Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: [DuDi87] wczorajszy spacer.

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: [DuDi87] wczorajszy spacer.

    Cytat Zamieszczone przez DuDi87 Zobacz posta
    wziąć wszystko i wywalić w kosz bo po co to trzymać
    Dokładnie. Większość od razu po zrobieniu, po obejrzeniu na ekranie aparatu. I to nie jest żadna złośliwość ani atak.

    Cytat Zamieszczone przez DuDi87 Zobacz posta
    ty jak zaczynałeś to jakie zdjęcia ci (wam) wychodziły ? pewnie 100 razy gorsze od tych moich teraz ale nie przyzna się jeden z drugim bo wstyd.
    To nie ma nic do rzeczy. Przykład: kupujesz bułkę, kosztujesz i czujesz, że jest niedopieczona, czy musisz być piekarzem z 30letnim doświadczeniem, żeby to stwierdzić? Nie, nawet wcale nie musisz być piekarzem. Tu jest podobnie, wystawiasz swoje zdjęcia i dostajesz opinie innych, możesz albo zastanowić się co poprawić, albo uznać, że ci "inni" się nie znają, ale najgłupszą rzeczą jest reakcja obrażonego dziecka "pokaż jakie Ty robiłeś jak zaczynałeś"; to, że zobaczysz czyjeś początki w niczym Ci nie pomoże, ale wypowiedzi typu "Lampy budynki walą się na plac .poucinane kadry, jakieś dodatki wchodzące w kadr,zupełnie przypadkowe" albo "zdjęcia bardzo, bardzo słabe" czy "wejdz na picase i zobacz jakie ludzie robią zdjęcia" mogą Ci pomóc - o ile zmobilizują Cię do wejścia gdzieś, przeglądnięcia czegoś i poczytania choćby o kadrowaniu, kompozycji obrazu. Obróbka to inna sprawa, jak ktoś napisał - domyślam się, że zdjęcia były robione w takich samych warunkach, więc dlaczego praktycznie każde z nich inaczej wygląda?

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [DuDi87] wczorajszy spacer.

    Cytat Zamieszczone przez DuDi87 Zobacz posta
    no próbuję w zależności od czasu który mam. ale jak ktoś ci pisze, to co pisze to trochę można się zniechęcić. gość piszę wejdź na picase no spoko tylko jacy fotografowie z jakim doświadczeniem tam pokazują swoje foty? może najpierw niech sobie popatrzy a potem udziela porad innym ale mniejsza z tym arogant może mi ewentualnie robić zdjęcie wystawionego środkowego palca w jego stronę
    Jeżeli zależy ci tylko na pochwałach to wystawia j zdjęcia na fejsbooku.

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: [DuDi87] wczorajszy spacer.

    co do tej picasy to nie wiem - trzeba jeszcze stwierdzić ktore zdjęcia sa dobre a które nie, skup sie na jakiejś moderowanej galerii 35photo.ru czy 1x to da ci jakiś obraz tego jak zdjęcie może wyglądać - tematykę portale mają szeroką, więc zawsze coś można wybrać dla siebie.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #24
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: [DuDi87] wczorajszy spacer.

    Poćwicz wstawianie zdjęć w tym wątku:

    http://www.canon-board.info/sprawy-w...ic-foto-19347/
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  5. #25

    Domyślnie Odp: [DuDi87] wczorajszy spacer.

    A ja polecam stronę pixelpeeper, gdzie możesz w wyszukiwarce podać model swojego body i obiektywu, a potem zobaczyć, co się da z tego wycisnąć... I dążyć do takich efektów. Niestety wszystko wymaga czasu i pracy, ale jak połkniesz bakcyla, to sama przyjemność.
    Człowiek myślał, że jak kupi lustereczko, to będzie jak w bajce...A tu gniot za gniotem
    c600d; c 50/1.8; t 17-50/2.8->5Dc;50 1.4;70-210 3.5; 35 2.0 i inne...
    mój FB
    mój Flickr

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: [DuDi87] wczorajszy spacer.

    Zdjecia nocne moga byc efektowne, ale nie robi sie ich w nocy.

    Nastepnym razem zlap "niebieska godzine", zeby nie miec czarnej lub szarej plamy na niebie.

    Ustaw poprawny WB.

    Zapanuj nad kadrem, (jest kilka zasad ktorych warto sie trzymac).

    Korzystajac z dluzszego czasu naswietlania dodaj inne zrodla swiatla, (reflektory przejezdzajacych samochodow, wystawy).

    Najwazniejsze - zobacz jakie zdjecia Ci sie podobaja i staraj sie uzyskac podobny efekt.

    Gdy zrobisz taka wrzutke bedziesz brany za trola albo idiote.

  7. #27
    Dopiero zaczyna Awatar maxwell61
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Wrocław, Oborniki Śląskie/ Wołów
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: [DuDi87] wczorajszy spacer.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Najwazniejsze - zobacz jakie zdjecia Ci sie podobaja i staraj sie uzyskac podobny efekt.
    Po tym mozna zakończyć dyskusję jakże jałową.

    Gdy zrobisz taka wrzutke bedziesz brany za trola albo idiote.
    Jak i wielu komentujących na CB.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: [DuDi87] wczorajszy spacer.

    Cytat Zamieszczone przez DuDi87 Zobacz posta
    no próbuję w zależności od czasu który mam. ale jak ktoś ci pisze, to co pisze to trochę można się zniechęcić. gość piszę wejdź na picase no spoko tylko jacy fotografowie z jakim doświadczeniem tam pokazują swoje foty? może najpierw niech sobie popatrzy a potem udziela porad innym ale mniejsza z tym arogant może mi ewentualnie robić zdjęcie wystawionego środkowego palca w jego stronę
    nawet ci się nie chciało rzucić okiem, jesteś od razu na nie
    a fucka to do lustra
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [DuDi87] wczorajszy spacer.

    Musisz popracować nad warsztatem i kompozycją.
    Jako amator ośmieliłem się napisać kilka słów komentarza, z którym nie musisz się zgadzać.

    Zostawiłbym dwie ostatnie fotki, reszta do "szuflady".

    Wyjmij je za rok lub dwa, a sam się zawstydzisz.

    Przynajmniej ja tak miałem, nie usuwam fotek ze swojej galerii - ku przestrodze sobie i innym .

    1) Brak tematu, WB do korygowania dla tego oświetlenia, pusty plac i nic więcej. Do szuflady.

    2) Jakiś ucięty pomnik, inny WB, odblask od linii, temat - brak. Krzywe budynki Do szuflady.

    3) Jak nr 1. Pusty plac jest słabym tematem. WB jakiś jeszcze inny. Do szuflady.

    4) Autoportret - nieudany. Cienie na twarzy, oczy praktycznie niewidoczne, ale na portretach to ja się nie znam.

    5) Jest temat ! Ale brak ostrości. WB rozjechany, odblaski od linii do odcięcia. Kompozycja centralna słaby wybór, brak równowagi w mocnych punktach.

    6) Krzywe do "bulu". Temat lampa ? Do szuflady z tym.

    7) Jak wyżej. Kompozycja nie istnieje.

    8) Może lepiej, uciąć 1/3 od dołu i 1/4 z lewej, poprawić WB, to może z tego da się zrobić, ale nie do druku, ale do albumu p.t. "Ja tu byłem wieczorem".

    9) Temat lampa, trzeba było przymknąć do f22, a byłyby gwiazdki na lampie.
    Lekko krzywe, jakiś cień z prawej. Do poprawki. Tylko kostka z prawej daje fajny efekt "ciągnięcia" linii wzroku - taki obrazek na -3 po przerobieniu na czarno-biały.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 11-07-2016 o 20:30

  10. #30
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    43

    Domyślnie Odp: [DuDi87] wczorajszy spacer.

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Musisz popracować nad warsztatem i kompozycją.
    Jako amator ośmieliłem się napisać kilka słów komentarza, z którym nie musisz się zgadzać.

    Zostawiłbym dwie ostatnie fotki, reszta do szuflady.

    Wyjmij je za rok lub dwa, a sam się zawstydzisz.

    Przynajmniej ja tak miałem, dlatego nie usuwam fotek ze swojej galerii - ku przestrodze sobie i innym .

    1) Brak tematu, WB do korygowania dla tego oświetlenia, pusty plac i nic więcej. Do szuflady.

    2) Jakiś ucięty pomnik, inny WB, odblask od linii, temat - brak. Krzywe budynki Do szuflady.

    3) Jak nr 1. Pusty plac jest słabym tematem. WB jakiś jeszcze inny. Do szuflady.

    4) Autoportret - nieudany. Cienie na twarzy, oczy praktycznie niewidoczne, ale na portretach to ja się nie znam.

    5) Jest temat ! Ale brak ostrości. WB rozjechany, odblaski od linii do odcięcia. Kompozycja centralna słaby wybór, brak równowagi w mocnych punktach.

    6) Krzywe do "bulu". Temat lampa ? Do szuflady z tym.

    7) Jak wyżej. Kompozycja nie istnieje.

    8) Może lepiej, uciąć 1/3 od dołu i 1/4 z lewej, poprawić WB, to może z tego da się zrobić, ale nie do druku, ale do albumu p.t. "Ja tu byłem wieczorem".

    9) Temat lampa, trzeba było przymknąć do f22, a byłyby gwiazdki na lampie.
    Lekko krzywe, jakiś cień z prawej. Do poprawki. Tylko kostka z prawej daje fajny efekt "ciągnięcia" linii wzroku - taki obrazek na -3 po przerobieniu na czarno-biały.
    z każdym sensownym komentarzem się zgadzam taki jak twój jasno określa co i jak na każdym zdjęciu z osobna. konkret. krzywe budynki z tego względu bo tam ulica idzie w dół dlatego tak się wydaję chyba..krzywe do bólu z tego względu, że robione fiszem, a ja nie używam ps itp. po prostu robię zdjęcia dla siebie. 7 nie istnieje ? myślałem, że te lampy dadzą fajny efekt.
    Canon 1100D, Tamron SP 17-50MM F/2.8 VC, SAMYANG 8MM FISH-EYE CS II, CANON 75-300MM 1:4-5.6,CANON 18-55MM, YN 568EX II

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •