Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: rc-1, rc-5, rs-60e3

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    19

    Domyślnie rc-1, rc-5, rs-60e3

    Dzień dobry,
    mam prośbę, aby Ci którzy posiadają pilot zdalnego sterowania oraz
    zdalny spust migawki (wężyk) podali wszelkie funkcje jakie te wyzwalacze posiadają.
    Nie mogłem nic znaleźć odnośnie RC-1, RC-5 (forum). Dobrze by było, aby opisy były w jednym miejscu.

    Zanoszę się z kupnem (450D) i chciałbym je porównać.
    A może lepiej byłoby kupić zamiennik z większą ilością opcji?
    Ostatnio edytowane przez nax ; 05-01-2009 o 10:17

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    163

    Domyślnie

    Tzn tak:
    1. w temacie masz 3 modele, w treści pytasz o 2.
    2. z tego, co wiem, funkcje realizowane przez piloty to: wyzwolenie migawki, otwarcie i zablokowanie w poz otwartej (bulb)
    3. RC - to piloty bezprzewodowe, zasięg ok 5m

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    19

    Domyślnie

    a jak wygląda sytuacja z zamiennikami, warto? (nie chodzi o cenę)

  4. #4
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    567

    Domyślnie

    Wężyk RS-60E3 działa dokładnie tak samo jak spust migawki w aparacie - na pierwszym oporze następuje pomiar światła i ostrości, po wciśnięciu do końca - wyzwolenie migawki. Tyle, że do długich naświetlań na czasie B przycisk w wężyku można zablokować w pozycji wciśniętej.

    Pilot RC-1 wyzwala migawkę, działając tak, jak jednorazowe wciśnięcie spustu do końca - tzn. z jednoczesnym pomiarem światła i ostrości (oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wcześniej ustawić te parametry ręcznie ). Ma dwie opcje wyzwalania - natychmiastowe i z 2 s opóźnieniem. Na czasie B - o ile wiem, bo osobiście nie próbowałem - pierwsze wciśnięcie przycisku pilota otwiera, a drugie zamyka migawkę.

    RC-5
    z kolei oferuje, o ile się nie mylę, jedynie natychmiastowe wyzwolenie migawki, bez możliwości ustawienia opóźnienia.

    Pzdr

    Grzesiu
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar koraf
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Legnica
    Posty
    1 749

    Domyślnie

    Odgrzeję temat : jak wygląda sprawa trwałości tego pilota (mam zamiennik od skośnookich i po roku padł ) ?
    I druga sprawa to efektywny zasięg ? w instrukcji podają ok. 5m, a jak jest w rzeczywistości ?

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nax Zobacz posta
    a jak wygląda sytuacja z zamiennikami, warto?
    nie warto

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    Odgrzeję temat : jak wygląda sprawa trwałości tego pilota (mam zamiennik od skośnookich i po roku padł ) ?
    mój RC-1 ma - dokładnie nie pamiętam - ale coś koło 15 lat i działa bez zarzutu. jedynie może jest ciut potrzaskany i porysowany (cały czas przy aparacie, najpierw 50E, potem 350D). chyba raz zmieniałem baterie.

    Cytat Zamieszczone przez koraf Zobacz posta
    I druga sprawa to efektywny zasięg ? w instrukcji podają ok. 5m, a jak jest w rzeczywistości ?
    w pomieszczeniach zamkniętych jest te 5 metrów, czasami nawet więcej, ale "strzelać" należy prosto w czujnik na aparacie.
    na zewnątrz jest loteria, zależy jak pada słońce na czujnik. czasem może w ogóle nie zadziałać, a czasem spokojnie te 5 metrów się wyrabia, a nawet więcej.


    generalnie polecam piloty bezprzewodowe - nie wyobrażam sobie focenia jakichkolwiek zdjęć grupowych bez pilota (i statywu), nie mówiąc o takich fotach, na których samemu chce się być. wtedy bez chodzenia możemy zrobić 'z zaskoczenia' np. 5 zdjęć pod rząd często uzyskując lepsze efekty, niż mając tylko jedno 'ustawione' foto.

    do tego pilot bardzo przydaje się przy makro i innych fotach statywowych dając 2 sek. opóźnienia (zamiast 10s = oszczędność czasu) i zdecydowanie ułatwiając MLU.

    do tego dzieci - którym ciężko czasami zrobić fotę, bo uciekają - uwielbiają same sobie robić zdjęcia: 'tata/wuja, daj pilota!'
    i można dać tego pilota bez obawy o sprzęt, którego dzieci nie muszą nawet dotykać.


    no i najważniejsza cecha oryginalnego RC-1: jest mały i ma całkiem sprytne zatrzaskowe mocowanie na pasku od aparatu - dzięki czemu nigdy nie przeszkadza i zawsze jest pod ręką (5 cm od aparatu, nie trzeba nawet sięgać do torby).



    nie przesadzę, jeżeli powiem, że ze względu na pilota nie mogłem się rozstać z moim wysłużonym 350D, bo wszystkie nowsze xxD nie obsługiwały RC-1. na szczęście dziś jest już 7D, który ma tę możliwość. i chyba 5D2 też to ma.


    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  7. #7

    Domyślnie

    witam,

    czytałem instrukcję do EOSa 10, że z RC-1 BULB działa tak, że naciskasz - otwierasz, drugi raz naciskasz - zamykasz migawkę. Orientujecie się czy takie zamienniki z allegro, co to działają ze starymi analogami i nowymi cyfrowymi opisane jako RC-1 RC-5 w przypadku współpracy z 450D (i z tymi analogami typu 300, 10 etc) też tak właśnie zadziałają - 1.otwórz, 2. zamknij? Bo trudno palec na spuście trzymać kilka minut

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •