Strona 1 z 57 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 564

Wątek: [test] TAMRON 70-300 USD VC f/4-5.6

  1. #1
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Exclamation [test] TAMRON 70-300 USD VC f/4-5.6

    Po raz kolejny, dzięki oczywiście sprawnemu działniu dystrybutora firmy TAMRON w Polsce mam okazję jako jeden z pierwszych testować produkcyjny egzemplarz nowego obiektywu TAMRON 70-300 CV USD f/4-5.6.

    Jest to dość ciekawa propozycja zwłaszcza w momencie, gdy Canon wypuszcza analogiczny obiektyw z literką L. Niestety Canona jeszcze nie ma na rynku i nie można go bezpośrednio porównać, ale jak tylko się pojawi nie omieszkam go przetestować


    1. WYKONANIE.

    Zacznijmy od budowy szkiełka. Właściwie wygląda jak wydłużona wersja 17-50 VC. Jest dość duży,gruby i ciężkawy. Przy 300mm wysuwa się tubus, ale nie kręci mordką (dlatego osłona jest tulipanowa). Generalnie sprawia wrażenie plastikowego, odpowiednik Canona pewnie będzie metalowy i solidniejszy, jeśli chodzi o materiał użyty przy obudowie.
    Jako, że do niedawna posiadałem Canona 70-300 IS USM, który jest w sumie niejako bezpośrednim konkurentem Tamrona muszę przyznać, że Tamron prezentuje się tutaj okazalej.


    2. AUTOFOKUS

    Dotychczas bolączka Tamrona. Silniki były różne, cichsze, głośniejsze, wolne i szybsze, ale nie dorastały do pięt USM Canona. Od dziś sytuacja się zmienia. Napęd Ultrasonic Silent Drive użyty w Tamronie jest cichy i szybki, zupełnie porównywalny z napędami w obiektywach Canona. Bez problemu radzi sobie w trybie "ciągłego" AF. Nie miałem żadnych problemów z celnością. Podsumowując - WRESZCIE ! Rewelacja i czekamy na wyposażenie reszty szkiełek w ten napęd.

    3. STABILIZACJA OBRAZU.

    VC w obiektywach Tamrona występuje już jakiś czas. Tak jest i tym razem. Jest jednak mała różnica... VC zastosowany w 70-300 SZOKUJE WYDAJNOŚCIĄ !!! Przy ustawieniu 300mm odnosi się wrażenie, że obraz w wizjerze jest nieruchomy ! Nieporuszone zdjęcia można robić przy 300mm na czasach 1/20-1/30 sekundy. SZOK ! Powiecie, że Cichy znowu ściemnia, więc zamieszczam filmik obrazujący działanie VC.

    http://www.youtube.com/watch?v=5VRRv15Yoe4

    I jak ?

    4. OSTROŚĆ

    Bardzo dobra ostrość. Nie jest to jakość stałkowa, ale w porównaniu do innych zoomów (70-300 IS, 100-400) jest po prostu.. lepiej! Do tanich zoomów poniżej 1000 zł (Sigma 70-300, Tamron 70-300) nawet nie ma co porównywać. Nowy Tamron je deklasuje. I nie aberruje tak mocno.


    5. JAKOŚĆ OBRAZU

    Cóż mogę tutaj napisać. Popatrzcie na sample. Jedynym minusem jaki odnotowałem jest mała winietka na otwartej przesłonie. Dziś przy teście było bardzo pochmurno, więc na dworze szaro buro i wychodziły długie czasy, no ale skuteczna stabilizacja w Tamronie umożliwiła zrobienie jakichkolwiek zdjęć. Warto popatrzeć na czasy (dane w Exifach) z jakimi wykonywane były zdjęcia. Więszość zdjęć na 300 mm było robione na czasach mniejszych niż 1/100 !


    Kilka zdjęć z małym formacie na zachętę:

    300mm, 1/50 s.

    300mm, 1/100 s.

    200mm 1/60 s., AF Servo

    300mm, 1/100 s., AF Servo

    Cała galeria znajduje się pod adresem:

    http://www.kubacichocki.pl/test/tamron70300usd/

    Nie jest to szkiełko dla mnie, bo trochę za ciemne (marzy mi się taki f/4, ale nawet Canon nam go nie dał, więc o czym mówimy), ale biorąc pod uwagę cenę i możliwości napiszę: WOW. Dziękujemy i prosimy o więcej nowości


    Moje małe podsumowanie:

    + Stosunek jakości do ceny obiektywu (1699 zł)
    + niesamowicie skuteczna stabilizacja obrazu
    + bardzo dobra ostrość przy 300mm, zarówno na małej jak i pełnej klatce
    + nowość w Tamronie - pierwszy ultradźwiękowy silnik
    + tulipanowa osłona

    - plastikowy korpus
    - brak trybu macro
    - duże gabaryty jak na amatorskie szkiełko
    - brak pokrowca w zestawie
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Swietne szklo, faktycznie szkoda MACRO np. z 1m, wtedy uniwersalnosc szkla wzrasta nieslychanie.

    Masz jakies RAW z 52D w 21mpix na 300/5.6 ? Chcialbym ocenic ostrosc wzgledem innych szkiel jakie mialem, akurat 5D2 i 20D ten sam pixel, wiec jak bys mial na 5.6 rawy to poprosze

  3. #3
    Początki nałogu Awatar GoomeX
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Poland - Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    338

    Domyślnie

    a czy wiemy już coś o cenie? orientacyjnie?
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Już doczytałem sorki Zmęczony dziś jestem...
    Ostatnio edytowane przez GoomeX ; 20-09-2010 o 22:05 Powód: Automerged Doublepost

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2009
    Wiek
    39
    Posty
    53

    Domyślnie

    Wreszcie :-). Gdyby tak wrzucili USM do 70-200....

  5. #5
    Początki nałogu Awatar korona-pl
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Kraków, PL
    Wiek
    44
    Posty
    277

    Domyślnie

    Jeśli cena faktycznie będzie w okolicy 1700 to chyba będę zainteresowany.
    Jest USD, dobre VC... Może by tak nową wersję 28-75...? :rolleyes:
    pozdrawiam
    Jacek


    nie karmię troli...

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korona-pl Zobacz posta
    Jeśli cena faktycznie będzie w okolicy 1700 to chyba będę zainteresowany.
    Jest USD, dobre VC... Może by tak nową wersję 28-75...? :rolleyes:
    Nie będzie, ale już jest. Chcesz kupić ?

    Cytat Zamieszczone przez korona-pl Zobacz posta
    Jest USD, dobre VC... Może by tak nową wersję 28-75...? :rolleyes:
    Pobożne życzenia... Niestety Tamron to nie Sigma czy Samyang i nie widzi potrzeb rynku. Będzie kolejna nowość z USD ale chyba niestety nie wszystkich zadowoli

    A przecież jakby wypuścili nową wersję 17-35 (przypominam, że nie jest już produkowany i po raz kolejny apeluję o nie pytanie o ten obiektyw), odświeżyli 28-75 (od 24..?), wsadzili do 70-200 VC i USD to by były hity sprzedaży. Już nie wymagam od nich jasnych stałek, bo albo im się nie chce, albo nie umieją ich zrobić... W każdym bądź razie tym 70-300 udowodnili, że potrafią zrobić super szkło pod pełną klatę nie tylko z dobrą optyką (jak 70-200) ale też z mechaniką przynajmniej tak dobrą, jak nie lepszą od konkurencji.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie

    Normalnie jestem w szoku...

  8. #8
    Bywalec Awatar OsMax
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    śląsk
    Wiek
    44
    Posty
    186

    Domyślnie

    Jeśli aparat nie był podpięty w ŻADEN sposób do statywu ani podparty na czymkolwiek do stabilizacja działa rewelacyjnie !
    Najlepszą metodą do zainspirowania odkrywczych myśli, jest zaklejenie koperty.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie

    Dodam tylko, że nie wiem, jak Canon 70-300 L musiałby być za...bisty, żeby w obliczu takiej konkurencji jak ten Tamron wydawać nań ~4,5k PLN, o ile tyle właśnie będzie kosztował. Niestety tylko biała rura w tym przypadku i uszczelnienia nie będzie warta dokładania tej kasy. Chyba cały czas mnie boli to, że ta Lka nie jest f/4 Bo tylko wtedy bym ją kupił.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez OsMax Zobacz posta
    Jeśli aparat nie był podpięty w ŻADEN sposób do statywu ani podparty na czymkolwiek do stabilizacja działa rewelacyjnie !
    Z ręki na stojaka, zaręczam.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 20-09-2010 o 23:26 Powód: Automerged Doublepost
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #10
    Bywalec Awatar OsMax
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    śląsk
    Wiek
    44
    Posty
    186

    Domyślnie

    Musiałem zapytać bo wygląda to niesamowicie.
    Najlepszą metodą do zainspirowania odkrywczych myśli, jest zaklejenie koperty.

Strona 1 z 57 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •