Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Zmowa cenowa

  1. #21
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Zmowa cenowa

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Ale zmowa cenowa oznaczałaby te same ceny we wszystkich sklepach.
    Niekoniecznie

  2. #22

    Domyślnie Odp: Zmowa cenowa

    Tak sobie myślę (może błędnie), że jeśli to jednak canon podnosi, to w takich sieciówkach jest to szybciej widoczne ze względu na większy zbyt. Może mali dłużej sprzedają towar, który nabyli po starych cenach...
    Człowiek myślał, że jak kupi lustereczko, to będzie jak w bajce...A tu gniot za gniotem
    c600d; c 50/1.8; t 17-50/2.8->5Dc;50 1.4;70-210 3.5; 35 2.0 i inne...
    mój FB
    mój Flickr

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Zmowa cenowa

    Cytat Zamieszczone przez Zowa Zobacz posta
    Tak sobie myślę (może błędnie), że jeśli to jednak canon podnosi, to w takich sieciówkach jest to szybciej widoczne ze względu na większy zbyt. Może mali dłużej sprzedają towar, który nabyli po starych cenach...
    To nie tak działa, podniesienie ceny u producenta skutkuje natychmiastowym podniesieniem u sprzedawców - tzn. tak szybko jak się o tym dowiedzą, nie czekają aż towar kupiony po starej cenie zejdzie. Sprzedaje się po takiej cenie, która pozwala zarobić i kupić następną partię towaru. Są oczywiście wyjątki np. chęć pozbycia się towaru, który usuwa się z oferty - wtedy są najwyższe obniżki.

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Zmowa cenowa

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    To nie tak działa, podniesienie ceny u producenta skutkuje natychmiastowym podniesieniem u sprzedawców - tzn. tak szybko jak się o tym dowiedzą, nie czekają aż towar kupiony po starej cenie zejdzie. Sprzedaje się po takiej cenie, która pozwala zarobić i kupić następną partię towaru. Są oczywiście wyjątki np. chęć pozbycia się towaru, który usuwa się z oferty - wtedy są najwyższe obniżki.
    Problem polega na tym,że sieciówki podnoszą ceny wybranych modeli obiektywów,czy korpusów w momencie ogłoszenia cashbacku. po zakończeniu promocji cena przeważnie wraca do poprzedniej wartości.TO jest irytujące.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Zmowa cenowa

    Cytat Zamieszczone przez Baloniew Zobacz posta
    Problem polega na tym,że sieciówki podnoszą ceny wybranych modeli obiektywów,czy korpusów w momencie ogłoszenia cashbacku. po zakończeniu promocji cena przeważnie wraca do poprzedniej wartości.TO jest irytujące.
    Co to ma do tego co napisałem?

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Zmowa cenowa

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Co to ma do tego co napisałem?
    Ano to,że nie Canon tę cenę podniósł u siebie

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Zmowa cenowa

    Cytat Zamieszczone przez Baloniew Zobacz posta
    Ano to,że nie Canon tę cenę podniósł u siebie
    Więc z kim polemizujesz?

  8. #28

    Domyślnie Odp: Zmowa cenowa

    Nieco odświeżę wątek. Czy to wygląda na zmowę cenową? - https://www.ceneo.pl/61132825;0280-0.htm
    Odkąd jest cashback na M50, cena stoi na takim samym poziomie we wszystkich sklepach "Autoryzowany partner Canon".
    Cena nie drgnęła od kilku miesięcy.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •