Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Wątek: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    21

    Thumbs up O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Poszukuję od dłuższego czasu obiektywu do plenerowych strzałów z modelkami. Przeczytałem chyba cały internet na temat słoików, ogniskowych i tym podobnym.. i nadal nie mogę postawić kropki nad i. Wybór zawęziłem do 2 słoików:
    - Canon 135 L f/2
    lub
    - Sigma 85 f/1.4 ART
    Przyglądałem się pracą Dani Diamonda (https://500px.com/dani_diamond), zakupiłem również jego warsztaty i bardzo podoba mi się jego styl, przekonuje on o wyższości 85mm nad 135mm...

    Sprzęt jaki posiadam to 6D + 24-70 f/2.8 II i zastanawiam się czy ogniskowa 85mm pomimo fajniejszego światła f/1.4 > f/2.8 zróżnicuje to co mogę osiągnąć za pomocą 24-70 na długim końcu..

    Będę wdzięczny za merytoryczną pomoc i udział w dyskusji, tkwię w martwym punkcie o dobrych 2 miesięcy

    kadry, które mnie inspirują
    Ariel Grabowski
    http://i63.tinypic.com/2n7qrfo.jpg
    Alessandro Di Cicco
    http://i66.tinypic.com/67m8uv.png
    Dani Diamond
    http://i68.tinypic.com/2gsk5sl.jpg
    http://i64.tinypic.com/2h7qr7p.jpg

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    85 mm na ff to tak akurat. Nie jest za daleko od modela i nie musisz używać megafonu do komunikacji ;-)

    Mam 135 i 85. Zdecydowanie wybieram ten krótszy. Chociaż obrazek ze 135L jest śliczny. Wolę być bliżej modela.
    Widzę ostrość na nieskończoności...!

  3. #3

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Nie jestem ekspertem w dziedzinie sprzętu, ale jestem ekspertem w dziedzinie photoshopa. Taki efekt jak u Pani Diamonda osiągniesz kiedy opanujesz obróbkę zdjęcia - obiektyw jest tu zupełnie nieistotny. Każdy ma swój gust oczywiście i mogą mu się podobać różne rzeczy - natomiast ja z doświadczenia Ci napiszę - że znacznie trudniej oddać naturalność na zdjęciu niż przedstawić taką fantastykę jak u powołanej Pani. Dlatego też napisałam, że obiektyw jest bez znaczenia, Gdybyś chciał aby te zdjęcia przypominały chwilę kiedy zostały zrobione wtedy musisz więcej wymagać od obiektywu. Pomalować, przekształcić czy wyrównać jest łatwo, ale żeby podkreślić naturalność skóry jej porów, zróżnicowania kolorów itp. to trzeba mieć mocny sprzęt
    Ostatnio edytowane przez EdytaP ; 26-09-2016 o 22:59

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Najlepiej wypożycz na weekend oba obiektywy i popróbuj - skąd my możemy wiedzieć co ci bardziej będzie pasowało.
    Tony opinii jest na tym forum - więcej już się nie dowiesz.
    1DX + 50L

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Cytat Zamieszczone przez destrothai Zobacz posta
    Poszukuję od dłuższego czasu obiektywu do plenerowych strzałów z modelkami. Przeczytałem chyba cały internet na temat słoików, ogniskowych i tym podobnym..
    Od kiedy posiadam 70-200 2.8 wydaje mi się że to jest najlepsza ogniskowa do plenerów
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Najlepiej wypożycz na weekend oba obiektywy i popróbuj
    Dokładnie.
    @ destrothai: pożycz niekoniecznie TE wybrane modele, ale jakieś o podobnej ogniskowej. Czasem się wydaje, ze coś nam pasuje, ale po osobistym sprawdzeniu przekonujemy się, że wolimy inny sprzęt, a używany Canon 85/1.8 jest na tyle niedrogi, że można się pokusić o zakup na próbę, na kilka sesji.
    Do kompletu dodałbym jeszcze Canona 100/2, nie jest to "L", ale ogniskowa może się spodobać.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 27-09-2016 o 08:25

  7. #7

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    A ja bym dorzucił zamiast 135mm, ogniskową 100mm. Miałem 85mm pożyczoną i kurde balans we wnętrzu bardzo mi sie dziwnie fotografowało. Może nie przyzwyczajony byłem do tej ogniskowej(na codzien mam 28mm i 50mm). Poźniej pobawiłem się C100m f/2. I powiem szczerze... że zachwyciło mnie. Ogniskowa właśnie w sam raz. Jasność też. Ostrość również... Niedługo będę przed dylematem czy 85 czy... coś innego.

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Bo to jest wszystko bardzo indywidualna sprawa. Mało tego, bywa że w ramach jednego projektu dana ogniskowa się sprawdza, a już w innych okolicznościach nie. To jest ryzyko związane z kupowaniem jednej stałki. Oczywiście piszę o sytuacji kiedy coś się "musi" zrobić, bo jeśli to jest zabawa to takie ograniczenia dają tylko większy fun .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    135 jest wyższy bo ma 112 mm a 85 tylko 88mm
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    85mm najlepiej zakupić jako pierwsze, jeżeli chodzi o portret. Z czasem można dokupić 135mm, które jednak jest dość specyficzne. Moim zdaniem 85 jest bardziej uniwersalnym szkłem portretowym. 135 jest bardzo fajne, ale do >pewnych< projektów, nie do wszystkiego.
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •