Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Telekonwerter Yongnuo YN-2.0XIII Canon EOS AF EF

  1. #1

    Domyślnie Telekonwerter Yongnuo YN-2.0XIII Canon EOS AF EF

    Witam wszystkich forumowiczów. Potrzebny mi jest obiektyw tele ale mam tylko określoną sumę pieniędzy więc zwracam się do was. Mam już pewien teleobiektyw Canon EF 75-300 Mk. 3 1:4-5.6. Zwróciłem się w stronę konwerterów. Znalazłem Telekonwerter Yongnuo YN-2.0XIII Canon EOS AF EF. Chciałbym do niego podpiąć mój tele ale nie wiem czy oby wszystko będzie dobrze. Nie jestem profesjonalnym fotografem, może pół profesjonalnym. Nie mogę nigdzie znaleźć czy będzie ok więc postanowiłem się was spytać.
    Z góry dzięki!

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Telekonwerter Yongnuo YN-2.0XIII Canon EOS AF EF

    Niestety nie wydaje się żeby było możliwe przykręcenie tego obiektywu przez ten extender.
    Jest do dokładna kopia Canona na ile im się udało zmałpować. Nawet pomalowali na biało. Tak jak nie pasuje ten obiektyw do extenderów Canona tak i nie pasuje do Yongnuo. W zasadzie tylko stałki L 135 mm i wyżej oraz kilka zoomów L.

    Dobra wiadomość jest taka, że podobno jest optycznie całkiem dobry.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Telekonwerter Yongnuo YN-2.0XIII Canon EOS AF EF

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Niestety nie wydaje się żeby było możliwe przykręcenie tego obiektywu przez ten extender.
    Jest do dokładna kopia Canona na ile im się udało zmałpować. Nawet pomalowali na biało. Tak jak nie pasuje ten obiektyw do extenderów Canona tak i nie pasuje do Yongnuo. W zasadzie tylko stałki L 135 mm i wyżej oraz kilka zoomów L.

    Dobra wiadomość jest taka, że podobno jest optycznie całkiem dobry.
    Jasne, czyli bez sensu kupować ten konwerter?

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Telekonwerter Yongnuo YN-2.0XIII Canon EOS AF EF

    Do Twojego obiektywu - moim zdaniem tak.

    Może zacznij jeszcze raz, ale od innej strony: napisz do czego jest Ci potrzebne około 600mm, to może forumowicze doradzą coś ciekawego.
    A jeśli konwerter, to poszukaj na alle... starych japońskich konwerterów z czasów "Canona na film" (miały różne nazwy). Będzie taniej, prawdopodobnie nie będzie ograniczony do kilku obiektywów, i będziesz mógł się przekonać, że jednak konwerter nie jest tym czego potrzebujesz

  5. #5
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Telekonwerter Yongnuo YN-2.0XIII Canon EOS AF EF

    Do autora:
    Naucz się najpierw przelewać swoje myśli na ekran monitora. Bo póki co ciężko Cię zrozumieć.
    "Chciałbym do niego podpiąć mój tele ale nie wiem czy oby wszystko będzie dobrze." - tak , będzie dobrze. Dla YN będzie dobrze, dla Ciebie w sumie też bo będziesz mieć tc, wiele zależy jeszcze jaka będzie pogoda, bo jak słoneczna to też będzie "dobrze"

    "Nie mogę nigdzie znaleźć czy będzie ok więc postanowiłem się was spytać. "
    to pytaj...

    Z chęcią bym Ci odpowiedział, ale na razie nie zadałeś żadnego pytania, a na to ukryte pytanie czy wszystko będzie ok? odpisałem Ci wyżej.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Telekonwerter Yongnuo YN-2.0XIII Canon EOS AF EF

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    Do autora:
    Naucz się najpierw przelewać swoje myśli na ekran monitora. Bo póki co ciężko Cię zrozumieć.
    "Chciałbym do niego podpiąć mój tele ale nie wiem czy oby wszystko będzie dobrze." - tak , będzie dobrze. Dla YN będzie dobrze, dla Ciebie w sumie też bo będziesz mieć tc, wiele zależy jeszcze jaka będzie pogoda, bo jak słoneczna to też będzie "dobrze"

    "Nie mogę nigdzie znaleźć czy będzie ok więc postanowiłem się was spytać. "
    to pytaj...

    Z chęcią bym Ci odpowiedział, ale na razie nie zadałeś żadnego pytania, a na to ukryte pytanie czy wszystko będzie ok? odpisałem Ci wyżej.
    Nie sądzę żeby tego typu pouczenia były w jakikolwiek sposób uprawnione i na miejscu.
    Pytanie jest bardzo jasno zadane: czy to będzie działać. Zasługuje na normalną odpowiedź. Odpowiedź jest krótka: nie. Reszta jest raczej zbędna.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Telekonwerter Yongnuo YN-2.0XIII Canon EOS AF EF

    pan.kolega - jak coś robimy róbmy to rzetelnie, albo "półprofesjonalnie" chociaż...
    A telekonwerter ów pasuje pod w/w obiektyw i można go z nim używać, nie pleć bzdur że nie.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Telekonwerter Yongnuo YN-2.0XIII Canon EOS AF EF

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    pan.kolega - jak coś robimy róbmy to rzetelnie, albo "półprofesjonalnie" chociaż...
    A telekonwerter ów pasuje pod w/w obiektyw i można go z nim używać, nie pleć bzdur że nie.
    Nie wiem, nie sprawdzałem.
    Opierając się na opisach sprzedawców:
    "Urządzenie współpracuje ze wszystkimi obiektywami z bagnetem EF"
    i z tego samego opisu
    "List kompatybilnych obiektywów:
    EF 135mm f/2L USM270mm f/4
    EF 200mm f/2.8L USM400mm f/5.6
    EF 200mm f/2.8L II USM400mm f/5.6
    EF 200mm f/1.8L USM 400mm f/3.6
    EF 200mm f/2L IS USM400mm f/4
    EF 300mm f/4L USM600mm f/8
    EF 300mm f/4L IS USM600mm f/8
    EF 300mm f/2.8L USM 600mm f/5.6
    EF 300mm f/2.8L IS USM600mm f/5.6
    EF 400mm f/5.6L USM800mm f/11
    EF 400mm f/4L DO IS USM800mm f/8
    EF 400mm f/2.8L USM 800mm f/5.6
    EF 400mm f/2.8L II USM 800mm f/5.6
    EF 400mm f/2.8L IS USM800mm f/5.6
    EF 500mm f/4.5L USM 1000mm f/9.5
    EF 500mm f/4L IS USM1000mm f/8
    EF 600mm f/4L USM 1200mm f/8
    EF 600mm f/4L IS USM1200mm f/8
    EF 800mm f/5.6L IS USM1600mm f/11
    EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM200-800mm f/9.5-11
    EF 70-200mm f/4L USM F140-400mm f/8
    EF 70-200mm f/4L IS USM140-400mm f/8
    EF 70-200mm f/2.8L USM140-400mm f/5.6
    EF 70-200mm f/2.8L IS USM140-400mm f/5.6
    EF 70-200mm f/2.8L IS II USM140-400mm f/5.6
    EF 300mm f/2.8L IS II USM600mm f/5.6
    EF 400mm f/2.8L IS II USM800mm f/5.6
    EF 500mm f/4L IS II USM1000mm f/8
    EF 600mm f/4L IS II USM1200mm f/8
    EF 1200mm f/5.6L USM 2400mm f/11"

    Czy jesteś pewien, że ten konwerter zadziała z Canon EF 75-300 1:4-5.6 III? Jeśli nie, to takim zapewnieniem możesz narazić pytającego na niepotrzebny zakup.

    @PanAlex: oczywiście wiesz, że spadnie Ci jasność zestawu i przestanie działać AF?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Telekonwerter Yongnuo YN-2.0XIII Canon EOS AF EF

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Nie wiem, nie sprawdzałem.
    Raczej nie trzeba samemu sprawdzać. Informacje na ten temat są w Internecie w tym od poważnych sprzedawców (bhphoto) i od producenta. Telekonwerter Yongnuo ma tak samo wystające soczewki jak Canon.

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Czy jesteś pewien, że ten konwerter zadziała z Canon EF 75-300 1:4-5.6 III? Jeśli nie, to takim zapewnieniem możesz narazić pytającego na niepotrzebny zakup.
    KNC oczywiście nie jest pewien, bo nie może być, tylko konfabuluje i celowo próbuje wprowadzić w błąd, po to tylko, żeby się kłócić.

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    pan.kolega - jak coś robimy róbmy to rzetelnie, albo "półprofesjonalnie" chociaż...
    A telekonwerter ów pasuje pod w/w obiektyw i można go z nim używać, nie pleć bzdur że nie.

    Producent linkuje do tej recenzji, w której jest tabelka kompatybilnych obiektywów:

    A new toy | SPEEDLIGHTER.CA

    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 28-05-2017 o 14:16
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    130

    Domyślnie Odp: Telekonwerter Yongnuo YN-2.0XIII Canon EOS AF EF

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    pan.kolega - jak coś robimy róbmy to rzetelnie, albo "półprofesjonalnie" chociaż...
    A telekonwerter ów pasuje pod w/w obiektyw i można go z nim używać, nie pleć bzdur że nie.
    Na pewno ?

    https://34.img.avito.st/640x480/2742294434.jpg

    https://www.ormsdirect.co.za/media/c...img_154169.jpg
    Ostatnio edytowane przez vbel ; 31-05-2017 o 10:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •