji obsługi.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 20-05-2018 o 01:36

  5. #1135
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Dzięki za fatygę. Wygląda na to, że SET ustawia punkt środkowy tylko przy domyślnym wywołaniu funkcji wyboru punktu AF - czyli guzikiem z symbolem punktów AF. Co jest opisane w tych fragmentach instrukcji, które podałeś.
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1136
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Dzięki za fatygę. Wygląda na to, że SET ustawia punkt środkowy tylko przy domyślnym wywołaniu funkcji wyboru punktu AF - czyli guzikiem z symbolem punktów AF. Co jest opisane w tych fragmentach instrukcji, które podałeś.
    Skąd pomysł na przesiadkę z 5d3 na 6d2?
    Jest zauważalna różnica?

  7. #1137
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez p0lish Zobacz posta
    Skąd pomysł na przesiadkę z 5d3 na 6d2?
    Jest zauważalna różnica?
    Powodów było kilka. m.in.
    1) Moja 5-tka miała spory przebieg i potrzebowałem czegoś nowszego. W przyszłym roku i tak musiałbym coś kupić - do wyboru 5dmk3 z małym przebiegiem, nowy 6d mark II lub 5dmkIV
    2) Gibany ekran
    3) Pokładam pewne nadzieje w ostrzeniu przez LV, ale to jeszcze muszę potestować w bardziej "bojowych" warunkach
    4) Mniejsza i lżejsza puszka - kiedyś przez pół roku miałem 6d i bardzo mi się podobało to, że był bardziej kompaktowy niż seria 5d. Niestety AF mi nie wystarczał.

    i 2 powody, które dla prawdziwych photography i prawdziwych artystów będą trochę śmieszne
    5) wreszcie mam filmiki swoich dzieciaków, na których ich buzie są ostre, nawet jak się ruszają a przesłona to f2. Oczywiście, że lepiej trochę przymykać, ale chodzi mi o to, że jest taka możliwość.
    6) mogę sobie zrobić ostre, skomponowane tak jak chce zdjęcie z rodziną, czy znajomymi i...ja też na nim jestem.

    ...pomyślałem, że dam szansę nowej 6d mk2. Jak się nie sprawdzi to wrócę do 5d mk3 albo szarpnę się na 5d mk4. Jakąś bardziej rozbudowaną opinię obiecuję wrzucić za jakiś czas.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #1138
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 658

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Witajcie, potrzebowałbym RAWów z 6 mark II, najlepiej niebieskiego nieba z ISO 100, 200, 400, 800, 1600. MOże być z jakims ptakiem, samolotem lub linią energetyczną lub samo niebo. Będę wdzięczny za udostępnienie.

  9. #1139
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Zdjęcie jest moje, zrobiłem je w zeszłym roku przed odesłaniem aparatu z powrotem do sklepu.

    Czemu odesłałeś z powrotem ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #1140
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Czemu odesłałeś z powrotem ?
    A Ty jesteś zadowolony? Przed zakupem trafiłem na twoje posty na optycznych, gdzie piszesz o zmianie 2x 5dmk3 na nowe szóstki. Mi się na razie podoba, ale muszę jeszcze trochę potestować w trudniejszych warunkach.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 114 z 133 PierwszyPierwszy ... 1464104112113114115116124 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •