Zobacz wyniki ankiety: opcje szkieł

Głosujących
17. Nie możesz głosować w tej sondzie
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: wybór szkieł na ciemną salę weselną

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    33

    Domyślnie wybór szkieł na ciemną salę weselną

    obecnie posiadam min: 6D,
    tamron 17-35/2.8-4 (używany tylko na 17mm),
    sigma 35/1.4
    oraz inne dłuższe..

    Problemem jest sigma, którą lubię ze względu na ostrość i brak CA. Irytuje mnie natomiast, jej af na ciemnych salach weselnych, w pracy af pod światła ze sceny..


    1) zmienić sigmę 35/1.4 na canona 35/2.0 IS USM
    2) zmienić sigmą 35/1.4 na canona 35L mk1
    3) zmienić tamrona 17-35 na canona 16-35L mk1 (i używać w tańcu na dłuższym tańcu)
    4) zmienić tamrona 17-35 na canona 16-35L mk2 (i używać w tańcu na dłuższym tańcu)
    5) kupić canona 28/1.8 do fotek na sali weselnej


    Proszę o wypodiedź, osób, które mają doświadczenie w temacie
    Ostatnio edytowane przez raq ; 11-12-2015 o 14:00

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: wybór szkieł na ciemną salę weselną

    no sigma jest słabiutka, wymień na Lke a ja kupię sigmę za 2koła
    SONY

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Olesnica
    Posty
    93

    Domyślnie Odp: wybór szkieł na ciemną salę weselną

    z 35L będziesz zadowolony, z 35/2 is pewnie też (nie miałem) bo słychać same dobre opinie. Tylko pamiętaj że dzieli je 1EV w świetle więc jeśli naprawdę ciemno to 1.4 bym wybrał. Zommy też dobre tylko że ciemne, wszystko zależy czego potrzebujesz i jaką gotówką dysponujesz.

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: wybór szkieł na ciemną salę weselną

    Cytat Zamieszczone przez raq Zobacz posta
    obecnie posiadam min: 6D,
    tamron 17-35/2.8-4 (używany tylko na 17mm),
    sigma 35/1.4
    oraz inne dłuższe..

    Problemem jest sigma, którą lubię ze względu na ostrość i brak CA. Irytuje mnie natomiast, jej af na ciemnych salach weselnych, w pracy af pod światła ze sceny..


    1) zmienić sigmę 35/1.4 na canona 35/2.0 IS USM
    2) zmienić sigmą 35/1.4 na canona 35L mk1
    3) zmienić tamrona 17-35 na canona 16-35L mk1 (i używać w tańcu na dłuższym tańcu)
    4) zmienić tamrona 17-35 na canona 16-35L mk2 (i używać w tańcu na dłuższym tańcu)
    5) kupić canona 28/1.8 do fotek na sali weselnej


    Proszę o wypodiedź, osób, które mają doświadczenie w temacie
    5dmkIII plus 600EX i po problemie. 6d ma kiepski af, a wspomaganie 600ex jest naprawdę super.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: wybór szkieł na ciemną salę weselną

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    5dmkIII plus 600EX i po problemie. 6d ma kiepski af, a wspomaganie 600ex jest naprawdę super.
    została mi 'nowa' 580ex2, która była zapasem,..
    1) masz porównanie wspomagania af z tym modelem?
    2) zostawić szkła?, 5dmk3 zacznie 'pracować' z sigmą?

    na próbę kupiłem 28/1.8, którego przetestowałem w klubie, nie błyskając, iso10000-12800, f1.8, 1/60s miałem 7/10 fotek ostrych, co mnie w części satysfakcjonuje

    podpiąłem też 17-40L zamiast tamrona 17-35, af również zaczął działać, jeżeli 16-35L II będzie działał analogicznie, to mógłbym na nim polegać

  6. #6

    Domyślnie Odp: wybór szkieł na ciemną salę weselną

    Posiadam 6D oraz 35mm 2.0 IS i AF w tym obiektywie jest najszybszy ze wszystkich szkieł jakie mam.
    Rewelacyjny obiektyw do filmowania. Mam również Canona 28mm 1.8 i myślę, że lepiej kupić coś szerszego np. Samyanga 14mm 2.8,
    wtedy masz bardzo szerokie 14mm + 35mm do tego coś dłuższego i masz super zestaw
    Blende Media - fotografia ślubna, sesje narzeczeńskie, filmowanie
    Pracuję głównie na terenie śląska, w miastach takich jak: Jastrzębie Zdrój, Gliwice, Rybnik, Wodzisław Śląski, Cieszyn, Żory, Pszczyna, Racibórz.l
    Zapraszam na moją stronę: http://www.blende.pl oraz na blog http://www.blende.pl/blog

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie Odp: wybór szkieł na ciemną salę weselną

    Z tego co wiem to 580II ma wspomaganie tylko centralnego punktu, a w 600ex jest wszystkich. Wątpię, czy Sigma zacznie działać na 5dIII. Wydaje mi się, że nie wykorzysta wszystkich krzyżowych, jak szkła systemowe. Ja po zmianie z 430ex poczułem znaczną poprawę celności.

    "na próbę kupiłem 28/1.8, którego przetestowałem w klubie, nie błyskając, iso10000-12800, f1.8, 1/60s miałem 7/10 fotek ostrych, co mnie w części satysfakcjonuje" - to już ciemnica totalna, 5dIII nie da rady w takich warunkach względem centralnego w 6D.

  8. #8

    Domyślnie Odp: wybór szkieł na ciemną salę weselną

    Jeśli ogniskowa Ci odpowiada to kup 35L i po sprawie, 28 1.8 to solidne szkło, ale gra w innej lidze niż L-ka.
    Pozdr.

  9. #9
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: wybór szkieł na ciemną salę weselną

    Zanim wprowadzisz jakieś zmiany sprzętowe to załatw sobie lampę i zobacz jak twoja sigma śmiga z wspomaganiem z lampy
    Jedyna różnica: 430II i 580 II/600ex to to, że mniejsza ma krycie tylko dla 9 pól AF czyli tak jak mam 5d II/6D
    Natomiast 580/600 dla większej ilości pól jak 1D lub 5D III
    Mnie 430II w zupełności wystarcza i chętnie po nią sięgam jak warunki nie sprzyjają
    Jeśli się okaże, że sigma sie dalej nie dogaduje to zamień na 35mm f2 IS i już, mam i jestem bardzo zadowolony, a sigmy nawet nie rozpatrywałem
    1EV światła po między tymi szkłami moża sobie darować, bo z możliwościami iso w 6D i tak masz spore zaplecze
    Jesli doświetlisz jeszcze ładnie lampką to już wszystko

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •