Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: [pingwin]moja galeria

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: [pingwin]moja galeria

    trudno te zdjęcia skomentować, właściwie to prawie każdy dobrym telefonem zrobił by lepsze zdjęcia, bo oprogramowanie telefonu dodaje trochę obróbki, której Ty chyba jeszcze nie poznałeś, obróbka kuleje, ekspozycja kuleje, kolory wyprane, na tych zdjęciach jest właściwie wszystko źle,

    przejmować sie nie ma co, większość z tu obecnych zaczynało od takich zdjeć - chociaż niekoniecznie je publikowali gdziekolwiek,

    unikaj słońca, nigdy nie rób zdjęć ze słońcem padającym na twarz, rób albo pod słońce a najlepiej uciekaj w cień,
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: [pingwin]moja galeria

    Dzięki za "zeszmacenie"! Czy da się,w kilku zdaniach, dać jakieś wskazówki na co zwracać uwagę, co można i jak poprawić? co do obróbki to rozumie, że ciężko w kilku zdaniach. Poza tym co już napisaliście.Używałem kitowego 55-250 i już wiem że nie potrzebnie trzymałem się kurczowo domkniętej przysłony, tylko z tego względu ze wiem że przy niej ten obiektyw jest najostrzejszy. Co do światła to było bardzo ciekawe(golden hour)ale niestety źle to wykorzystałem,czy tutaj dużo zmieniło by używanie blendy? lampy błyskowe zew. nie na body?

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: [pingwin]moja galeria

    tak najproscie to popatrz w necie jak wygladaja takie zdjecia
    i rozkminiaj jak zostaly zrobione
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  4. #14
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: [pingwin]moja galeria

    55-250 da się ino trzeba odejść...
    Podciągnij kontrast i popracuj nad kompozycją do ta leży jak plan budowy autostrad.
    Złota godzina to piękna rzecz tylko trzeba wiedzieć jak to użyć.
    Co do lampy to ja mam tylko jedną chwilowo, i tak kombinuję żeby tylko tym światłem "dowypełnić kadr". Nie za mocno.nie za słabo i palnik w sufit/liście/ gałęzie...
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    47

    Domyślnie Odp: [pingwin]moja galeria

    Ostatnio edytowane przez pingwin ; 21-07-2017 o 14:02

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [pingwin]moja galeria

    Mimo wszystko, ja bym ograniczył rodzinne zdjęcia do prywatnego użytku, a nie publicznej prezentacji.

    Ale ja jestem starej daty i mogę mieć niezbyt nowoczesne przekonania.

    A co do zdjęć, to fajny album rodzinny.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [pingwin]moja galeria

    Ja bym się skupił na twoim miejscu nad trafieniem ostrością w rodzinkę a nie nad kiczowatą obróbką, zdjęcia fatalne, do albumu rodzinnego średnio się nadają.

  8. #18
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: [pingwin]moja galeria

    Z Twojej strony, wpisu ze zdjęciami ciążowymi: "Niedawno udało mi się popełnić pierwszą w życiu "profesjonalną" sesję fotograficzną!! "

    Tutaj chyba się trochę zagalopowałeś

    Innych zdjęć nie widzę, więc mogę tylko o tych ciążowych coś napisać.

    Po pierwsze techniczne wykonanie zdjęć jest dość słabe. Kłania się RAW i LR jeśli chcesz walczyć jakością. Po drugie same zdjęcia w większości wyglądają na przypadkowe. Zwróć uwagę na przeszkadzacze jak na przykład kartka proszę dzwonić na drzwiach czy ostre cienie które mogły by być wykorzystane kreatywnie a u Ciebie niestety po prostu przeszkadzają i wprowadzają chaos.
    Ostatnio edytowane przez mwitek ; 24-07-2017 o 09:32

  9. #19
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: [pingwin]moja galeria

    Na ostatnim zdjęciu np. dałbym więcej zboża a mniej nieba. No i jaśniejsze i bardziej kolorowe, bo trochę wyprane na moim monitorku Zboże jest raczej w żółtych/pomarańczowych odcieniach a nie takie ciemne. Mogę podesłać na prv wersję "rozjaśnioną" wraz z instrukcją jak ja to zrobiłem w PS.

    Ostrość słaba - choć na ostatnim zdjęciu nieco lepiej. Może to być wina sprzętu - nie wiem. Możesz napisać ustawienia aparatu (ISO, przysłona, czas) na ostatnim zdjęciu?
    Zdjęcia ciążowe, ze strony, którą podałeś trochę przypadkowe. Jak się nie ma doświadczenia to lepiej wcześniej sobie zobaczyć planowane konkretne miejsca na taką sesję.

  10. #20
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: [pingwin]moja galeria

    Cytat Zamieszczone przez pingwin Zobacz posta
    Czy da się,w kilku zdaniach, dać jakieś wskazówki na co zwracać uwagę, co można i jak poprawić?
    Masz podobne błędy jak ja po pierwszej sesji w plenerze, czyli nie zwracanie uwagi na ustawienie, ubiór/wygląd, wyraz twarzy, interakcję pomiędzy osobami. Na taką sesję potrzeba czasu, nie ma co się spieszyć. Wszyscy powinni być rozluźnieni. Nie ma co się umawiać na siłę, tylko jechać, gdy rodzice mają na to ochotę (dobry dzień), wtedy zdjęcia nie wyjdą sztywno. Warto wziąć kogoś z rodziny fotografowanych osób, aby wprowadzała rozluźnienie i uśmiech na twarzach.

    Amatorskie uwagi, nie obrażaj się.
    1. Mama za bardzo wygięta. Trzymają dziecko jakoś nieporadnie. Małemu wystają majtki, koszulka nie powinna być podciągnięta, bo źle to wygląda. Mina małego wynika chyba z tego jak jest trzymany. Dobre kolory.
    2. Mama i dziecko całują się. Tata patrzy ma fotografa. Brak interakcji taty z mamą i dzieckiem. Może jakby patrzył do góry - na nich.
    3. Ostrość. Ja bym trochę brzuch wyretuszował, aby nie było widać żyłek, bo źle to wygląda. Ogólnie źle wygląda jak mama próbuje przykucnąć. Nie widać ust dziecka, to powinien być widoczny pocałunek.
    4. Dobre ujęcie ale mama powinna być bliżej. Taka przerwa pomiędzy nimi jest źle odbierana. Tacie czasami należało by przetrzeć czoło z potu. Dobre kolory.
    5. Nie wiem jakie emocje ma to zdjęcie przedstawić.
    6. Ostrość uciekła, co do przekazuj to jw.
    7. Dobry pomysł z bocianem z tym, że mama i tata patrzą na fotografa a dziecko w górę. Nie jest to spójne. Trzeba było z tym bocianem więcej pokombinować, bo patent dobry.
    8. Dziecko trochę nie poradnie trzymane, widać mu brzuch. Osoba z rodziny mogła by w takim momencie przyciągnąć uwagę małego, tak, aby spojrzał stronę fotografa.
    9. Tragiczny sposób trzymania małego. Dobre kolory.
    10. Pierwszy raz zobaczyłem na twarzach szczery uśmiech/zadowolenie. Szkoda że mały patrzy gdzieś indziej. Tu właśnie przydała by się osoba z rodziny do zagadywania, rozweselania.
    11. Można by powiedzieć, że uchwycona nie pozowana chwila. Czegoś mi tu brakuje w spojrzeniu taty.
    12. Do wywalenia ze względu na minę małego.
    13. Nawet ok bo wszyscy parzą w tym samym kierunku.
    14. Najlepsze zdjęcie ze wszystkich, choć razi podciągniętą koszulka małego i wystające majtki. Ładne kolory i ostrość.
    Canon -> Fuji

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •