Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 103

Wątek: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

  1. #21

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    35L
    Pozdr

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Bala
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Mozliwe ze zona w przyszlosci bedzie fotografowac, na razie zajmuje sie pejzarzem i "sprowadza" mi modelki do sesji.

    Do Tomek s:

    - Tak Tomku tez to szkielko planuje zakupic ale wszystko w swoim czasie.

    - Panowie czyli definitywnie 24-70mm f/2.8 L i moze byc spokojnie 70-200 f/4 is?

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Liberacki Zobacz posta

    - Panowie czyli definitywnie 24-70mm f/2.8 L i moze byc spokojnie 70-200 f/4 is?
    24-70 tak 70-200 bardo dobry wybór z tym że nie poszaluejsz tutaj jak bedie ciemniej, f/4 to fajne swiatlo z tym ze jezeli pomyslisz o uzywaniu go w pomieszeniach czas moze sie na tyle wydłuzyć ze tutaj IS nawet nie pomoze, jednak jezeli myslisz o nim tylko jako szkło do fotografii na zewnątrz spokojnie, nawet bym brał bez IS.
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    Bala
    Posty
    21

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    No wlasnie, to drugie szkielko bylo by do plenerow/krajobrazow ale z drugiej strony jak do 70-200mm f/2.8l is dodam extender 2.0 to mam 400mm f/5.6 na koncu co tez mile widziane w fotografii krajobrazu jest.

  5. #25

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Liberacki Zobacz posta
    No wlasnie, to drugie szkielko bylo by do plenerow/krajobrazow ale z drugiej strony jak do 70-200mm f/2.8l is dodam extender 2.0 to mam 400mm f/5.6 na koncu co tez mile widziane w fotografii krajobrazu jest.
    Byłoby najlepiej gdybyś miał kasę na 70-200/2,8 IS L, ale zwykły C 70-200/2,8 będzie też dobrym zakupem w porównaniu z f/4,0, bo da lepsze odcięcie od tła.
    A TCx2,0 to jednak spadek światła do f/5,6 i chyba jednak lepiej wybrać TCx1,4. Mam wersję II i jest OK. Nie sugeruj się zwiększeniem ogniskowej do 140-400mm, a raczej idź w kierunku jakości obrazka.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar szwayko
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Olsztyn
    Wiek
    46
    Posty
    2 048

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    A ja dodam taką dygresję, że zaryzykowałem i jak się skupiłem to nawet udało mi się zrobić C200/2.8 ostre fotki w kosciele na 1/60. Chciałem zrobić gesty już rozluźnionych po przysiędze młodych, a nie chciełem się zdradzac i włazić na "ołtarz" z czymś krótszym. Chociaż moim marzeniem jest takie same szkło w wersji IS. Waga i wielkość sprawia, że to jedyne długie jasne tele, które można mieć w sakwie przy pasku.

  7. #27

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Liberacki Zobacz posta
    Do Tomek s:

    - Tak Tomku tez to szkielko planuje zakupic ale wszystko w swoim czasie.

    - Panowie czyli definitywnie 24-70mm f/2.8 L i moze byc spokojnie 70-200 f/4 is?
    Jeszcze, żeby Ci zakręcić to napiszę, że swego czasu miałem 24-70 f2.8L zmieniłem właśnie na 35L i byłem bardzo zadowolony z takiej zmiany.
    Zoomy teoretycznie są wygodne, ale później przeglądając/obrabiając zdjęcia na kompie gęba zdecydowanie bardziej się cieszy na te ze stałek
    Mając 16-35L, ja osobiście wolałbym dokupić 35L (albo Sigmę 35f/1.4) i 85 1.8 do tego może jakąś starą 5-tkę jako drugie body.
    Pozdr

  8. #28
    Początki nałogu Awatar tkosiada
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    UK
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Jesli tylko jeden to 35mm bedzie bardziej wszechstronne

  9. #29
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Dokładnie. Jakbym miał mieć jeden to 35mm i ewentualnie czasem przykadrować.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Jeden obiektyw pod pełną klatkę do ślubów i wesel - który?

    Cytat Zamieszczone przez szwayko Zobacz posta
    A ja dodam taką dygresję, że zaryzykowałem i jak się skupiłem to nawet udało mi się zrobić C200/2.8 ostre fotki w kosciele na 1/60. Chciałem zrobić gesty już rozluźnionych po przysiędze młodych, a nie chciełem się zdradzac i włazić na "ołtarz" z czymś krótszym.
    i gratuluję, i zazdroszczę (pewnej ręki, i kościołów w których można swobodnie używac 200mm, ja czesto nawet nie zabieram ze sobą)
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 20-06-2015 o 08:33
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •