Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 52

Wątek: Ruskie (i nie tylko) obiektywy

  1. #11
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 950

    Domyślnie Odp: Ruskie (i nie tylko) obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    akustyk,
    ten Jupiter 135 (też mam) nie haczy o lustro w 6D?
    nie no... skad. hacza glownie szkla szerokokatne i standardy (choc nie wszystkie), w porywach do jakichs 85-tek (ktorych i tak nigdzie nie idzie kupic). ale 135-tki juz nie

    szczegolowo to zobacz:
    Compatibility list of M42 lenses on Canon EOS 5D DSLR

    a przed Jupiterem mialem tez Takumara 135/3,5 (moja sztuka wyraznie mniej ostra niz Jupiter), Zuiko OM 135/3,5, a drzewiej za czasow 10D/30D tez Pancolara 135/2,8 czy Sonnara 135/3,5... to jest bardzo fajna ogniskowa tak w cropie jak i FF...
    www albo tez flickr

  2. #12
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    303

    Domyślnie Odp: Ruskie (i nie tylko) obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    (...)
    Odnośnie drugiego pytania: widzisz różnicę podpinajać manualny obiektyw i obiektyw AF pod ta sama puszkę ?
    Nie widzę różnicy, ponieważ nigdy nie podpiąłem tego Sonnara pod mój 60D, gdyż - jakem napisał - nie posiadam dandeliona / przejściówki.

    Dlatego pytam (na razie) czysto teoretycznie. Po prostu zastanawiam się, czy po założeniu tego obiektywu będę miał ekwiwalent ogniskowej 320 mm.
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Ruskie (i nie tylko) obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Nie widzę różnicy, ponieważ nigdy nie podpiąłem tego Sonnara pod mój 60D, gdyż - jakem napisał - nie posiadam dandeliona / przejściówki.

    Dlatego pytam (na razie) czysto teoretycznie. Po prostu zastanawiam się, czy po założeniu tego obiektywu będę miał ekwiwalent ogniskowej 320 mm.
    Aparat tez nie będzie widział różnicy

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Ruskie (i nie tylko) obiektywy

    no 200mm to 200mm xD ale będziesz miał ekwiwalent 320mm.
    Ten sonnar chodzi w cenach 500-600zł te 900 czy więcej wiszą i wiszą i nikt tego nie kupi.
    Miałem tego sonnara przez chwile podpiętego, super kontrast, ostrość bardzo dobra, ale jego waga zabija
    SONY

  5. #15
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Ruskie (i nie tylko) obiektywy

    Igorze, nie haczy. Haczą tylko te obiektywy, którym tylna soczewka wyjeżdża poza bagnet przy ostrzeniu na nieskończoność. W Jupiterku (i chyba wszystkich tego typu tele) soczewa jest głęboko schowana.

    Dobrym towarzystwem dla Jupitera 135 f3.5 są bracia Pentacon 200mm f4 i Pentacon 135mm f2.8. bardzo miłe szkła. Helios 85mm f1.5 jest boski, ale teraz nie jest tani, bo na rynku krążą głównie nowe sztuki. Sonnar 180mm f2.8 oraz jego 300mm brat (od Psixa) też są całkiem cudne, tylko to wielkie i ciężkie krowy. Biometar 80mm jest okej, ale tylko okej, aczkolwiek na gumie do tiltowania robi robotę. Heliosy 56mm f2 są okej, jak się trafi dobrą sztukę to nawet bardzo okej, ale trzeba pamiętać, że im soczewka wyjeżdża poza bagnet przy ostrzeniu na nieskończoność, więc na kliszakach i efefach nie należy ostrzyć na nieskończoność, żeby lusterko o nią nie zahaczyło - na kropach nie ma tego problemu, bo kropy mają głębszą komorę lustra.

    Ten Zenitar 16mm jest teraz 'drogi' bo to też są nowe sztuki ze świeżej produkcji. Na kropa nie polecam, bo traci dużo z fiszefektu, ale znowu nie na tyle dużo, żeby robić za szeroki kąt... na kropa to on niezbyt jest.

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    161

    Domyślnie Odp: Ruskie (i nie tylko) obiektywy

    Osobiście używam tylko w makro, ze wschodu mam industar 61 l/z, volna 9 (niestety chyba jakaś uszkodzona), helios 44-m i kilka nie rusków do zabawy polecam jak najbardziej bo tanio można wyrwać, no może za wyjątkiem volna 9

  7. #17
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Ruskie (i nie tylko) obiektywy

    A jeszcze Chinon 55mm f1.4 jest całkiem milutki.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Ruskie (i nie tylko) obiektywy

    akustyk, eleroo,
    dzięki, w weekend podepnę to szkło (Jupiter), także zmasakrowanego Olka 135/2.8

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Ruskie (i nie tylko) obiektywy

    Cytat Zamieszczone przez eleroo Zobacz posta
    Heliosy 56mm f2 są okej, jak się trafi dobrą sztukę to nawet bardzo okej, ale trzeba pamiętać, że im soczewka wyjeżdża poza bagnet przy ostrzeniu na nieskończoność, więc na kliszakach i efefach nie należy ostrzyć na nieskończoność, żeby lusterko o nią nie zahaczyło - na kropach nie ma tego problemu, bo kropy mają głębszą komorę lustra.
    Haczy nie tyle soczewka, ile otaczający ją metalowy ring. Ja po prostu nadpiłowałem ten ring i obiektyw był jak najbardziej używalny na kliszaku (czyli domniemuję, że na cyfrowym FF byłby też - nie używałem).

    A propos, chyba miałaś na myśli ogniskową 58, a nie 56 w tym Heliosie.

  10. #20
    Początki nałogu Awatar eleroo
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    339

    Domyślnie Odp: Ruskie (i nie tylko) obiektywy

    Tak, 58mm i tak, haczy obudowa soczewki. Haczy bardzo o włos. W EOSie 500 lustro przechodzi w zasadzie, tylko taki tyci oporek był, zakładam że w reszcie kliszaków EOSów jest tak samo, ale nie wiem, bo nie sprawdzałam. Czy efefy cyfrowe mają komorę lustra taką samą tego nie wiem, ale powinny.

    Generalnie ludki używają go do portretu a przy portrecie nie ostrzy się na nieskończoność, więc żaden problem. Podpinać go do cyfry i focić landszafty moim zdaniem mija się z celem, a do portretu też jest pierdyliard ciekawszych staruszków.
    Ostatnio edytowane przez eleroo ; 06-11-2015 o 08:28

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •