Strona 104 z 133 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 031 do 1 040 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #1031
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ten stacked sensor to chyba pod bezlustro FF szykują. To by było grubo
    W jakiejś plotce czytałem, że matryca 7dmk3 ma dysponować jakąś nowością techniczną...

  2. #1032
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    płaczki jeszcze będą się śmiały i wychwalały Cwanona pod niebiosa
    Wątpię. To jest niemożliwe, zawsze się znajdzie powód do biadolenia....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #1033
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Witam.
    Ja się zdecydowałem i zakupiłem. Dlaczego? Proste, mam lampy, mam szkła i znajomych co mają do pożyczenia canony. Jeżeli chodzi o wymiary to mi odpowiada, oraz szczególnie waga. jest lżejszy od 7D i naprawdę dużo lżejszy od 5d mk II. Przynajmniej takie mam odczucie. Jeżeli chodzi o szum, to przy ISO 6400 i lekko niedoświetlonym zdjęciu jest już kiepsko. Przy takich samych parametrach i właściwie naświetlonym zdjęciu jest przyzwoicie. Muszę jeszcze rozpracować ustawienia, ale na razie aparat mi się podoba. Jest chyba ciutkę mniejszy szum niż w 5dII i chyba ma lepszy automatyczny BW. Kolorki z niego też mi się bardziej podobają.
    W sumie aparat jak za te pieniądze nie powala, patrząc na konkurencję i jak bym nie miał szklarni to pewnie bym zmienił system. Z kolei jak bym nie musiał, to pewnie jeszcze bym nie zmieniał puszki. Może komuś pomoże ta opinie w podjęciu decyzji.
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

  4. #1034
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Jak dla mnie to ten szum był zdecydowanie mniejszy niż w 5DmkII. Ja się przesiadłem właśnie z piątki i z tego co zaobserwowałem to szumy na wyższych czułościach były zdecydowanie mniejsze i lepiej kontrolowane. Inna sprawa to źle działający auto-focus, który był powodem rozstania się z tym body.

  5. #1035
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Iso zdecydowanie przyjemniejsze w 6d2, jak ktos mówi odwrotnie to albo nigdy nie mial tych dwóch aparatów, albo troluje bo ma taki zwyczaj albo mu za to płacą.

    kardwa - dziwna sprawa z tym AF, u mnie śmiga najlepiej ze wszystkich puszek jakie miałem(40d, 7d, 5d2, 1d4)
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  6. #1036
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Dostałem wadliwe body. Nie chciałem naprawiać więc był zwrot.

  7. #1037

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Uf, przebrnąłem przez cały temat,a zdecydowanie nie było to proste. Posiadam 6dmk1 i mogę za nieduże pieniądze zrobić upgrade do 6dmk2.

    Obecnie mam dwa problemy z body:
    1. AF
    2. AF podczas filmowania

    Jestem absolutnym hobbysta, ostatnio głownie używam do fotografowania niemowlaka, a niedługo biegającego
    Rozumiem, ze co do punktu 1 to przepaść miedzy wersjami jest duza i warto się przesiąść jeśli jest to bolączka w wersji pierwszej?
    Co do punktu 2 to czy focus podczas filmowania będzie pozwalać z wykorzystaniem C24-105 komfortowo filmować biegające dziecko? Nie jest to moje główne urządzenie do filmu, ale obecnie z jedynka czasami chce cos nakręcić i jest to trudne przy manualnym ostrzeniu.

  8. #1038
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    kometa - przepaść to wlasnie jest w 2 punkcie.
    lustra canona bez DPAF praktycznie nie miały AF w LV a teraz działa to bardzo dobrze. Filmiki jak to działa masz w necie.
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  9. #1039
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    AF w LV działa w tym body znakomicie dzięki DPAF. Do filmowania nie znajdziesz lepszej puszki w tych pieniążkach jeśli AF ma być priorytetem.

  10. #1040
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Myślicie, że Cena coś spadnie w najbliższym czasie? Dolar jest dość tani. Nie wiem jaki jest najlepszy moment na zakup. Dawno nie kupowałem korpusu.

Strona 104 z 133 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •