Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: Canon EF 14 mm f/2.8L USM II

  1. #1
    Coś już napisał Awatar rodeoo
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    63

    Domyślnie Canon EF 14 mm f/2.8L USM II

    Witam
    Kto jest użytkownikiem Canon EF 14 mm f/2.8L USM II ??
    Bardzo proszę o wklejenie linków albo zdjęć z tego szkła-Jeśli jest to możliwe

    Chętnie wysłucham waszej opini na temat praktyczny np ostrość dystorsje itp.

    Serdecznie Pozdrawiam

  2. #2
    Początki nałogu Awatar patric89
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków / Tarnobrzeg
    Wiek
    35
    Posty
    336
    Ostatnio edytowane przez patric89 ; 11-03-2010 o 20:22 Powód: Automerged Doublepost
    5d II | 6d | S14 2.8 | C28 1.8 | C50 1.4 | C85 1.8 | 430EXII x2

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    69

    Domyślnie

    Szkło jest bardzo ostre. Ostrzejsze od 16-35II zwłaszcza na brzegach na f2.8. Dystorsje też ma zauważalnie mniejsze od 16-35II oraz od Nikkora 14-24. Nikkorowi ustępuje tylko na ekstremalnych brzegach przy f2.8. Obrazki jakie wypluwa są miodzio pod warunkiem, że wie się jak używać tak szerokie szkiełko.
    Fotki mogę przesłać na e-mail jakby ktoś był zainteresowany. Ogólnie mówiąc, obiektyw pięknie rysuje (linie, perspektywa).

  4. #4

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1 075

    Domyślnie Czy kupić 14mm f/2.8L to głupota?

    Pojawił się test na Optycznych:

    http://www.optyczne.pl/247.11-Test_o...sumowanie.html

    Zjechali ten obiektyw. Najgorszy stosunek cena/jakość wśród szkieł Canona. Samyang lepszy i 8 razy tańszy.

  6. #6
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_0602 Zobacz posta
    Pojawił się test na Optycznych:

    http://www.optyczne.pl/247.11-Test_o...sumowanie.html

    Zjechali ten obiektyw. Najgorszy stosunek cena/jakość wśród szkieł Canona. Samyang lepszy i 8 razy tańszy.
    Dla czytaczy testów to może głupota Ja miałem możliwość poużywać to szkło i nie powiem - bardzo mi się podobały efekty które produkuje (szczególnie pod względem małych zniekształceń obrazu jak na tak szeroki kąt). Jak się pojawi sensowna konkurencja to pewnie coś zmienią.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 16-11-2011 o 17:09
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #7
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Użytkownicy tego szkła, których znam, są zadowoleni. Fakt, do niedawna nie miało ono w zasadzie jakiejkolwiek konkurencji.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  8. #8

    Domyślnie

    posiadam to szkło i jak dla mnie rewelacja z dnia na dzień pozbyłem się fisha
    A może masz tam jeszcze telefon bez drutu...? - Podróż za jeden uśmiech - 1971

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 434

    Domyślnie

    Ja nie posiadałem tego szkła ale posiadałem Sigme 14 f/2.8 i przy tak szerokim kącie jednak wolał bym fisheye'a

  10. #10
    Uzależniony Awatar tryton
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    557

    Domyślnie

    Miałem okazję się nim pobawić na warsztatach canona. Generalnie mnie nie zachwycił. Ale przyczyną mogło być pośpieszne pstrykanie, matryca APS-C i brak obycia z tak szerokim szkłem. Marshall'owi wyszły nim całkiem ładne. Te na optycznych pomijając rozdzielczość na brzegach też mają coś miłego w sobie.
    Jednak jak by na to nie patrzeć cena za niego jest nienormalna.
    Tryton
    --------------------------------------------------------------
    5DmkIII, 40D, 17-40L f4, 24-105L f4 IS, 50 f1.8 II, 85 f1.8, 100 f2.8L IS macro, 100-400L f4.5-5.6 IS

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •