Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Wątek: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    no tylko pytanie kto strzela portret na f1.4 gdzie z 85mm trzeba dość blisko stanąć... Rozumiem, że ktoś komu zależy na jednym oku ostrym a drugim rozmytym.
    no coś ty, jakie 1.4 trend jest taki że jedynie słuszną przysłoną jest 1.2, 1.4 jest takie zbyt swojskie i brak mu tego czegoś
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #22
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    hahahahahha xD

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Cytat Zamieszczone przez EdytaP Zobacz posta
    i tak BTW... - chociaż nie wiem czy zajarzysz, bo akurat Janeek prawdę Ci powiedział - dam Ci jeszcze dwie rady, które powiedział mi kiedyś znany fotograf fotomodelek Marcin T. - zawsze dobrze jest trochę niedoświetlić zdjęcie i doświetlić je w post i prawdziwa fotomodelka nigdy nie zgodzi się na sesję portretową z obiektywem poniżej 100mm.

    I dodatkowo to jest dowód, dlaczego powinieneś przeprosić Janeek'a za swoje słowa - tu Twój autor zrobił zdjęcie na przysłonie f1.8 i tak jak Janeek powiedział jedno oko jest ostre drugie nie https://500px.com/photo/141590275/do...ser_id=2325439, to zobacz co by było gdyby zdjęcie było na f1.4 - wtedy tylko oko byłoby ostre albo sam nos.
    Akurat to co znajdzie sie w głębi ostrości nie zalezy tylko od przyslony i ogniskowej ale takze od odległości w jakiej znajduje sie obiekt.

  4. #24

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Akurat to co znajdzie sie w głębi ostrości nie zalezy tylko od przyslony i ogniskowej ale takze od odległości w jakiej znajduje sie obiekt.
    Oczywiście, jak najbardziej. Uznałam, że to jest wiadomo, bo Janeek, którego autor skrytykował ten aspekt także przywołał.

  5. #25
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Robienie zdjęć tylko na pełnej "dziurze" to już jest religia :-)

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Równie dobrze zatem można kupić 70-200/2.8 i robić super portrety. Jak chcecie to tak róbcie. Niektórzy robią inaczej i to uszanujcie zamist mędrkować.
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Cytat Zamieszczone przez EdytaP Zobacz posta
    i tak BTW... - chociaż nie wiem czy zajarzysz, bo akurat Janeek prawdę Ci powiedział - dam Ci jeszcze dwie rady, które powiedział mi kiedyś znany fotograf fotomodelek Marcin T. - zawsze dobrze jest trochę niedoświetlić zdjęcie i doświetlić je w post i prawdziwa fotomodelka nigdy nie zgodzi się na sesję portretową z obiektywem poniżej 100mm.
    Po pierwsze primo to chciałem zauważyć, że zdjęcie portretowe to nie tylko kadr samej facjaty lub facjaty do ramion. Jak sobie to uzmysłowicie to cały wasz wywód o problemie f1.4 na 85mm szlag trafi. W ogóle zdjęcie portretowe niekoniecznie musi odznaczać się małą GO.

    Po drugie primo dobrze że taki Cartier Bresson nie wiedział, że nie da się zrobić dobrego zdjęcia portretowego obiektywem poniżej 100mm. Jeszcze EdytaP by go oświeciła w tym zakresie i nie powstałoby tyle genialnych zdjęć

  8. #28
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Cytat Zamieszczone przez EdytaP Zobacz posta
    ...prawdziwa fotomodelka nigdy nie zgodzi się na sesję portretową z obiektywem poniżej 100mm.
    hehe, to się uśmiałem

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    hehe, to się uśmiałem
    no ja się uśmiałem z Ciebie w tej chwili... Wiadomo, że chodzi o zniekształcenia twarzy, ale leć i rób sweet focie obiektywem 24mm albo fish eye.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: O wyższości 85mm nad 135mm lub wręcz odwrotnie..

    Ehhh. Ogniskowa to takie samo narzedzie jak przyslona. Uzywamy wg potrzeb i koncepcji. Pisanie ze modelka nie da sobie zrobic foty ogniskowa ponizej 100 mm to lekki absurd i chyba naginanie prawdy. Edyto mozesz podac jakies zrodlo takich chyba pseudomodelek, bo pierwszy raz mam okazje czytac takie rzeczy.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •