Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [lightroom] brak plików xmp dla JPG

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    27

    Domyślnie [lightroom] brak plików xmp dla JPG

    Cześć, dzisiaj cały wieczór porządkując swoje katalogi ze zdjęciami, zdecydowałem się zaznaczyć w lightroomie opcję zapisywania plików xmp zaraz obok samych plików zdjęć w jednym folderze.

    Z rawami wszystko jest ok, jest foler ze zdjęciami 1, 2 i 3, i są w tym folderze też pliki xmp 1, 2 i 3 z zapisaną obróbką. Mogę te pliki z łatwością przenosić na inne komputery i tam mam całą swoją obróbkę i czystego RAWa. Po prostu importuje RAWy do nowego katalogu, i łądują się one od razu z obróbką, czyli plikami xmp.
    Problem pojawił się przy jpg, nie tworzy się oddzielny plik xmp, i gdzieś czytałem że te informacje są zapisywane wewnątrz JPG. No to spróbowałem, przeniosłem tego JPF i problem jest taki, że otwierając go na innym komputerze, ani śladu mojego retuszu.
    Możecie mi wskazać, gdzie mogłem popełnić błąd?
    Ostatnio edytowane przez kubiq ; 08-11-2015 o 04:01

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    WROCLOVE
    Wiek
    43
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: [lightroom] brak plików xmp dla JPG

    Nie jestem pewien, teraz nie mam jak sprawdzić, ale do jpgów musisz chyba sam zapisać ustawienia. xmp., zaznaczasz zdjecią prawo klik i wybierasz odpowiednią opcję Save metadata to file.
    Ostatnio edytowane przez Paul80 ; 08-11-2015 o 14:55

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: [lightroom] brak plików xmp dla JPG

    Już się wyjaśniło.
    Masz rację, można tak zapisać ustawienia do pliku, ale też zapisują się one do jpega, znaczy zaszywają się w środku. Po prostu miałem tak dużą bazę danych że dla wszystkich plików robił to baaaardzo długo, ale w końcu zrobił

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •