Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 58

Wątek: Sony A6300

  1. #21

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Zdjęcia z czasem 2 sekundy to serio z ręki?
    Zdaje się, że takie są dwie - 1.3s i 2s - z ręki ale z podpórką zdaje się że o barierkę.

    p,paw

  2. #22

  3. #23
    sv
    Guest

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Nie bardzo rozumiem dlaczego plastikowy 50 mm ze znaczkiem Sony ma być 2x droższy od plastikowego 50 mm ze znaczkiem Canon?

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem dlaczego plastikowy 50 mm ze znaczkiem Sony ma być 2x droższy od plastikowego 50 mm ze znaczkiem Canon?
    Np. ze względu na lepszą optykę? W specyfikacji widzę element asferyczny.

    70-300 też ambitna optycznie. Przynajmniej ze względu na liczbę i rodzaj elementów "specjalnych" odpowiada canonowskiej L-ce, choć biała nie jest.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 29-03-2016 o 21:07

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Mimo wszystkich bardziej i mniej znanych niedoskonałości tego sprzętu nadal jestem BARDZO zainteresowany zakupem i właściwie trzymam już tylko palec na spuście (szkoda, że nie na jakiś korpus Canona...). Powstrzymuje mnie jedynie kwestia teleobiektywu. Najchętniej wykorzystałbym posiadane szkła Canona, ale wygląda na to, że nic z tego. Istniejące adaptery nie są zadowalające (ograniczenia AF). Pozostają mi zatem albo szkła Sony (ten nowy 70-300 na początek nawet nada się od biedy, zwłaszcza do filmowania) albo rozwiązanie Sigmy w postaci adaptera MC-11. Tyle, że w praktyce muszę poczekać na niego pewnie do połowy maja (dla mnie to już prawie po sezonie), a dodatkowo obiektywy Sigmy (120-300 i 150-600) nie wywołują u mnie specjalnego entuzjazmu.
    Tak czy siak jestem nadal ciekaw wszelkich spostrzeżeń zwłaszcza dotyczących AF i/lub filmowania 4K. Szczególnie od posiadaczy sprzętu Canona

  6. #26

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Mnie bardzo ciekawi co wprowadzi canon do m4, albo jakie ma plany na najbliższy rok
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 31-03-2016 o 22:29

  7. #27

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Tak czy siak jestem nadal ciekaw wszelkich spostrzeżeń zwłaszcza dotyczących AF i/lub filmowania 4K. Szczególnie od posiadaczy sprzętu Canona
    Porównując AF do mojej 5d3 to jest conajmniej tak samo dobrze, jeżeli chodzi o szybkość i trafność (na szkłach z natywnym bagnetem E). Jeżeli do tego dodać tryb Lock-ON to robi się znacznie lepiej, bo 1. AF pokrywa całą klatkę, 2. AF potrafi śledzić obiekt na podstawie analizy obrazu i używać odpowiednich punktów AF znajdujących się na obiekcie.
    W testach psa biegnącego przez wysoką trawę w trafności A6300 wypadł lepiej (A6300+SEL55-210, czyli szkło bardzo średnie kontra 5d3 + 100-400mk2).
    Jak tylo będę miał okazję skombinować skądś adapter w stylu MC-11 to spróbuję jak maleństwo zachowuje się ze wspomnianym 100-400mk2. Powinien być kiler, oczywiście pomijając rozmiar i wagę - bo zestaw będzie dość komiczny.
    Co do filmów - zupełnie się nie znam, więc nie będę się wypowiadał.

    p,paw

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    Dzięki za informacje.

    1. Nominalnie rzecz biorąc to AF w Sony A6300 należałoby porównywać jedynie z 7dII lub 1dx, bo tylko te korpusy mają u Canona jakąś namiastkę AF w połączeniu z analizą obrazu (iTR). Dlatego uzyskane przez Ciebie rezultaty niekoniecznie muszą być zaskoczeniem

    2. W wypożyczalni Proclubu w Warszawie jest dostępny adapter Metabones, ale nie podają jaka wersja.

    3. Metabones na razie oficjalnie milczy na temat a6300 więc pewnie mają w przygotowaniu jakiś nowy firmware.

  9. #29
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    W przyszłym tygodniu wybieram się na zakupy Choć doszły mnie słuchy o kłopotach z dostępnością...

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Sony A6300

    https://www.youtube.com/watch?v=xJXZOhuvuBc

    Właściwie mogłem wstawić do wątku o 7d2
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 15-04-2016 o 21:49

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •