Forum Canon-Board.info jest własnością prywatną. Decyzje Właściciela Forum są ostateczne.
Celem serwisu i forum Canon-Board.info jest wymiana doświadczeń i gromadzenie wiedzy z zakresu fotografii,zarówno techniki fotografowania jak i dot. sprzętu, w szczególności sprzętu fotograficznego marki Canon.
Zasady Forum
Wypowiedzi na Forum należy konstruować z zachowaniem ogólnie przyjętych zasad dobrego wychowania. Naruszenia nie będą tolerowane. Nie zezwala się na publikowanie materiałów (linki, zdjęcia, treści) o treści wulgarnej, sprzecznej z prawem lub mogące wywoływać spory, polemiki , działania, na tle religijnym, politycznym czy światopoglądowym.
Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.
Zanim założysz nowy temat, sprawdź w wyszukiwarce, czy nie był on już wcześniej poruszany na forum. W 90% przypadków był. Jeśli masz pytania związane z takim tematem, dopisz nowego posta do istniejącego wątku (o ile już nie ma w nim na nie odpowiedzi).(Z uwagi na ograniczenia techniczne wbudowanej wyszukiwarki Forum, alternatywnie proponujemy używać wyszukiwarki Google z komendą
"szukana_fraza site:Canon-Board.info")
Zakładając wątek nadaj mu tytuł, który dobrze podsumuje jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące obiektywu/aparatu, to podaj jego nazwę i zaznacz na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Co kupić?".
Należy przestrzegać tematyki na poszczególnych forach. Mam nadzieję że tematyka poszczególnych
forów jest dość jasna i proszę o jej przestrzeganie. Pisanie w nieodpowiednich miejscach powoduje dodatkową pracą dla moderatorów.
Ortografia - każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownie przed wysłaniem posta. Zwracanie uwagi innym użytkownikom na ich błędy ortograficzne może odbywać się jedynie przez przesyłanie prywatnej wiadomości do użytkownika lub zaraportowanie posta do moderatorów. Należy unikać niechlujnego pisania wiadomości. Jeżeli szanujesz czas i wiedzę innych użytkowników Forum i chcesz od nich otrzymać odpowiedź, zadbaj o schludny i poprawny ortograficznie wygląd swojej wiadomości. Moderatorzy mają prawo poprawiać błędy w treści posta i przyznawać ostrzeżenia za rażące naruszenia niniejszego punktu. Dopuszczamy pisanie bez polskich liter.
Nie mile widziane jest odsyłanie do archiwum bez podania linka do odpowiedniego wątku.
Reklama na forum.
Dopuszczalne jest reklamowanie działalności fotograficznej tj. usług fotograficznych, wykonywania fotografii.
Wszystko co jest przeznaczone DLA fotografów uznawane jest za działalność komercyjna (np. warsztaty, albumy, odbitki, cały sprzęt fotograficzny).
Zasady reklamowe uregulowane są szczegółowo w odpowiedniej sekcji FAQ 'Zasady reklamy i działalności komercyjnej' które stanowią załącznik do niniejszego regulaminu.
Oferty sprzedaży/kupna sprzętu należy umieszczać jedynie w odpowiednim podforum zgodnie z zasadami Działu Giełda. Użytkownicy naruszający zasady działalności komercyjnych będą odpowiednio ostrzeżeni/ukarani, a ich wpisy usunięte.
Prezentowane zdjęcia muszą mieć rozmiar do 1280 pikseli w poziomie i do 900 pikseli w pionie.
Dostęp do forum z bramek internetowych może być niemożliwy z przyczyn technicznych - dla ograniczenia dostępu "anonimom" lubujących się w nagminnym łamaniu Regulaminu Forum. Zakładanie kolejnych użytkowników w celu ominięcia nałożonych ograniczeń na użytkownika (blokada tzw. Ban czasowy lub stały) skutkować będzie blokadą na numer IP.
Zasady porządkowe
Moderatorzy mają prawo ostrzegać w przypadku naruszenia ww. zasad lub netykiety oraz zablokować możliwość wypowiadania się na forum (czasowo lub stale) w przypadku poważnych/powtarzających się przypadków łamania regulaminu przez użytkownika. Administrator ma prawo zablokować konto użytkownika w przypadku rażącego naruszenia regulaminu. Administrator forum nie usuwa kont "na życzenie".
Posty i wątki naruszające regulamin, prawo lub dobre obyczaje będą edytowane, przenoszone lub kasowane przez moderatorów. Moderatorzy nie usuwają postów, ani nie zamykają wątków "na życzenie", tak więc proszę się dwa razy zastanowić zanim się coś napisze.
Zastrzeżenia co do decyzji i działań Moderatorów należy zgłaszać w pierwszej kolejności poprzez prywatną wiadomość do danego Moderatora. Kolejnym krokiem jest link 'Kontakt' na dole strony Serwisu do Właściciela forum ? użytkownik fomag . Moderatorzy nie mają prawa zmieniać decyzji innych moderatorów.
2014.10.12 - zmiana dot. działań komercyjnych; patrz też tutaj: http://www.canon-board.info/faq.php
2017.12.01 - zmiana pkt 9. dotycząca dopuszczalnych rozmiarów zdjęć, od teraz można 1280 x 900 pikseli.
Witajcie,
Mam pytanie odnośnie lampy zew. Często robię zdjęcia w pomieszczeniach i niestety wbudowana lampa nie powala na kolana i chciałbym zakupić zew. ale nie wiem jaką. Czasem może się też sprzydać do doświetlenia na zewnątrz.. Chodzi mi o sprzęt w rozsądnych pieniądzach ale też nie coś najtańszego co bedzie trzeba zmieniać po roku. Pomóżcie
70D+grip;1000D;T150-600ver1;T10-24,3.5-4.5;c50 1.8STM;C55-250STM;C100 2.8L IS USM; Lampa YN-600EX-RTII; NISSIN Di866; statyw Camrock evo tactic T80; plecak Lovepro Pro Trekker 450AW https://500px.com/montanoclimb
Ja polecam Nissin di622, co prawda mam ją od 4 miesięcy, sprawuje się nieźle, z tym, że ja używam jej raczej w pomieszczeniach na zewnątrz będzie problem ponieważ brakuje jej synchronizacji z krótkimi czasami (HSS). Jakość wykonania mi osobiście odpowiada też używam jej z 1000d, posiada dość duże możliwości regulacji położenia i prosta w obsłudze. Ma możliwość wyzwalania błysku lampą wbudowaną (fotocela), do zastosowań amatorskich spokojnie starcza. Cena też jest przystępna.
Canon 50D + TAMRON 17-50 2.8 Di II VC + EF 50mm f/1.8 II + 55-250 4-5.6 IS + Tamron SP 70-300 f/4-5.6 Di VC USD + Nissin Di622 + Velbon CX640 + M42: Jupiter 21M 200mm f/4, Jupiter-37A 135mm f/3.5, Helios MC 44-3, Helios 44-2, Tair -S3 300mm /4,5, TK-2-M + Canon Deluxe Gadget Bag 10EG + Lowepro Micro Trekker 200, Dużo chęci, mało umijętności:wink:
Rozsądne pieniądze, hmmmm............
Jak dla mnie to rozsądnie byłoby wydać kasę od razu na 580 EX II, żeby potem uniknąć plucia sobie w brodę. Sprzedaży słabszej lampki oraz dokładania do mocniejszej.
Jak tak rozumiem rozsądne pieniądze :-D. Wolę troszkę poczekać, nazbierać $ i wydać je raz a dobrze. Przesiadki po jakimś czasie z niższych modeli na wyższe , pochłaniają dużo więcej kasy. A osobiście mnie na to nie stać
Hehhe tak myslałem że bedą rozważania co do "rozsądnych" pieniędzy. Ja też myslę nad 580ex II. Czy wszystkie opcje tej lampy beda dostępne dla mojego canona?
70D+grip;1000D;T150-600ver1;T10-24,3.5-4.5;c50 1.8STM;C55-250STM;C100 2.8L IS USM; Lampa YN-600EX-RTII; NISSIN Di866; statyw Camrock evo tactic T80; plecak Lovepro Pro Trekker 450AW https://500px.com/montanoclimb
Nie patrzyłbym na to czy to 1000D/500D/50D/7D/5D itd.
Generalnie warto się zastanowić. Gdy kupowałem 350D, to dokupilem 430EX - gdyby nie był to mój drugi zakup (pierwszy to Tamron 70-300 sic!) i nie byłby okazyjny to plułbym sobie. Dobrego błysku nigdy nie za mało. Lepiej mieć możliwość zmniejszenia mocy niż mieć dolinę, bo lampa nie daje rady. Można zapytać a jakie pomieszczenia itp. Generalnie 430EX daje radę w większości, ale są sytuacje w których chciałoby się większą moc itp. Chociażby do softbox'a w plener. Nigdy nie wiesz do czego będziesz używał lampkę. Dlatego polecałbym coś mocniejszego.
580EX ma bardzo przydatny biały odbłyśnik co się bardzo często przydaje i co nie jest jakimś argumentem, bo można sobie coś takiego dorobić samemu, albo kupić jeszcze większe.
Nie wiem jak ten Nissin, ale wiele osób go sobie zachwyca jako alternatywę. Ja polecę jeszcze alternatywę używaną 550EX (540EZ można jeszcze taniej, ale bez automatycznego pomiaru światła)
ja też polecam Nissina di622, chciaż szczerze mówiąc nie bawiłem się nigdy 580ex, tylko 430ex. Nissin 622 jest całkiem fajny i bardzo dobrze działa z 1000d z którego również korzystam, na początek super lampa, ma jednak jedną dużą wadę: nie da się jej wyzwolić radiowo przez chińskie wyzwalacze ale za to dobrze działa fotocela
Chciałem doposażyć swój aparat w lampę błyskową.
Posiadam Canona 1000D oraz obiektyw Canon 18-105.
Wbudowana lampa rzuca mi cień na dole zdjęcia spowodowany długim obiektywem.
Jaką lampę poradzice kupić - tak aby sie zmiescic do 400zł.
Wchodzą w gre lampy używane równiez jak i nowe.
Dużo widze ostatnio firmy Nissin oraz Yongnuo.
Czego warte sa te lampy ?
Komentarz