Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Wątek: 5D Mark II czy 70D

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Ja w koncu dorwalem 6d i tak mam to 5d i 6d i ta 5tka taka fajna xd nie moge sie przyzwyczaic do klawiszologi z 6d xd i foty ze starej 5tki takie kochane haha az smutno sprzedawac 5d
    SONY

  2. #12

    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    9

    Smile Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez salas Zobacz posta
    Ja w koncu dorwalem 6d i tak mam to 5d i 6d i ta 5tka taka fajna xd nie moge sie przyzwyczaic do klawiszologi z 6d xd i foty ze starej 5tki takie kochane haha az smutno sprzedawac 5d

    sprzedasz? :-)

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Juz sprzedalem, w srode odbieraja
    SONY

  4. #14
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    powiedz to wszystkim uzytkownikom pierwszego 5D myśle że nawet nie będzie się nikt podejmował polemiki tylko miło się uśmiechnie
    Pewnie masz i rację
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  5. #15

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez GalaktycznyMuczaczo Zobacz posta
    powiedz to wszystkim uzytkownikom pierwszego 5D myśle że nawet nie będzie się nikt podejmował polemiki tylko miło się uśmiechnie
    a ja czytalem taka opinie. i w sumie to nie jedna

    Rozbawiają mnie do łez wypowiedzi ludków odradzających przesiadkę ze starszego xxD na 70-tkę. Już za same tryby filmowe warto wyłożyć za tą puszkę dwukrotność ceny używanego 60D. Jeśli ktoś nie filmuje, to i tak 70-tka poza obudową jest chyba pod KAŻDYM względem lepszym sprzętem od leciwego już 60D. To jakby porównywać 5DmkII z 5DmkIII, a i tak myślę, że różnica między 60, a 70D jest zdecydowanie bardziej wyraźna na korzyść 70-tki, o starszych xxD nie wspominając. Jako ciekawostkę podam, że pozbyłem się wysłużonego 5DmkII na rzecz nowej 70-tki i... nie żałuję :-) Obrazek bardzo podobny do mkII (oczywiście z korzystając z dobrej szklarni), a wszystkie pozostałe funkcje, a przede wszystkim szybkostrzelność oraz szybkość i celność AF miażdżą marka II :-) Piszę to z uśmiechem, bo już czuję zbierającą się pianę na ustach marzących o przesiadce z APSC na FF :-) albo uśmiechających się ironicznie posiadaczy 5DmkII. Wielu pomyśli "zamienił stryjek..." Nic bardziej mylnego. Nie żebym gardził FF :-) Mam 5DmkIII i odpowiednią szklarnię do reporterki, a 70D sprawdzi się doskonale jako sprzęt zapasowy, sprzęt do bardziej dynamicznych ujęć, do filmowania w mniej wygodnych pozycjach (uchylny dotykowy ekran). Myślałem również o 6D, ale 70D wychodzi sporo taniej, a zaoszczędzoną kaskę lepiej przeznaczyć na szkło. Podsumowując bardzo polecam Canona 70D. To świetny sprzęt za niewielką kasę. IMHO stosunek cena/jakość - doskonały. Wachającym się polecam wpisać w YT "ostry jak dwie brzytwy" - ładnie pokazana szybkość nowego AF w 70D.
    cos w tym musi byc. ale magia FF dziala

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez xtremesystems Zobacz posta
    a ja czytalem taka opinie. i w sumie to nie jedna

    cos w tym musi byc. ale magia FF dziala
    no i chwała, chwała każdemu ktory szanuje i uzywa swój sprzęt, swojego czasu przez moje ręce szła masa aparatów canon nikon pentax sony, sam skonczylem kupując 5dI i ten aparat dawał mi wszystko czego potrzebowałem do tego roku, gdybym mial dziś kupic 5d czy 70d wzialbym bez wachania 5d, ma swietne wysokie iso jak na swoj rok produkcji , ma bardzo ładny obrazek , 12 mp w zupelnosci wystarczy większosci przypadków . Pancerne body którego nigdy specjalnie nie oszczędzałem, zima, lato, sluby a aparat działał tak jak powinien 70d nigdy nie mialem, slyszalem pozytywne opinie i jezeli ktos chce i widzi wyższość tego aparatu nad 5d2 to bez problemu moze brac
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  7. #17
    Dopiero zaczyna Awatar Silveraxe
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Newcastle
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Moj głos takze idzie na korzysc 5D.
    Chociaż z tym autofocusem w 5DII to juz za ciekawie nie jest to mimo wszystko mniej straci na wartosci niz 70D. Za 3 lata 70D kupisz za 1/3 ceny dzisiejszej wartosci, elektronika idzie w dół szybciej niz optyka ale jednak pelnoklatkowe aparaty schodza z ceny o wiele wolniej.
    Jesli cos jest do wszystkiego to jest do dvpy.
    Albo reporterka na aparacie i wykorzystanie go w tym celu albo portretowka i architektura. Jakim zastosowaniem go obdarzysz w takim ci sie lepiej dane body lepiej sprawdzi. Wieksza głębia ostrosci na crop 1.6 to minus na jasnych obiektywach. natomiast na tele daje wieksze przyblizenie.
    Temat walkowany wiele razy.
    Na twoim miejscu poszukalbym malo uzywanej 5D mark jeden i kupil lub dołozyl do wymazonego szkła moze Lki nawet. Poszukajna ebayu. mozna trafić perelke jak ja niedawno. 5D przemielił tylko 4700 fotek dalęm za niego na plny 1800zł. Nieco ładniejszy obrazek daje 1DS MarkII czy nawet 1DS I.
    Obsługa 5D jest niesamowicie prosta wrecz i z czasem niemal intuicyjna w 1DSach trzeba sie dlugo przyzwyczajać.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Canon_EOS
    Podzial na aparaty pro, polpro, zaawansowane, amatorki :P wraz z matrycami itp.
    Ostatnio edytowane przez Silveraxe ; 09-11-2015 o 00:57
    Olympus OM10 2x Zuiko Miranda 300 mm + extender.
    C.7D, C.5D, C.100D C.SX130is. 18- 55mm IS/ 50mm 1.4/ 24-105mm/ 70- 300mm, 1200 mm Maksutov, 580EX i 580 EXII
    Godox DE300/ 400, Eizo CS230

  8. #18

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    a ja dam glos na 70D jesli ktos zamierza krecic filmy , ewentualnie mu zalezy na mega szybkim autofokusie .

    sam niedawno zastanawialem sie miedzy 5DII a 70D i poszedlem z 70D. ja wlasnie duzo nagrywam filmow i powiem ze z tymi nowymi obiektywami STM 70D dziala jak pełnoprawna kamera. dopiero ten poziom fokusowania prezentuje 5dmark3. mysle ze teraz kazdy juz canon z wyzej połki bedzie tak fokusowal.

  9. #19
    Dopiero zaczyna Awatar Silveraxe
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Newcastle
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    DO wideo nagrywania to sie kupuje kamere a nie aparat foto. TO dalej jest aparat z mozliwoscia nagrywania filmow i tak jak kamera ma opcje robienia zdjec nigdy aparatem nie będzie. Za cene 2500zł mamy już przyzwoitą kamerę Canon XLII Four Idiots
    Olympus OM10 2x Zuiko Miranda 300 mm + extender.
    C.7D, C.5D, C.100D C.SX130is. 18- 55mm IS/ 50mm 1.4/ 24-105mm/ 70- 300mm, 1200 mm Maksutov, 580EX i 580 EXII
    Godox DE300/ 400, Eizo CS230

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: 5D Mark II czy 70D

    Cytat Zamieszczone przez Silveraxe Zobacz posta
    DO wideo nagrywania to sie kupuje kamere a nie aparat foto. TO dalej jest aparat z mozliwoscia nagrywania filmow i tak jak kamera ma opcje robienia zdjec nigdy aparatem nie będzie. Za cene 2500zł mamy już przyzwoitą kamerę Canon XLII Four Idiots
    XL2, masz na myśli ten kamkorder DV z tycimi sensorkami? No to jest prawie pro kamera ze względu na wagę, ale rozdzielczość pół mpix...Może kotleta z tego da się jeszcze dzisiaj sprzedać, ale ja bym nie kupił.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •