Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Canon 6D.... filmowanie. Jak ustawić ISO i AF na słabo oświetlonej sali?

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    śląskie
    Posty
    41

    Domyślnie Canon 6D.... filmowanie. Jak ustawić ISO i AF na słabo oświetlonej sali?

    Witam wszystkich.
    Pytanie może trywialne dla znawców tematu, (ale nie dla mnie :-/)
    Chciałbym sfilmować 18-chrześnicy na sali, przy delikatnym oświetleniu kinkietów,
    oraz świateł D-ja.
    Będę kręcił z "ręki" (od czasu-do czasu ze statywu). Myślę że czułość ustawię na ISO 3200 lub 4000
    Natomiast nie wiem co zrobić aby ostrość się "sama regulowała" jak w kamerze mam obiektyw 17-40 f4 (bez stabilizacji)
    ale mogę pożyczyć jeszcze 24-105 f4 ze stabilizacją...nie wiem który będzie lepszy :-/
    z góry dziękuję za wszelką pomoc

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    322

    Domyślnie Odp: Canon 6D.... filmowanie. Jak ustawić ISO i AF na słabo oświetlonej sali?

    W 6D nie ma servo-AF w trakcie filmowania. Pozostaje wciskanie AF-ON w odpowiednim momencie, ale jest to słabe rozwiązanie, zwłaszcza po ciemku - obiektyw będzie jeździł w tą i tamtą stronę zanim złapie ostrość ( o ile mu się uda ), do tego zmieniać się będzie jasność w kadrze. Lepiej ustawiać ostrość ręcznie, zwłaszcza że z ciemnymi szkiełkami i na szerokich ogniskowych nie powinno to stanowić wielkiego problemu - to dosłownie małe ruchy pierścieniem ostrości.

    ISO ustawia się takie, jakich wymagają warunki oświetleniowe. Idealnie byłoby gdybyś filmował w trybie M z szybkością migawki 1/50 ew. gdyby było bardzo ciemno 1/25 i ISO będącymi wielokrotnością 160, przy wybranym Neutralnym picture style i właściwie ustalonym balansem bieli.

    Obiektywy - raczej 24-105, choć jeśli ma być ciasno to bez 17-40 może być ciężko.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon 6D.... filmowanie. Jak ustawić ISO i AF na słabo oświetlonej sali?

    Cytat Zamieszczone przez Matt_K-K Zobacz posta
    ...ISO będącymi wielokrotnością 160, ...
    Mógłbyś wytłumaczyć dlaczego.

    Weź obydwa obiektywy. W czasie filmowania na szerokim kącie i f4 bez problemu da się ustawiać ostrość na podstawie orientacyjnej odległości i skali na obiektywie, a jeśli masz w aparacie ML-a to pokazuje Ci odległość ostrzenia na wyświetlaczu (a może bez ML-a też pokazuje). Zdarzyło mi się kiedyś kręcić z iso 12800 na ciemnej sali i uważam że jakość jest całkiem dobra.
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 393

    Domyślnie Odp: Canon 6D.... filmowanie. Jak ustawić ISO i AF na słabo oświetlonej sali?

    A ja napisze tak, usluga filmowania 18-tki nie kosztuje majatku a pamiatka zostaje na dlugi czas. Oddac filmowanie w rece zawodowca, ktort zadba tez o dobry dzwiek a samemu bawic sie a nie latac z aparatem gdzie i tak nic (na akceptowalnym poziomie) z tego nie wyjdzie.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    śląskie
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon 6D.... filmowanie. Jak ustawić ISO i AF na słabo oświetlonej sali?

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    A ja napisze tak, usluga filmowania 18-tki nie kosztuje majatku a pamiatka zostaje na dlugi czas. Oddac filmowanie w rece zawodowca, ktort zadba tez o dobry dzwiek a samemu bawic sie a nie latac z aparatem gdzie i tak nic (na akceptowalnym poziomie) z tego nie wyjdzie.
    Impreza jest na 10-15 osób... Ja robie to grzecznościowo...nie zarabiam na tym !

    Widzę że chyba nie znasz reali cenowych rynku firm zajmującymi się filmowaniem lustrzankami.
    Może Ciebie stać na 2500-3500zł bo Ci ludzie takie ceny sobie śpiewają ,
    Lustrzanką pracuje się raczej we dwoje (przynajmniej na śląsku skąd pochodzę).

    Prosiłbym odpowiedzi "raczej" na temat. Dziękuję.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon 6D.... filmowanie. Jak ustawić ISO i AF na słabo oświetlonej sali?

    "Natomiast nie wiem co zrobić aby ostrość się "sama regulowała" jak w kamerze".

    Odpowiedź na temat otrzymałeś od Matt_K-K - "W 6D nie ma servo-AF w trakcie filmowania." Takie cuda tylko w 70D, 80D, 7D Mark II i 5DS/R i tych nowych maluchach z serii PowerShot G (piszę z głowy, trzeba by to jeszcze dokładnie sprawdzić w instrukcjach obsługi każdego z nich).
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 02-06-2016 o 17:35

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    śląskie
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon 6D.... filmowanie. Jak ustawić ISO i AF na słabo oświetlonej sali?

    Dziękuję za odpowiedzi, czyli z 6D (z funkcją filmowania) nie ma się co brać do filmowania,
    bo to może być droga przez mękę. Jedynie ze statywu lub ustawić większą głębię np. 5,6 lub 7,1

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Canon 6D.... filmowanie. Jak ustawić ISO i AF na słabo oświetlonej sali?

    24-105L - tryb ręczny ustawiania ostrości
    do podglądu wideo polecam coś takiego
    https://www.google.co.uk/search?q=wi...FhBcN1RocCM%3A
    i można się bawić filmowaniem
    ale kładę nacisk na słowo "bawić"
    mnie się podoba. ale profeska to nie jest

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Canon 6D.... filmowanie. Jak ustawić ISO i AF na słabo oświetlonej sali?

    Cytat Zamieszczone przez Pypel Zobacz posta
    Dziękuję za odpowiedzi, czyli z 6D (z funkcją filmowania) nie ma się co brać do filmowania,
    bo to może być droga przez mękę. Jedynie ze statywu lub ustawić większą głębię np. 5,6 lub 7,1
    Tak, będzie to droga przez mękę jak będziesz z bosymi nogami filmował chodząc po cierniach
    Masz aparat? Masz obiektyw? Weź do rąk i spróbuj. Napisałem Ci już wcześniej, że na szerokim kącie tak 17 - 35 (a nawet do 50)i f4 bez problemu wyostrzysz po skali odległości na obiektywie i tym co widać na wyświetlaczu. To nie są zdjęcia i nawet jak lekko nie trafisz to i tak tego na filmie nie będzie widać (no chyba, że na ekranie 200cali).
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    śląskie
    Posty
    41

    Domyślnie Odp: Canon 6D.... filmowanie. Jak ustawić ISO i AF na słabo oświetlonej sali?

    '''''Zdarzyło mi się kiedyś kręcić z iso 12800 na ciemnej sali i uważam że jakość jest całkiem dobra'''' tlustyx
    czyżby Canonem 6D ? Czy innym sprzętem ;-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •