Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63

Wątek: Wybór pierwszego FF, by sie dowiedzieć, czy to miłość :)

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego FF, by sie dowiedzieć, czy to miłość :)

    Jak dla mnie, jeśli koniecznie chcesz tanią FF w Canonie to bierz 5d + dokup sobie 35mm 2.0 Canona - tą starszą wersję. Musisz jednak pamiętać o tym, że i 5d i 5d mk2 ostrzyć da się tylko centralnym punktem, co wiąże się z przekadrowywaniem, czego musisz się nauczyć, żeby nie gubić ostrości. Oczywiście da się to robić sprawnie nawet jaśniejszymi obiektywami niż 2.0 tyle że trzeba to dobrze opanować
    P.S - pamiętaj, że nie każde szkło pasuje pod FF no i takie szkła są też droższe.

    Pozdrawiam

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego FF, by sie dowiedzieć, czy to miłość :)

    5D kupiłbym tylko po wymianie migawki. Ona przy ~70-80k lubi siadać i wtedy to koszt ok 700 za nową a puszka warta max 1500 zł.

    1ds jest ciekawą opcją a w II wersji to już całkiem przyjemnie obrazuje ale nie ma do nich migawek w serwisie i lepiej nie kombinować.

    Jak miałaś zenita to może lepiej sony A7, bo to jego rozmiar i waga bardziej zenitowi odpowiada. 5 to wielka puszka a jedynka to już prawie kilowy kloc. Także słabe zestawienie ;-)
    Widzę ostrość na nieskończoności...!

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego FF, by sie dowiedzieć, czy to miłość :)

    Cytat Zamieszczone przez cubbus Zobacz posta
    5D kupiłbym tylko po wymianie migawki. Ona przy ~70-80k lubi siadać
    Nie ma reguły. Może paść po 10 tys. albo pociągnąć do 200 tys. Miałem egzemplarz z przebiegiem 220 tys na pierwszej migawce.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego FF, by sie dowiedzieć, czy to miłość :)

    jak bym miala takiego kolege pod reka to nawet wino bym postawila

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego FF, by sie dowiedzieć, czy to miłość :)

    Cytat Zamieszczone przez ewie Zobacz posta
    jak bym miala takiego kolege pod reka to nawet wino bym postawila
    Boze widzisz i nie grzmisz , #gdzie te chlopy?!?

  6. #16

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego FF, by sie dowiedzieć, czy to miłość :)

    dzieki!. Tez tak mi sie wydawalo, ale wolalam to uslyszec
    niestety sprzedawca nie ruszy tej ceny ani o zlotówke twierdzac ze sprzed jest super hiper
    szukam dalej

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Tylko ten jest FF, i jak na mój gust nieco za drogo jak na przebieg i nie poprawiane lustro.
    --- Kolejny post ---

    jeszcze raz bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi i podpowiedzi.
    o 1 DX to oczywiscie bede snic, ale na razie nie moge spac przez decyzje co do 5d XD

    w poniedzialek dzwonilam do serwisu na Zytniej i tam powiedzli, ze z migawek do 1D Mark, 5d i 5d Mark I juz w ogole nie maja..
    Naprawa lustra w ramach wady fabrycznej chyba tez juz nie bardzo. Niby nie dostalam jednoznacznej odpowiedzi, ale wydaje mi sie ze raczej juz tego nie wykonuja.
    Natomiast w dwóch krakowsich serisach migawka do 5d znalazlaby sie, ale tez juz chyba na wyczerpaniu.
    no i w takiej sytuacji rzeczysicie musze to chyba potraktowac eksperymentalnie, znaczy jesli uda mi sie wyszukac cos ciekawego to musi byc niska cena bo moze sie okazac ze naprawa przekroczy koszt aparatu (o ile w ogoe bedzie mozliwa)

    no chyba, że jednak zacząć szukac wśród używanych 6d?

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    592

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego FF, by sie dowiedzieć, czy to miłość :)

    Cytat Zamieszczone przez ewie Zobacz posta
    jak bym miala takiego kolege pod reka to nawet wino bym postawila
    A skad jestes?

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego FF, by sie dowiedzieć, czy to miłość :)

    Cytat Zamieszczone przez jelcyk Zobacz posta
    A skad jestes?
    Jak wino to widzę więcej chętnych na krzywkę się wbić ;P

    BTW. Niedawno sprzedawałem swoją 5D z 2 migawką i przebiegiem coś ok 15k i poszła od ręki za 1500 zł. W godzinę.
    Widzę ostrość na nieskończoności...!

  9. #19

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego FF, by sie dowiedzieć, czy to miłość :)

    Cytat Zamieszczone przez heybe Zobacz posta
    Jak dla mnie, jeśli koniecznie chcesz tanią FF w Canonie to bierz 5d + dokup sobie 35mm 2.0 Canona - tą starszą wersję. Musisz jednak pamiętać o tym, że i 5d i 5d mk2 ostrzyć da się tylko centralnym punktem, co wiąże się z przekadrowywaniem, czego musisz się nauczyć, żeby nie gubić ostrości. Oczywiście da się to robić sprawnie nawet jaśniejszymi obiektywami niż 2.0 tyle że trzeba to dobrze opanować
    P.S - pamiętaj, że nie każde szkło pasuje pod FF no i takie szkła są też droższe.

    Pozdrawiam
    cenne wskazowki. Dziekuje. Czyli trzeba sie nagimnastykowac zeby pozniej bylo z czego kadrowac

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jelcyk Zobacz posta
    A skad jestes?
    z Krakowa

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez cubbus Zobacz posta
    Jak wino to widzę więcej chętnych na krzywkę się wbić ;P

    BTW. Niedawno sprzedawałem swoją 5D z 2 migawką i przebiegiem coś ok 15k i poszła od ręki za 1500 zł. W godzinę.
    Jesli nie boicie sie smogu, to zapraszam

    kurcze Mk II za 1500? musze faktyczynie lepiej poszukac
    pozdrawiam

  10. #20
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Wybór pierwszego FF, by sie dowiedzieć, czy to miłość :)

    E raczej chodziło o mkI tylko z 2 migawką. Poszukaj nie koniecznie w swojej okolicy. Jest na forum temat bezpieczne zakupy i tam możesz znaleźć kogoś kto w innym mieście sprawdzi dla ciebie aparat przez zakupem.
    Ja sam kupiłem rok temu mniej więcej 5Dmk1 z nienaprawionym lustrem i dość małym przebiegiem. Stan zewnętrzny igła i do tej pory bezawaryjnie działa i zdjęcia robi. Nie wiem ile mógł natrzaskać przez ten rok ale obstawiam że z 10-15k. Polecam. I na pewno nie tylko Ja. Jak nie chcesz/nie masz możliwości wydawać 4-5 lub więcej tysięcy polskich złotych na nowszą puszkę to uzbrój się w cierpliwość i szukaj puchy w fajnym stanie. Do tego fajnie sprawdza mi się 35 2.0 w wersji pierwszej. Trafiłem za 700 pln. Prawie nie zdejmuję go z aparatu.
    To sprzęt już mocno wiekowy ale wciąż dający sporo frajdy i możliwości. I na początek myślę, że w zupełności może być. A nawet można się pokusić o bardziej zaawansowane wykorzystanie. Mając backup śmiało możesz startować ze zleceniami używając 5dI. Myślę, że niejeden pro-foto-forumowicz jeszcze korzysta z Classica.

    No ale dość pochlebstw. Wracam do pracy.

    Powodzenia w poszukiwaniach.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •