Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Wątek: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

  1. #1

    Domyślnie [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Witam, chciałbym przedstawić szerszemu gronu kilka zdjęć do oceny (krytyka mile widziana) fotografią zajmuję się stosunkowo od niedawna, widać napewno braki (w umiejętnościach i sprzęcie).

    1

    IMG_0035 by Adam Krylowicz, on Flickr

    2

    IMG_9994 by Adam Krylowicz, on Flickr

    3

    IMG_9996 by Adam Krylowicz, on Flickr

    4

    IMG_9883 by Adam Krylowicz, on Flickr

    5

    IMG_9469 by Adam Krylowicz, on Flickr

    6

    IMG_9982 by Adam Krylowicz, on Flickr

    7

    IMG_9821 by Adam Krylowicz, on Flickr

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Jeśli chodzi o technikę, to poza 4. są nieostre i bez żadnej obróbki. Niestety co gorsza w zdjęciach 1., 2., 4. i 6. ciężko stwierdzić co jest tematem zdjęcia, w kadrze jest dużo różnych rzeczy i na żadną nie jest położony jakiś szczególny akcent. Myślę, że to wyodrębnianie głównego tematu musisz potrenować w pierwszej kolejności.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    294

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    czym fotografujesz ? zdjęcia są mega nieostre i w sumie nie wiadomo co chcesz na nich pokazać..jedynie na 5 i 7 wiem co przedstawia ale reszta kompletnie nie wiadomo co
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  4. #4

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Jeśli chodzi o technikę, to poza 4. są nieostre i bez żadnej obróbki. Niestety co gorsza w zdjęciach 1., 2., 4. i 6. ciężko stwierdzić co jest tematem zdjęcia, w kadrze jest dużo różnych rzeczy i na żadną nie jest położony jakiś szczególny akcent. Myślę, że to wyodrębnianie głównego tematu musisz potrenować w pierwszej kolejności.
    Zdjęcia są z 5dmark2 + Sigma 24-135mm ostrość była ustawiona w punkt, obróbkę zrobiłem, co nie znaczy, że wszystkie suwaczki w lr na maxa ;-) jakieś porady mile widziane, również dopiero się uczę tego programu. Ogólnie są to zdjęcia z imprezy lotniczej i ciężko nieraz "złapać" czysty kadr bez niechcianych dodatków. Jeszcze kilka słów o obróbce, starałem się tak kadrować, żeby "coś" co bylo tematem (dla mnie) było w tzw mocnym punkcie podam przykład zdjęcie nr 1 tematem jest tablica z nazwą miejscowości.

    Dzięki za ocenę Michał.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    czym fotografujesz ? zdjęcia są mega nieostre i w sumie nie wiadomo co chcesz na nich pokazać..jedynie na 5 i 7 wiem co przedstawia ale reszta kompletnie nie wiadomo co
    Aparat jak i obiektyw mam od niedawna, ślepy niby nie jestem ;-) ale może coś jest nie tak z obiektywem bądź może to kwestia ustawień aparatu, też mile widziane porady.

    dodam jeszcze co autor miał na myśli:


    1 tablica
    2 chłopiec wskazujący palcem (może za mało go ew inaczej wykadrowac, ale wtedy "zwieje" z kadru ten pojazd :-(
    3 tu mnie rozśmieszyło 2ch gości jeden pcha drugi ciągnie samolot ;-)
    4 po prostu wnętrze samolotu
    5 eskorta samolotu klm
    6 znudzona dziewczyna
    7 wiadomo co ;-)

    pozdrawiam

    Adam

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    słabe te zdjęcia i nieostre
    zamiast od razu wrzucać jak leci, porób jakiś czas zdjęcia, pooglądaj je i pokaz ewentualnie te które sa twoim zdaniem swietne
    bo tych miejsce jest w koszu
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    109

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    są nieostre
    Cytat Zamieszczone przez dave88 Zobacz posta
    są mega nieostre
    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    nieostre
    Ufffffffff, odetchnąłem z ulgą. Przez chwilę myślałem, że wzrok mi się posunął.

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Najprawdopodobniej masz problem z obiektywem. Musisz skalibrować sprzęt.

  8. #8

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    słabe te zdjęcia i nieostre
    zamiast od razu wrzucać jak leci, porób jakiś czas zdjęcia, pooglądaj je i pokaz ewentualnie te które sa twoim zdaniem swietne
    bo tych miejsce jest w koszu
    becekpl, a skąd mam wiedzieć jakie one są skoro nikomu ich nie pokażę? poza tym nie były wrzucane "jak leci" wybrałem kilka, z reportażu który "popełniłem" mimo tej opinii o koszu zachowam je i porównam sobie za jakiś czas. Coś z innej beczki tzn. szkła

    8

    kwiatek (1 z 1) by

    Adam Krylowicz, on Flickr

    9

    kwiatek2 (1 z 1) by

    Adam Krylowicz, on Flickr

    10

    kwiatek3 (1 z 1) by

    Adam Krylowicz, on Flickr

    11

    kwiatek1 (1 z 1) by

    Adam Krylowicz, on Flickr

    12

    zachod (1 z 1) by

    Adam Krylowicz, on Flickr

    robione jakiś czas wcześniej niż te które zaprezentowałem (1-7) obiektyw c28-80

    ps no i czas się wybrać do okulisty, w pracy też mi to ostatnio zasugerowano :-(

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    Najprawdopodobniej masz problem z obiektywem. Musisz skalibrować sprzęt.
    Też tak może być, poszukam jak to sprawdzić ew. skorygować.

    Pozdr

    Adam

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    co autor miał na myśli
    Dopiszę, jakie są moje skojarzenia

    1 tablica
    Prawe drzewo, tablica "przeszkadza", podobnie jak obcięty pień lewego drzewa

    2 chłopiec wskazujący palcem (może za mało go ew inaczej wykadrowac, ale wtedy "zwieje" z kadru ten pojazd :-(
    Duży facet, przykładający dłoń do twarzy - tylko dlaczego jest obcięty?
    Chłopiec coś pokazywał palcem? Szkoda, że zauważyłem palec (i dłoń) dopiero gdy to przeczytałem i dokładnie się przyjrzałem zdjęciu.

    3 tu mnie rozśmieszyło 2ch gości jeden pcha drugi ciągnie samolot ;-)
    W którym miejscu zdjęcia jest (miała być) ustawiona ostrość?
    Myślę, że gdybyś zrobił je trochę wcześniej (samolot na tle drzew, przed wejściem na słup) albo trochę później (otwarta przestrzeń przed słupem) mogłoby być lepiej (plus odpowiednia ostrość).

    4 po prostu wnętrze samolotu
    Niestety, zero skojarzeń, w kontekście pozostałych można się domyślać, co to może być, ale solo to jest jakiś nieokreślony chaos.

    5 eskorta samolotu klm
    Z ogniskową 135 ciężko, a ostrość...
    Pokaż to zdjęcie (dokładnie to) komuś kto nie był na pokazie, i zapytaj, czy to samolot pasażerski ("z oknami") czy transportowy ("bez okien") - jestem ciekaw odpowiedzi

    6 znudzona dziewczyna
    Bambusowy rower, tylko dlaczego zasłonięty kawałkiem ręki? Nie mogłeś zrobić zdjęcia sekundę wcześniej albo później?

    7 wiadomo co ;-)
    Wiadomo, tylko gdzie jest ostrość...

    Niestety, powtórzę za kolegami, takie zdjęcia nie bardzo nadają się do pokazania, jak już to do kosza, i to chyba od razu po zrobieniu, na aparacie, bez zgrywania na komputer.

    Opisywałeś, co chciałeś pokazać - ok, miałeś pomysły i uważałeś, że jest tam coś co warto uwiecznić. Niestety gdy skupiałeś się na tym jednym fragmencie nie zwracałeś uwagi na całą resztę (przypadkowe ręce, nogi, tło, ostrość), ale to można wyćwiczyć

    11 - podoba mi się kolorystyka, na ile jest to efekt pracy nad zdjęciem a na ile efekt złożenia się odpowiedniej pory, ustawienia aparatu względem światła, i zasługa obiektywu?
    Nie wiem jak do podobnych spraw podchodzą koledzy, ale może byłoby lepiej bez tego obciętego do połowy kłosa po prawej (niezależnie czy usunięty "w naturze" czy podczas obróbki)?

    12 - gdzie jest (lub gdzie powinna być) ostrość, dlaczego mam wrażenie, że horyzont się lekko wali (strony nie zasugeruję), czy te wyprane kolory są zamierzone, czy to przypadek albo efekt ciągnięcia niedoświetlonego zdjęcia "za uszy"?

  10. #10

    Domyślnie Odp: [Adam.Krylowicz] początek przygody z...

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    co autor miał na myśli
    Dopiszę, jakie są moje skojarzenia

    1 tablica
    Prawe drzewo, tablica "przeszkadza", podobnie jak obcięty pień lewego drzewa

    2 chłopiec wskazujący palcem (może za mało go ew inaczej wykadrowac, ale wtedy "zwieje" z kadru ten pojazd :-(
    Duży facet, przykładający dłoń do twarzy - tylko dlaczego jest obcięty?
    Chłopiec coś pokazywał palcem? Szkoda, że zauważyłem palec (i dłoń) dopiero gdy to przeczytałem i dokładnie się przyjrzałem zdjęciu.

    3 tu mnie rozśmieszyło 2ch gości jeden pcha drugi ciągnie samolot ;-)
    W którym miejscu zdjęcia jest (miała być) ustawiona ostrość?
    Myślę, że gdybyś zrobił je trochę wcześniej (samolot na tle drzew, przed wejściem na słup) albo trochę później (otwarta przestrzeń przed słupem) mogłoby być lepiej (plus odpowiednia ostrość).

    4 po prostu wnętrze samolotu
    Niestety, zero skojarzeń, w kontekście pozostałych można się domyślać, co to może być, ale solo to jest jakiś nieokreślony chaos.

    5 eskorta samolotu klm
    Z ogniskową 135 ciężko, a ostrość...
    Pokaż to zdjęcie (dokładnie to) komuś kto nie był na pokazie, i zapytaj, czy to samolot pasażerski ("z oknami") czy transportowy ("bez okien") - jestem ciekaw odpowiedzi

    6 znudzona dziewczyna
    Bambusowy rower, tylko dlaczego zasłonięty kawałkiem ręki? Nie mogłeś zrobić zdjęcia sekundę wcześniej albo później?

    7 wiadomo co ;-)
    Wiadomo, tylko gdzie jest ostrość...

    Niestety, powtórzę za kolegami, takie zdjęcia nie bardzo nadają się do pokazania, jak już to do kosza, i to chyba od razu po zrobieniu, na aparacie, bez zgrywania na komputer.

    Opisywałeś, co chciałeś pokazać - ok, miałeś pomysły i uważałeś, że jest tam coś co warto uwiecznić. Niestety gdy skupiałeś się na tym jednym fragmencie nie zwracałeś uwagi na całą resztę (przypadkowe ręce, nogi, tło, ostrość), ale to można wyćwiczyć

    11 - podoba mi się kolorystyka, na ile jest to efekt pracy nad zdjęciem a na ile efekt złożenia się odpowiedniej pory, ustawienia aparatu względem światła, i zasługa obiektywu?
    Nie wiem jak do podobnych spraw podchodzą koledzy, ale może byłoby lepiej bez tego obciętego do połowy kłosa po prawej (niezależnie czy usunięty "w naturze" czy podczas obróbki)?

    12 - gdzie jest (lub gdzie powinna być) ostrość, dlaczego mam wrażenie, że horyzont się lekko wali (strony nie zasugeruję), czy te wyprane kolory są zamierzone, czy to przypadek albo efekt ciągnięcia niedoświetlonego zdjęcia "za uszy"?
    To są bardzo cenne opinie, teraz to widzę całkiem inaczej, 1,2 jasna sprawa, 3 wcześniej mnie tam nie było a później panowie się "rozeszli" 4 racja, mi się kojarzy bo byłem tam cały dzień, wezmę to pod uwagę tworząc zestawy zdjęć w przyszłości, 5 całkowita racja 135mm to nie na pokazy, tak jak pisałem wcześniej nie mam obecnie innego obiektywu, 6 mogłem później co najwyżej ale nie było tyle czasu żeby kadr się "wyczyścił" 7, 100% racji, ciężko czasami przełamać taką niewidzialną barierę fotografując nieznanych ludzi, nawet na tego typu imprezie (mówię o sobie) 11 zazwyczaj obróbkę staram się używać jak najmniej, więc to wg. mnie zasługa przypadku byłem w tym miejscu i "coś" wyszło 12 ostrość poszła się paść do nieskończoności, zdjęcie robione blisko domu, wypróbuję zrobić podobny kadr z prawidłowym horyzontem, obejrzałem jeszcze raz raw-a nawet zresetowałem ustawienia wg. mnie nie leci horyzont, ale mniejsza o to wezmę statyw i będzie 100% prosto, z naturalnymi kolorami, jeszcze raz dziękuję za cenne opinie. Jednym zdaniem amatorka ;-)

    ps czy zdjęcia muszą być zawsze w 101% ostre, dobrze wykadrowane itd, żeby można je było uznać za fajne?

    Pozdrawiam

    Adam

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •