Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Wątek: Problem z PowerShot S1 IS

  1. #51
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Listek Zobacz posta
    jak sądzicie - jeśli wyślę na Żytnią aparat, który był wyraźnie rozebrany (nie dokręcone śróbki, obudowa nieodpowiednio dopasowana) czy wtedy też wymienią mi matrycę?
    Hmm.. Kiedyś tutaj pisałem, że jak wysyłasz aparat do serwisu, to nie przyznajwaj się że po usterce nawet na niego spojrzałeś:-)

    Tak jednak bardziej w temacie; Co na to gwarancja? Ano gwarancja (zazwyczaj) zawiera informację, że nie podlega jej sprzęt, który był używany niezgodnie z przeznaczeniem, które zakłada instrukcja, trele morele(...) oraz, gdy były dokonywane w nim jakiekolwiek naprawy czy modyfikacje poza serwisem.. Nie znam dokładnie treści gwarancji na pamięć, ale tak to mniej więcej leciało..:-)
    Z powyższego można wywniowkować, że.. nie wymienią:-)

    Pozdrawiam
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  2. #52
    Dopiero zaczyna Awatar sosek
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Andrychów
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Listek Zobacz posta
    Mam taki sam problem ze swoim canonem S1. Niestety nie wiedziałem o możliwości darmowej wymiany i uznałem, że skoro aparat jest zepsuty to przynajmniej zobaczę sobie jak jest w środku zbudowany. Efekt jest taki, że nie udało mi się go złożyć do końca z powrotem... :/ jak sądzicie - jeśli wyślę na Żytnią aparat, który był wyraźnie rozebrany (nie dokręcone śróbki, obudowa nieodpowiednio dopasowana) czy wtedy też wymienią mi matrycę?
    Ja bym odesłał do serwisu. Ja rozbierałem aparat bo niestety padła lampa (co prawda poprawnie go złożyłem, ale ślady rozkręcania widać), padła matryca. Odesłałem pan zadzwonił i powiedział, że aparat był rozkręcony. Tutaj wykazał dobrą wolę i uznał wymianę matrycy.

    Wg mnie jeśli twoje rozkręcenie nie przyczyniło się do powstania wady matrycy, wtedy powinni wymienić matrycę (a przy okazji poprawnie złożyć aparat) :-D

    Pozdrawiam i życzę powodzenia
    foto 450D+KIT 18-55IS + KIT 55-250 IS+ UV;
    video Sony HDR-CX 130

  3. #53
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie [foto] Kolega dziś wysłał kolejny zwalony S1 IS - zobaczymy co przyślą

    Tak, dla przyszłych pokoleń wklejam zdjęcia kompaktu, który naprawdę dawałby nadal radę (fajny detal na 400, 3.2MPx) gdyby nie wadliwa matryca pewnej firmy

    Fotki z LX-3

    1.


    2.

    the silence is deafening

  4. #54
    mihauek
    Guest

    Domyślnie Czy to też objaw słynnej wady matrycy?

    Witam wszystkich. Mój S1 IS robi fioletowy margines gradientowy

    http://yfrog.com/04img6292mj

    http://yfrog.com/0aimg6292kadrj

    a w trybie video np. w ciemnym pomieszczeniu świecące punkty (świeczki na torcie, światełka na choince) stają się świetlnymi liniami pionowymi.
    Czy to TEŻ są objawy tej samej dżumy matrycowej?Pzdr
    Ostatnio edytowane przez mihauek ; 07-04-2009 o 22:57

  5. #55

    Domyślnie

    Serwis komuś odpisał, że sprawdzenie aparatu jest darmowe, więc ryzyko raczej niewielkie. Tyle, że nie będziesz miał aparatu przez jakiś czas. Napisz jeszcze do nich załączając zdjęcia.

  6. #56
    rafalkow
    Guest

    Domyślnie

    Mam identyczne objawy jak mihauek i wlasnie zastanawiam sie nad wysylka na Zytnia. Ale jestem bardzo ciekaw Waszej opinii - czy to moze byc wlasnie slynny problem matrycowy

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie Kolega dostał z powrotem paczkę z e-csi

    FYI: Wysłał zwalonego S1 IS i dostał swojego S1 IS z nową matrycą - nie jest pocieszony, bo myślał, że dostanie nowy sprzęt, ale pocieszam go bo ma nowe 3,2 MPx i normalne iso400 (z detalem na zdjęciu). Ekranik (z foty powyżej) troszeczkę mały, ale daje radę.
    the silence is deafening

  8. #58
    rafalkow
    Guest

    Domyślnie

    Pieknie wszystko dziala! Wyslalem w czwartek DHLem, dzis przedzownilem i Pani powiedziala mi, ze oczywiscie bezplatna wymiana. Czekaja na czesci, ale w ciagu 10-14 dni powinienem miec swoj aparacik w domku. Canon to jest klasa!

  9. #59

    Domyślnie

    Witam. Mi canona S1 naprawili (wymienili matryce) ekspresowo, tz. nie spodziewałem sie ze tak szybko może być i zadzwoniłem po 2 tyg o wynik diagnozy a pani powiedziała mi ze już aparat gotowy do zabrania

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •