Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [Fraor] Początki

  1. #1

    Domyślnie [Fraor] Początki

    Cześć. Jestem dosłownym amatorem "fotografem". Posiadam 1200D z kitowym szkłem 18-55. Chciałbym zaprezentować Wam kilka moich zdjęć byście ocenili je okien profesjonalisty i doradzili "co zmienić" w moich zdjęciach.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

  2. #2

    Domyślnie Odp: [Fraor] Początki

    Większość zdjęć wygląda dość ciekawie. Mi się podobają.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: [Fraor] Początki

    tzn ja niewiem co zdjecia maja przedstawiac i co mamy na nich oceniac? 2 osatnie to allegro nr.5 , nie no niewiem serio? kompozycje? zdjęcie musi cos przedstawiac, miec jakis sens, czy skupiać na czymś, musi opowiadać jakąś historie czy cokolwiek. Zdjęcie lamp sygnalizacyjncyh bo akurat przejezdzalismy czy zegarka na peronie kompletnie nie mają nic tutaj do przekazania, nawet jak dasz to w BW . Zdjęcia się kategoryzuje w jakis sposób, portret (wazna jest osoba), reportoaż (wazna jest sytuacja) , makro ( wazne jest powiekszenie i kompozycja oraz przedmiot) , sport (dynamika) a u ciebie mamy taki zlepek niczego, sorki aleutaj nie ma czego oceniać.
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  4. #4
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [Fraor] Początki

    No nic, po prostu kilka ujęć.I tak jak kolega GalaktycznyMuczaczo , nie ma nic w tych kadrach.Wiem, to pierwsza radość z zakupionej lustrzanki, pędzimy robić zdjęcia .Wg nas to super ujęcia, dajemy do oceny i tu masa krytyki.Takie są początki większości amatorów.Nie ma się co załamywać. Rób zdjęcia, określ sobie co chcesz fotografować . Zacznij od jednego tematu.Czytaj, oglądaj, zapisuj fajne pomysły i realizuj je.To nie takie łatwe jak się wydaje.Na w miarę dobre efekty przyjdzie poczekać .Ale warto ten czas nauki poświęcić dla lepszych kadrów, czego życzę.
    pozdrawiam.

  5. #5
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [Fraor] Początki

    O zdjęciach golfa się nie wypowiem...wiocha sama w sobie. Tzn. golf a nie zdjęcia.
    Na pozostałych ciężko zgadnąć o co chodzi. Ale tak to jest, kupujesz "luszczanke" i pstrykasz co się da z nadzieją że komuś to się spodoba. I często jest lipa. Tak jest tu i tak było też u mnie. Z czasem nabierzesz doświadczenia, więc się nie zrażaj.
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  6. #6

    Domyślnie Odp: [Fraor] Początki

    Dzięki za opinie. Jak ktoś chce to potrafi ładnie i krótko napisać jak zacząć. Będę pracował nad zdjęciami, a może kiedyś uda się zrobić coś z duszą.

    @trothlik, żal mi twojej opinii o Golfie. Jak widzisz na zdjęciach praktycznie każdy model Golfa był u mnie i samochody bardzo sobie chwale. To że ktoś ma taką opinie może świadczyć o tym że zazdrości, bo to że każdy świeżak ma VW to świadczy o jakości i trwałości tego samochodu.

  7. #7
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [Fraor] Początki

    Golfa nie wziąłbym za darmo.
    Nie twierdzę że to złe auta, bo sporo ludzi je chwali. Twoja reakcja pokazuje tylko że trafiłem w czułe "ego" posiadacza. Tzn w moim odczuciu , a jeżdżę sporo, kolesia spod błyskoteki w czapeczce z daszkiem który jak ma golfa to już nie musi uważać, używać kierunków lusterek że o generalnej kulturze jazdy nie wspomnę.
    Tyle tytułem wyjaśnienia i z mojej strony koniec dyskusji o wieśniackich autach
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  8. #8

    Domyślnie Odp: [Fraor] Początki

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Tyle tytułem wyjaśnienia i z mojej strony koniec dyskusji o wieśniackich autach
    W tym momencie pokazałeś że nie masz nic do powiedzenia na temat tego samochodu. Nie uderzyłeś w czuły punkt, tylko nie potrafię zrozumieć "kierowców', którzy tak negują VW a sami by tym samochodem jeździli jakby nie mieli wyjścia.

    Nie znasz mnie, ani tego jak jeżdżę więc nie wypowiadaj się o kimś i jego kulturze jak nie masz bladego pojęcia.

  9. #9
    Uzależniony Awatar namoamo
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Wawa
    Wiek
    41
    Posty
    928

    Domyślnie Odp: [Fraor] Początki

    Cytat Zamieszczone przez trothlik Zobacz posta
    Golfa nie wziąłbym za darmo.
    Nie twierdzę że to złe auta, bo sporo ludzi je chwali. Twoja reakcja pokazuje tylko że trafiłem w czułe "ego" posiadacza. Tzn w moim odczuciu , a jeżdżę sporo, kolesia spod błyskoteki w czapeczce z daszkiem który jak ma golfa to już nie musi uważać, używać kierunków lusterek że o generalnej kulturze jazdy nie wspomnę.
    Tyle tytułem wyjaśnienia i z mojej strony koniec dyskusji o wieśniackich autach
    Ściągnij z nóg białe skarpety, jak Cię uwierają. Poprawisz komfort w sandałach to i frustracja zniknie. No chyba że przyczyny znacznie bardziej traumatyczne, to poszukałbym specjalisty

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Radom
    Wiek
    65
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: [Fraor] Początki

    Cytat Zamieszczone przez namoamo Zobacz posta
    Ściągnij z nóg białe skarpety -poprawisz komfort w sandałach

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •