Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Mobilna lampa błyskowa czy 'speedlight'

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Mobilna lampa błyskowa czy 'speedlight'

    Witam.

    Noszę się zamiarem zakupu lampy błyskowej. Pozostaje pytanie czy tradycyjną lampę reporterską czy studyjną z funkcją HSS z możliwością ładowania z akumulatora.
    Niestety ceny tych drugich nie są niskie, myślałem o Elinchrome DX Lite 4, ale w Polsce nie znalazłem samej lampy (cena jakieś 1200 zł), natomiast czytałem, że osprzęt do tego nie pasuję chiński (mam już octe 90 składaną).

    Tak trafiłem na lampy Quantuum DP-300. Cały zestaw można skompletować za 1500 zł (aku + lampa), ale wiadomo za jakość się płaci stąd moje wątpliwości. W tej chwili bawiłem się Quantuum UP, ale brakuje mi tego HSS.

    Co byście polecali w cenie do 2000 zł z mocowaniem bowens i HSS?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie Odp: Mobilna lampa błyskowa czy 'speedlight'

    Do 2k będzie Ci ciężko znaleźć lampę studyjną z hss. Może to być np.
    http://www.godox.com/EN/Products_Cam...ble_Flash.html

    Elinchrom nie posiada hss. Ma po prostu na tyle długi czas błysku że jest szansa na prawidłowe naświetlenie klatki.

    Jak chcesz względnie tanio to może po prostu szary filtr? Albo dwa? Rozumiem że chodzi Ci o używanie szkła na otwartej przysłonie w połączeniu z błyskiem?
    6d / 40d / Samyang 14 / Sigma 35 / 85L / Pocket Wizard

  3. #3

    Domyślnie Odp: Mobilna lampa błyskowa czy 'speedlight'

    Cytat Zamieszczone przez SkinnyBaldy Zobacz posta
    W tej chwili bawiłem się Quantuum UP, ale brakuje mi tego HSS.

    Co byście polecali w cenie do 2000 zł z mocowaniem bowens i HSS?
    No dobra ale chcąc mieć hss w lampie Quantuum UP ,Move itp wystarczy że mam np:transmiter godox X1t na aparacie i reciver x1r podłączony kablem jack z lampą quantuuma i wtedy mam hss, a czy to będzie zestaw godoxa, yongnuo czy obojętnie jakiej firmy to nieistotne,ważne by w specyfikacji nadajnik i odbiornik był kompatybilny w tym przypadku z canonem i hss zgadza się ?



    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 03-04-2016 o 11:41

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Mobilna lampa błyskowa czy 'speedlight'

    Dokładnie jak Kolega nade mną napisał. Jakąś godzinkę po spłodzeniu tematu wgłębiłem się w niuanse lamp i wyszło, że jednak kupię quantuum DP-600 z yongnuo 622 (przenosi HSS) do tego aku od tej samej firmy. W domu Up200 świeci wystarczająco, ale głównie myślałem o tej nowej lampie na zewnątrz. Dzięki!

    Mam jeszcze pytanie, gdzie znaleźć taki kabel łączący lampę z odbiornikiem? Dp-600 ma chyba jacka 6,5.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Mobilna lampa błyskowa czy 'speedlight'

    To jeszcze coś napisze,żeby mieć hss w lampie quantuum wystarczy że na aparat założysz x1t i navigator a w lampie będzie wpięty tylko ft16 i tak samo działa z lampą reporterską godoxa z wpiętym ft-16s.Jest jeszcze jedna opcja którą nie sprawdzałem bo nie posiadam nowego xtr-16 na pasmo 2.4g połączone z x1t ale już bez navigatora
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 03-04-2016 o 12:52

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Mobilna lampa błyskowa czy 'speedlight'

    Ale Youngnuo też zadziała, tylko po prostu trzeba kabelka do samej lampy?
    Pisząc o navigaotrze masz na myśli: GENESIS NAVIGATOR Rapid NIKON wyzwalacz HSS (5850910273) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ? To jest chyba sam nadajnik trzeba jeszcze odbiornik, w takim razie youngnuo wychodzi korzystniej cenowo.

  7. #7

    Domyślnie Odp: Mobilna lampa błyskowa czy 'speedlight'

    Według mnie ten link co podałeś to jest nadajnik i odbiornik w jednym czyli jeden na aparat drugi do lampy z kablem tak samo jak YN-622 . Chodziło mi o quantuum navigator, godox navigator neewer rożne nazwy ale to jest to samo tyle że nie przenoszą hss a mają możliwość regulacji lampą
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 03-04-2016 o 13:59

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Mobilna lampa błyskowa czy 'speedlight'

    Ok, dzięki.

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    272

    Domyślnie Odp: Mobilna lampa błyskowa czy 'speedlight'

    Gdyby kogoś jeszcze interesowało to będzie dostępna (albo już jest) lampa quadralite atlas 600 (z ttl lub bez). Cena z tego co na szybko na tel sprawdziłem to ok 3k. Jest to po prostu brandowany godox o którym pisałem na początku.

    Wyzwalaczami nie doda się hss do lampy. Przechodziłem temat z fomei phanterem czy quantuumem. Jeśli synchronizacja będzie to zazwyczaj tylko na pełnej mocy albo z wyraźnym gradientem na dole.
    6d / 40d / Samyang 14 / Sigma 35 / 85L / Pocket Wizard

  10. #10
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: Mobilna lampa błyskowa czy 'speedlight'

    Mocne odgrzanie tematu, ale chyba we właściwym miejscu. Może ktoś pomoże, bo mam zagwozdkę dość związaną z tym co wyżej, a za mało się znam na oświetleniu.

    Mam dwie lampy Quadralite Up! 300, które wyzwalałem za pomocą nadajnika Quadralite Navigator i odbiorników wsadzanych do portu USB lamp. Mam też nadajnik z odbiornikiem Quadralite Navigator X, który w plenerze wykorzystywałem z Canonem 580exII.

    Tak jak wyżej kolega pisał, mi również brakuje mi trybu HSS w lampie studyjnej. Potrzebuję zamrozić piłkę w powietrzu (czyli czas krótszy niż 1/500-1/640s). Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale mogę wziąć np. Navigatora X i odbiornik (do drugiej lampy muszę go dokupić) które obsługują HSS, podłączyć odbiornik kabelkiem synchro do lampy i będę mógł uzyskać czasy krótsze niż 1/500s?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •