Witam, postaram się streszczyć aby nie zanudzić.
Będę focił ślub + wesele za miesiąc. Jestem myślę zaawansowanym amatorem. Mam nie duże doświadczenie w ślubach ale już większe w innych podobnych, takich jak. (chrzest, komunia, urodziny u cioci, itp). Chciałbym robić lepsze fotki i sprzęt wiem że też ma znaczenie , dlatego chciałbym sobie sprawić nowe szkło.
Ze względu na lekką fascynację zdjęciami mojego kolegi (Tomasz Kornas - Documentary Wedding Photographer Ireland) który foci głównie "prime'ami" 35/50/85mm akurat na Nikonie (używając Sigmy), pomyślałem o Sigma 35mm f/1.4 z serii ART. Jednak na horyzoncie również pojawiła się Sigma 24-35 f/2.0 ART. Sami wiecie że te zabawki nie są tanie i tu właśnie mam dylemat, który z nich wybrać. W jednym kusi 1.4 a w drugim jakaś tam uniwersalność zoomu 24-35. A na koniec to już w ogóle pomyślałem, że może jednak 24-70 f/2.8 (Tamron czy Sigma) bo Canon to lekka przesada jak na amatora.

Fotografuję głównie dla siebie dla przyjemności i głównie lubię pracować z ludźmi... czasem jakiś portret, innym razem reportaż itp. nie chciałbym aby ten obiektyw później mi leżał więc zakup musi być naprawdę przemyślany.

Proszę o Wasze opinie z krótkim uzasadnieniem które myślę pomogą mi podjąć słuszną decyzję w kwestii zakupu. A może nic nie kupię. Już mówię nie mam nikogo od kogo mógłbym coś takiego pożyczyć i wypróbować ani żadnej wypożyczalni. A może zaproponujecie jeszcze coś innego.

Obecnie posiadam. 5DMark3, kit 24-105 f/4, 50mm f/1.4, 85mm f/1.8, 200mm f2.8, lampa 600EX RT. Będę też miał na ślubie Canona 70D jako backup.

pozdrawiam i dzięki
Sebastian