Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Canon 18-200 vs Sigma 18-250 vs Tamron 18-250 and 18-270

  1. #1
    Początki nałogu Awatar sprocket73
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Jaworzno
    Wiek
    51
    Posty
    489

    Domyślnie Canon 18-200 vs Sigma 18-250 vs Tamron 18-250 and 18-270

    witam forumowiczów

    znalazłem na sieci bardzo ciekawy test najnowszych ultrazoomów i pomyślałem, że zamieszczę tutaj link do niego, może ktoś skorzysta:
    http://www.juzaphoto.com/eng/article...250_18-270.htm

    wygrał ultrazoom Canona, co nie pokrywałoby się z dotychczasowymi testami na jakie natrafiałem gdzie indziej
    ciekawostką jest zestawienie ultrazoomów z obiektywem stałoogniskowym + TC - niedostatki zoomów widać jak na dłoni
    zaskoczeniem dla mnie było również "naciąganie" długich końców - producent podaje 18-270 a w rzeczywistości jest 18-230... nieładnie

    życzę miłej lektury

    SPROCKET

    p.s.
    nie jestem pewny czy podawanie tutaj linka do testów na innych stronach jest zgodne z regulaminem forum, jeżeli wątek powinien znaleźć się w innym dziale to moderatora proszę o przeniesienie i bardzo łagodny wymiar kary dla mnie
    SPROCKET
    80D | C10-22 | C15-85 | C24 stm | C60 macro | C70-300 is II| 3 x CPL Marumi
    Moja wycieczkowa galeria

  2. #2
    Początki nałogu Awatar andrewjohn
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    polski biegun ciepła
    Posty
    349

    Domyślnie

    Rzeczywiście, ciekawe wyniki tego testu (oczywiście nieco subiektywnego). Wygrał Canon 18-200, co niezbyt pokrywa się z testami, powiedzmy hm... bardziej profesjonalnymi np. na photosone lepiej wypadł tamron 18-270.Może jednak ten canon nie jest taki zły. Sam zastanawiam sie nad jakims superzoomem na wakacyjne wyjazdy ( posiadany 28-135 jest OK, ale jednak dokucza brak szerokiego kąta w niektówtych sytacjach).Ciekawe, czy ktoś jeszcze miał możliwości porównywać i testować te dwa obiektywy, jeżeli tak to niech podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami.
    Canon EOS 450D+S10-20/4,5-5,6 + C15-85 IS USM+C50/1,8+C55-250 IS

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Loome
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Poznan
    Wiek
    37
    Posty
    1 008

    Domyślnie

    canon nie jest zly, tylko predkosc AF mi nei pasuje ale pewnie w zadnym z obiektywow nie jest idealnie..

  4. #4
    Początki nałogu Awatar andrewjohn
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    polski biegun ciepła
    Posty
    349

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Loome Zobacz posta
    canon nie jest zly, tylko predkosc AF mi nei pasuje ale pewnie w zadnym z obiektywow nie jest idealnie..
    To ciekawe Loome, bo w testach piszą że prędkość AF jest całkiem niezła,mimo że to nie USM.
    Canon EOS 450D+S10-20/4,5-5,6 + C15-85 IS USM+C50/1,8+C55-250 IS

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar dziobolek
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Dublin/Ireland
    Posty
    2 638

    Domyślnie

    Coś tu jest nie teges w tym teście.
    W tabeli z danymi technicznymi podają że Sigma jest "Autofokus:Lens motor (no USM).
    Ja wiem że ta sigma posiada HSM, co też widać jak byk na pierwszej fotce.

    Po czm się tłumaczą:
    "Even the Sigma, that is labelled as "HSM", actually is not HSM at all - it uses the so called "micro-HSM", that has none of the advantages of the true HSM motor. Canon was the first manufacturer to use this kind of misleading labeling, calling "USM" even lenses that use the crappy micro-USM motor, and sadly Nikon and Sigma have followed this trend..."
    Czyli w wolnym tłumaczeniu podważają deklarację producenta, ciekawe na jakiej podstawie.

    Pozdrówka!
    "Nie wiesz i pytasz - wstydzisz się raz;
    Nie wiesz i nie pytasz - wstydzisz się całe życie"

    50D; SIGMA 17-50 f/2.8; TAMRON 70-200 f/2.8; Peleng 8mm / E-400; ZD17,5-45; ZD40-150
    tylko... czy to jest ważne??? "Galeria - zapraszam."

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2006
    Wiek
    70
    Posty
    242

    Domyślnie

    Loome - C18-200 jest coś typu micro USM - bez możliwości ręcznego przestawiania (FTM), z jakimiś może jeszcze innymi uproszczeniami, ale z szybkością USM.

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Taki sam usm pewnie jak jest w 70-300 is usm, tam takze nie mozna krecic pierscieniem bez przelaczenia na M.

  8. #8
    Początki nałogu Awatar szymekgd
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Gdynia
    Wiek
    51
    Posty
    292

    Domyślnie

    Canon nie ma napedu USM http://www.canon.com/camera-museum/c...56_is.html?p=1, jest to pewnie zwykly silnik ktory siedzi np w: 28-80
    CANON EOS 40D z dodatkami

  9. #9
    Początki nałogu Awatar andrewjohn
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    polski biegun ciepła
    Posty
    349

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymekgd Zobacz posta
    Canon nie ma napedu USM http://www.canon.com/camera-museum/c...56_is.html?p=1, jest to pewnie zwykly silnik ktory siedzi np w: 28-80
    Zgadza się,to nie jest żaden USM,nawet micro,ale zwykle w testach i opiniach piszą,że sprawuje się b.dobrze.
    Canon EOS 450D+S10-20/4,5-5,6 + C15-85 IS USM+C50/1,8+C55-250 IS

  10. #10
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2006
    Wiek
    70
    Posty
    242

    Domyślnie

    Bo pewno USM jest zastrzeżonym znakiem towarowym, a rozwiązanie z C18-200 nie spełnia tych kryteriów. Co nie przeszkadza mieć części z nich - szybkość jest rewelacyjna i nie przypomina w żadnym wypadku kita - czy to ze stabilizacją, czy bez. W "muzeum" nic nie ma o napędzie AF, a w polskiej specyfikacji jest "mikrosilnik":
    http://www.canon.pl/For_Home/Product...ex.asp?specs=1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •