Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Grip Alpha Digital - co jest warty

  1. #1

    Domyślnie Grip Alpha Digital - co jest warty

    Przymierzam się do zakupu gripa Alpha Digital BG-E7 do Canona 7D. Czy ktoś miał do czynienia z tą firmą? Czy warto się pchać w zamiennik? Za przemawia cena, która jest o połowę mniejsza niż oryginału.

    Tutaj jest info o nim

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar _igi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 035

    Domyślnie

    Sam się nosiłem z kupnem gripa, coprawda do 40D. Jak masz możliwość - poszukaj w stanach. Kupiłem tam BG-E2N, nowiuśki za równowartość 350zł. Jeśli nie, to radziłbym i tak dołożyć nieco, przeboleć i kupić oryginał.
    5D4, 1D4, 1Ds3 + TS-E 17L, TS-E 24mk2L, 24L, 35L, 50L, 135L, 24-105L, 100-400L, + 6x manfrotto

  3. #3
    Początki nałogu Awatar wojtek_j
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    352

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item894471186_...s_7d_wawa.html tu masz 2 osoby co taki kupiły.Napisz do nich to może coś o nim powiedzą.Sam jak miałem 500d to kupiłem oryginał.Zawsze to będzie porządnie wykonany towar.
    7d / 580 EXII / 430ex / 10-22 / 17-55 2.8 / 24-105 / 70-300 is / 50 1.4 / filtry i różne tam

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Wiek
    30
    Posty
    442

    Domyślnie

    Zamienniki są rożne, ale akurat Alpha Digital to solidna marka - chyba najlepsze gripy obok oryginałów. Sam mam taki do 450d i mogę powiedzieć, że jest wykonany nawet lepiej, niż sam aparat (choć w sumie nie jest bardzo trudne, zważywszy na obudowę 450d). Generalnie bardzo polecam.

  5. #5
    Zablokowany
    Dołączył
    Mar 2009
    Wiek
    48
    Posty
    618

    Domyślnie

    nono-kupujcie oryginały-i poszukajcie posta na forum jak odkręcić gripa gdy oderwie się zębatka od kółka

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Mellan
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    58
    Posty
    1 851

    Domyślnie

    Ja się na gripach nie znam.
    Ale te zamienniki (choć mają różne dodatkowe funkcje w stosunku do oryginału), słyszałem że plastyczane są. 7D ma korpus magnezowy, więc nie wiem czy taka opcja Ci pasuje.
    Lepiej sprawdź.
    Ostatnio edytowane przez Mellan ; 29-01-2010 o 00:13
    C-F-K - forever

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie

    Alpha/Phottix jedno i to samo. Mam Phottixa w 20D, a Alpha w 5D2. Wykonanie identyczne, zdecydowanie to jedna i ta sama linia produkcyjna, jedynie logo inne. W 20D nigdy mnie nie zawiodl, w 5D jak na razie odpukac jest ok. Jedynie potrafi zerowa licznik w oryginalnych AKU canona, a tak ogolnie wszystko ok. Temat na forum jest gruby o Alpha, poszukaj.

    edit:
    http://www.canon-board.info/showthread.php?t=46995
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 29-01-2010 o 00:26

  8. #8
    Początki nałogu Awatar streaker
    Dołączył
    Nov 2009
    Miasto
    Śląsk
    Posty
    389

    Domyślnie

    Ja mam akurat do 50d i raczej nie polecam, wersja podstawowa, te same guziki co firmowy.

    Przede wszystkim rachityczne zamknięcie komory baterii, aż się prosi, żeby je przez przypadek złamać. Dwa to to, że zdarzają się (rzadko, bo rzadko) zgrzyty między gripem z korpusem (spust migawki na korpusie przestaje działać, trzeba strzelić gripem i wraca do normy, to samo z kółkiem nastaw obok spustu).

    Do plusów na pewno można zaliczyć cenę i dodatkowy chwyt do zastosowania z zwykłymi bateriami. No i zaczęły w nim normalnie działać stare akumulatory z 350d (wsadzone bezpośrednio do puszki robiły ok. 10 zdjęć i konieczny był restart, bo pucha pokazywała, że jest rozładowany)
    "Jeśli słuchałeś swojej matki, ojca, księdza i jakiegoś gościa z telewizji, a teraz wiedziesz nudny marny żywot, to w pełni sobie na to zasłużyłeś." - Frank Zappa

  9. #9
    Początki nałogu Awatar GoomeX
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Poland - Poznań
    Wiek
    38
    Posty
    338

    Domyślnie

    Mam grip alphy i bardzo go polecam, imo solidne wykonanie (nie znam oryginału więc mało obiektywny jest ten wniosek) nie mniej, funkcjonalność bardzo dobra, wykonanie również, a sama praca z gripem daje dużo większy komfort pracy. Długo się wahałem nad kupnem, kupiłem i nie żałuję, a wręcz więcej, szkoda że tak późno w ten sprzęt zainwestowałem

  10. #10

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników tego gripa z 7D jaka jest żywotność przy używaniu tego adaptera na baterie AA - czy ma to jakis sens czy lepiej działać na 2 akumulatorach?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •