Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Wątek: [Kameleon1] Jaki talent takie zdjecia :D Zaawansowana amatorszczyzna :)

  1. #31

    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: [Kameleon1] Jaki talent takie zdjecia :D Zaawansowana amatorszczyzna :)

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    więcej realizmu w tym rozmyciu by się przydało i dokładności np. na pierwszym zdjęciu dość słabo to wyszło - jakiś jasny obiektyw, nawet 50 1.8 mógłby ułatwić zrozumienie jak takie zdjęcie powinno wyglądać, jak poprawiamy rzeczywistość to poprawiajmy dobrze.
    Akurat jesli chodzi o obiektywy to wszystkie mam jasne.O ile dobrze pamietam to 1 robilam canonem 85mm ze swiatlem 1.2.Jesli znasz ten obiektyw to na pewno wiesz ze akurat ma piekny bokeh i duzo tu wcale nie musialam rozmazywac Jednak i tak nie bylam zadowolona z efektu, bo zamiar tego zdjecia byl taki ,aby zamazac calkowicie tlo Byc moze za mocno ?

  2. #32
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: [Kameleon1] Jaki talent takie zdjecia :D Zaawansowana amatorszczyzna :)

    Tu chodzi o granice ostrość/nieostrość, przy dokładaniu rozmyć takowe mogą potem wyglądać nienaturalnie.
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  3. #33

    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: [Kameleon1] Jaki talent takie zdjecia :D Zaawansowana amatorszczyzna :)

    Cytat Zamieszczone przez asdf Zobacz posta
    Tu chodzi o granice ostrość/nieostrość, przy dokładaniu rozmyć takowe mogą potem wyglądać nienaturalnie.
    Tak ja rozumiem ale nie na darmo napisalam ze jestem zaawansowana amatorka Po to tu jestem i biore wszystkie uwagi do siebie aby cos poprawic cos zmienicPo to sa mi potrzebne wasze opinie

  4. #34

    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: [Kameleon1] Jaki talent takie zdjecia :D Zaawansowana amatorszczyzna :)

    To teraz moze ja powiem co mi sie nie podoba bo w sumie zadne moje zdjecia nigdy mi sie nie podobaly
    Mysle ze w 8 za ciemne nogi dziewczynek bo cien w lesie i tak wyszlo beznadziejnie

    6.

    7.

    8.

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: [Kameleon1] Jaki talent takie zdjecia :D Zaawansowana amatorszczyzna :)

    Cytat Zamieszczone przez Kameleon1 Zobacz posta
    w 8 za ciemne nogi dziewczynek bo cien w lesie
    Możesz spróbować to wyrównać, hasło dla google "jak wyrównać kolor skóry" daje trochę poradników w odpowiedzi (nawet w warunkach studyjnych pojawiają się różnice w kolorach skóry, wynikające z rzeczywistych różnic odcieni na różnych częściach ciała, nie mówiąc np. o jasnych, nieopalonych miejscach, i się z tym walczy przy retuszu). Ważne, żeby nie przesadzić, nie zrób np. nóg w jasności i odcieniu górnej, oświetlonej części twarzy

  6. #36

    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: [Kameleon1] Jaki talent takie zdjecia :D Zaawansowana amatorszczyzna :)

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Możesz spróbować to wyrównać, hasło dla google "jak wyrównać kolor skóry" daje trochę poradników w odpowiedzi (nawet w warunkach studyjnych pojawiają się różnice w kolorach skóry, wynikające z rzeczywistych różnic odcieni na różnych częściach ciała, nie mówiąc np. o jasnych, nieopalonych miejscach, i się z tym walczy przy retuszu). Ważne, żeby nie przesadzić, nie zrób np. nóg w jasności i odcieniu górnej, oświetlonej części twarzy
    Dzieki sprobuje z tym powalczyc

    --- Kolejny post ---

    W 8 tez kadr zepsulam ?Dziewczynki powinny byc bardziej z lewej strony ale to da sie zrobic ?

  7. #37

    Domyślnie Odp: [Kameleon1] Jaki talent takie zdjecia :D Zaawansowana amatorszczyzna :)

    6, 7, 8 sa bardzo fajne. Nie ma juz tego sztucznego rozmycia albo jest bardzo subtelne PS dobrze, ze jestem facetem i nie musze miec skrzydel na plecach Ale malej nawet pasuje
    Mały, prosty, fajny 100D. https://www.flickr.com/photos/andrzejxm/

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: [Kameleon1] Jaki talent takie zdjecia :D Zaawansowana amatorszczyzna :)

    Cytat Zamieszczone przez AndrzejXM Zobacz posta
    dobrze, ze jestem facetem i nie musze miec skrzydel na plecach Ale malej nawet pasuje
    Nie doceniasz kreatywności rodziców (i fotografów dziecięcych), nawet faceta (małego) mogą trafić skrzydełka (jakiegoś trutnia), i nie będzie miał nic do gadania

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: [Kameleon1] Jaki talent takie zdjecia :D Zaawansowana amatorszczyzna :)

    Cytat Zamieszczone przez Kameleon1 Zobacz posta
    Akurat jesli chodzi o obiektywy to wszystkie mam jasne.O ile dobrze pamietam to 1 robilam canonem 85mm ze swiatlem 1.2.Jesli znasz ten obiektyw to na pewno wiesz ze akurat ma piekny bokeh i duzo tu wcale nie musialam rozmazywac Jednak i tak nie bylam zadowolona z efektu, bo zamiar tego zdjecia byl taki ,aby zamazac calkowicie tlo Byc moze za mocno ��
    ile było robione to widać przez niedokładną maskę w okolicach końca sukienki z lewej (naszej) strony i o ten kawałek mi chodzi, nie pasuje mi koncepcja tego blura bo z lewej strony blur zlikwidowal płaszczyznę ostrości, a z prawej zostawił może to byłoby mniej rzucające się w oczy gdyby było dokladne , nie ma exifa, a ja po bokehu jeszcze z nałożonym psowym blurem na pewno szkla nie rozpoznam - moim zdaniem mógłby to być kit i po takich zabiegach będzie wyglądało podobnie.

    następna seria mi się podoba chyba 8 mi najbardziej pasuje
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: [Kameleon1] Jaki talent takie zdjecia :D Zaawansowana amatorszczyzna :)

    nr 8 fajne i nic bym nie robił z nogami
    nr 7 także fajne nawet jeśli poświata dorobiona w PS

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •