Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Affinity Photo - alternatywa dla PS na MAC'a

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Demonos
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    251

    Domyślnie Affinity Photo - alternatywa dla PS na MAC'a

    Pojawił się nowy soft na MAC'a (wiem, był już w wersji beta, teraz jest oficjalnie), który ma być alternatywą PS a także pewnie częściowo LR.
    Ciekawe, jakie będą opinie użytkowników, ale jeżeli choć połowa działa tak, jak zapowiadają i przy tej cenie, to rozważałbym przesiadkę na Mac'a :-)
    Na pewno będzie to niezła alternatywa. Czytałem wiele opinii o ich Designerze jako znacznie lepszym sofcie niż Illustrator od Adobe więc może i tu będzie poddobnie

    https://affinity.serif.com/en-gb/#/affinity-photo
    1Ds mkII, 50D + S35/1.4 | C10-22 /3.5-4.5 | C 28-105/3.5-4.5 USM | C24/2.8 | CZJ Pancolar 50/1.8 |Petri 50/2.0 | Metz 58 AF-2

  2. #2
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Affinity Photo - alternatywa dla PS na MAC'a

    Nowe aplikacje Serifa robią sporo szumu, najpierw pojawił się świetny Designer, obecne Photo stanowi b. poważną alternatywę dla PS przy nieporównanie niższej cenie (o warunkach licencyjnych przez litość nie wspominając).

    Na dodatek bardzo sprawnie to pocina, jest cholernie szybkie, ergonomiczne, jest też dobry kontakt z autorami, jest szansa na dynamiczny rozwój.

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Affinity Photo - alternatywa dla PS na MAC'a

    apple i tyle w temacie, ale oglądałem filmiki wygląda to nieźle, nastawione na fotografię stąd "szybszy" interfejs do niektórych technik retuszerskich.
    ale jak wypuszczą wersję na pc to wrócę do tematu bo cenę mają bardziej niż zachęcającą.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #4
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Affinity Photo - alternatywa dla PS na MAC'a

    W ciągu kilku ostatnich lat wsiąkłem w Apple przez ich cholerne laptopy - najpierw MBA11 na którym prowadziłem szkolenia/prezentacje/wykłady, potem wymieniłem go na rMBP13 ze względu na matrycę IPS i tu mnie mieli, bo zacząłem wykorzystywać go zamiast stacjonarki PC. Efekt jest taki, że ostatnio wymieniłem rMBP13 na nową rMBP15 - ta ostatnia pocina zaś wręcz okrutnie, a ponoć pod nowym OSX El Capitan będzie jeszcze lepiej.

    Nie jest to opcja tania, nie jest to system pozbawiony wad, ale w tej chwili do foto/grafiki bardzo fajna opcja, m.in. ze względu na ciekawą alternatywę aplikacji Serifa...

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Affinity Photo - alternatywa dla PS na MAC'a

    apple fajny jest, ale taki dinozaur jak ja to raczej się nie przestawi, takiego dinozaura w.... filozofia appla i uczucie to potęguje z każdym klikiem.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #6
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie Odp: Affinity Photo - alternatywa dla PS na MAC'a

    Nie dostrzegam cudu tej aplikacji - bez umiejetnosci samo zdjec nie obrobi tak jak i Photoshop.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Demonos
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    251

    Domyślnie Odp: Affinity Photo - alternatywa dla PS na MAC'a

    Wiadomo, że cudów nie ma się co spodziewać. Ale, jeżeli jest co najmniej tak dobry jak PS to w tej cenie jest bezkonkurencyjny. I przynajmniej pojawia się poważna alternatywa dla PS. A to dużo.
    1Ds mkII, 50D + S35/1.4 | C10-22 /3.5-4.5 | C 28-105/3.5-4.5 USM | C24/2.8 | CZJ Pancolar 50/1.8 |Petri 50/2.0 | Metz 58 AF-2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •