Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Amatorski zestaw wycieczkowy - 450D + Tamron 18-250

  1. #1
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie Amatorski zestaw wycieczkowy - 450D + Tamron 18-250

    Witam szanownych forumowiczów!
    Pozwolę sobie opisać wrażenia z 22 dni urlopu spędzonych z moim nowym aparatem na szyi - Canonem 450D z obiektywem Tamron 18-250.

    Najpierw parę słów o mnie - jestem całkowitym amatorem, któy zapragnął mieć coś większego niż kompakt. Wybór aparatu i obiektywu poprzedzony był wnikliwą lekturą tego i innych forów, w końcu wybrałem to co wydawało mi się dla mnie najlepsze i nie żałuję. Aparat kupiłem parę miesięcy temu, najpierw poćwiczyłem robienie zdjęć w warunkach wycieczkowych, więc na urlop wyruszyłem mając sprzęt jako tako oswojony.

    17 dni urlopu spędziłem w górach, w skwarze, wietrze i deszczu, a 5 w Wiedniu. Aparatu nie oszczędzałem, cały czas był włączony, obiektyw odsłonięty, gotowy do strzału jeśli tylko zapragnę. Zestaw waży mniej więcej 1 kg, przyznam, że dość szybko przyzwyczaiłem się do tego ciężaru na szyi, w czasie marszu przeważnie przytrzymywałem aparat ręką, aby nie dyndał i aby obiektyw się nie wysuwał. Nie miałem statywu, wszystkie zdjęcia robiłem z ręki. W ciemnych wiedeńskich muzeach ćwiczyłem IS w rękach, z efektów jestem nawet zadowolony, choć obiektyw T18-250 na ciemne wnętrza się zupełnie nie nadaje. Za to w górach sprawował się bardzo dobrze, dość szeroki kąt na widoczki, duży zoom aby uchwycić dzikiego niedźwiedzia lub kozicę, soczyste kolory. Ale główna zaleta to możliwość zrobienia szybkiego zdjęcia o dowolnej ogniskowej w dowolnym momencie. Zaznaczam, że dla mnie robienie zdjęć w górach nie jest sensem samym w sobie. Kocham góry, a zdjęcia mają oddawać atmosferę tego co czułem kiedy te zdjecia robiłem - i oddają.

    Zrobiłem ok 4,5 tys. zdjęć, z czego 1900 przywiozłem na karcie - resztę usuwałem na bieżąco zaraz po pstryknięciu. Zdjęcia robiłem w średnim formacie M i w jpg o zwiększonym stopniu kompresji. Jeżeli ktoś ma ochotę może je sobie pooglądać w moim albumie na picassie.

    http://picasaweb.google.com/sprocket...aFatraLato2008
    http://picasaweb.google.com/sprocket...eTatryLato2008
    http://picasaweb.google.com/sprocket1973/WiedeLato2008
    http://picasaweb.google.com/sprocket...AFatraLato2008

    Zdjęcia nie zostały poddane żadnej obróbce w programach graficznych.

    Dziękuję za uwagę.
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Troyan
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    317

    Domyślnie

    Zdjęcia naprawdę sympatyczne, kilka kadrów jest takich, że przy "modnej" obróbce były by ochy i achy ale cos czuję, że autorowi watku niekoniecznie na tym zależało

  3. #3
    Początki nałogu Awatar tom170
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Gogolin/Opole
    Wiek
    39
    Posty
    252

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Troyan Zobacz posta
    Zdjęcia naprawdę sympatyczne, kilka kadrów jest takich, że przy "modnej" obróbce były by ochy i achy ale cos czuję, że autorowi watku niekoniecznie na tym zależało
    Tak racja ten wróbelek fajnie wyszedł (jak nie to poprawcie mnie bo nie wiem mi to wróbelka przypomina) No i zdjęcia z wiednia niektóre są ciekawe
    EOS 400D + KIT + 50mm f1.8 + 70-300mm F4-5.6 SIGMA APO DG MACRO + MiniTrekkerAW + Sherpa 600R no i 4GB karta

  4. #4
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie

    Postanowiłem uzupełnić mój "test" o uwagę odnośnie AF.

    Wiele osób zarzuca Tamronom problemy z autofocusem. U mnie też pewne wystąpiły. Z szybkosci byłem zadowolony, porównując do mojego poprzedniego aparatu - kompaktu S3, Tamron jest szybszy. Niestety z dokładmością gorzej. O ile przy długich ogniskowych dokładność była zadowalająca, to przy krótkich, np. 18 mm AF bardzo sie gubił. Przykładem może być zdjęcie robione w lesie z ok 5 metrów - bardzo często AF ustawi się wtedy na 2m i jest mydło. Przy robieniu widoczków podobnie, często ustawiał się na 3m w przypadku kiedy fotografowany obiekt był zalesioną górą w odległości kilku kilometrów. W związku z tym często wyłączałem AF i ustawiałem na oko 5m dla zdjęć w lesie, 30m dla widoczków (tyle wystarczało z podowu dużej głębi ostrości), dawało to dużo lepsze rezultaty niż na AF - różnicę było widać na podglądzie w powiększeniu, patrzyłem też na rozmiar pliku, te rozmyte były mniejsze niż te ostre.
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Fotofil
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    3city
    Wiek
    60
    Posty
    284

    Domyślnie

    Nareszcie ktoś kto kupił aparat żeby robić zdjęcia a nie podniecać się sprzętem fotografując karty testowe.
    „Fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając
    wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości.”
    Henri Cartier-Bresson

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Somewhere in Europe
    Posty
    348

    Domyślnie

    Powiem tak - choć nie przepadam za mega zoomami - jeżeli ten obiektyw dał Ci frajdę i satysfację - nie porzucaj tego hobby :-)
    Baw się dobrze
    Pozdrawiam,
    M@riusz
    Canon EOS 30D | Canon EOS 7D | Tokina 11-16 AT-X 116 Pro DX f/2.8 | Tamron 17-35 SP AF Di LD IF f/2.8-4 | Tamron 28-75 SP AF XR Di LD IF f/2.8 | Tamron 70-200 f/2.8 Di LD Macro | Canon EF 50 f/1.8 | Speedlite 430 EX | Velbon Sherpa 600R | Velbon RUP 4 | Naneu Pro C300

  7. #7
    Bywalec
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    58
    Posty
    119

    Domyślnie

    Całkiem fajne foty....na picasie .
    450d daje radę i nie bardzo przeszkadza w robieniu zdjęć, w myśl zasady, że najbardziej w robieniu dobrych zdjęć przeszkadza aparat
    Canon EOS KissX2(450D) i kilka drobiazgów :razz:

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    ..........w czasie marszu przeważnie przytrzymywałem aparat ręką, aby nie dyndał i aby obiektyw się nie wysuwał............

    sprocket73 z Twoich słów wynika, że tubus obiektywu ma tendencję do samowolnego wysuwania się - jeśli obiektyw nie ma przycisku do mechanizmu blokującego, uważam to za dużą wadę. W czasie marszu (tym bardziej górskiego) ręce wolę mieć raczej wolne - ewentualnie jak już, to podtrzymywać swoją kobietę a nie obiektyw. Powiedz jeszcze, czy mając obiektyw skierowany do góry wysuwa się on ciężej niż w położeniu poziomym ? Pozdrawiam.

    Cytat Zamieszczone przez Fotofil Zobacz posta
    Nareszcie ktoś kto kupił aparat żeby robić zdjęcia a nie podniecać się sprzętem fotografując karty testowe.
    Racja, racja. Moja babcia powiedziałaby: święte słowa
    Ostatnio edytowane przez Jago ; 12-12-2008 o 15:15 Powód: Automerged Doublepost
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

  9. #9
    Początki nałogu Awatar punky
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Kwidzyn
    Wiek
    42
    Posty
    483

    Domyślnie

    Zdjecia fajne
    Sam w zeszle wakacje bylem na Malej Fatrze
    miejsce niesamowite i chce tam wrocic w przyszlym roku
    zaliczyles Horne i Dolne Diery?? moze masz zdjecia z tamtego rejonu?
    R6 + S17-35 + 24-70/2.8 + 50/1.8 + 85/1.8 + 70-200/2.8

    Ex Sony a6500, 70D, 40D, 30D

  10. #10
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie

    Dawno tu nie zaglądałem, a widzę że pojawiły się pytania.

    Jago:
    Obiektyw ma przełącznik do blokowania i często go włączałem. Kiedy obiektyw był nowy nie wysuwał się, jednak po kilku dniach użytkowania zaczął chodzić na tyle luźno, że wisząc na szyi pod kątem 45 stopni w dół, przy energicznych krokach wysuwa się samoczynnie.
    Co do zjawiska większych oporów przy zmianie ogniskowej przy skierowaniu aparatu pionowo do góry - tak jest to odczuwalne.

    Punky:
    Nie, nie widziałem Dier. Szliśmy inną trasą. Nawet nie wiedziałem że coś takiego istnieje. Teraz juz wiem dzięgi Googlom oraz Tobie i pewnie następnym razem je zobaczę

    Przy okazji kolejna porcyjka zdjęć zestawu - Tatry w listopadzie. Uwaga, nie wszystkie, ale większość było robionych C450D+T18-250. Jestem z nich nieco mniej zadowolony. Przesadziłem z balansem bieli, chciałem żeby trawy wychodziły mocno żółto... i wyszły za mocno.
    http://picasaweb.google.com/sprocket...stopadzie2008#
    Ostatnio edytowane przez sprocket73 ; 29-01-2009 o 21:55
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •