Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Sposoby na instalacje DPP

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar pazurek
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 294

    Lightbulb Sposoby na instalacje DPP

    Jak wiadomo, wszystkie nowe wersje instalacyjne DPP ze strony Canona sa oznaczone jako "update", co znaczy ze do zainstalowania wymagaja jednej z poprzednich wersji programu.

    Wersje umozliwiajaca zainstalowanie sie na czystym systemie mozna znalezc na oryginalnej plytce z aparatem, ale nie zawsze mamy ja pod reka. Co wtedy?

    Jeden ze sposobow znalazlem tutaj. Okazuje sie, ze na stronie Canona mozna caly czas znalezc pierwsza wersje DPP, ktora sila rzeczy nie jest "update".

    http://web.canon.jp/Imaging/sdl/data/dpp100-e.exe

    Wystarczy ja najpierw zainstalowac i pozniej juz normalnie zaktualizowac do najnowszej.

    PS. mozna tez sprobowac sposobu z wpisem do rejestu od ewg (osobiscie nie sprawdzalem).

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    48
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Sposób z wpisem do rejestru działa w 100% - sprawdziłem przed chwilą..
    Wystarczy zrobić w rejestrze klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\DPP]
    i działa.. moją płytkę od 350D gdzieś wcięło i z ciekawości sprawdziłem - instalator działa bez problemu

    Pozdrawiam
    Artur
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pazurek Zobacz posta
    PS. mozna tez sprobowac sposobu z wpisem do rejestu od ewg (osobiscie nie sprawdzalem).
    Heh, jednak w sieci nic nie przepadnie bez echa. A był sobie taki skromny post na uboczu... ;-)

    Wpis wbrew pozorom nie dotyczy tylko DPP a wszystkich programów w pakiecie dla eosa.

    A program odpowiedzialny za to piractwo to Registry Monitor by SysInternals (obecnie Microsoft).
    http://www.microsoft.com/technet/sys...ds/Regmon.mspx
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  4. #4
    Bywalec Awatar goobie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    102

    Domyślnie

    Fajna sprawa z tym kluczem !!!

    Gdyby się ktoś zastanawiał czy działa w Windows Vista - jak najbardziej działa... (w sumie łaski nie robi - zasada ta sama)

    jednak to dobry sposób na instalacje najnowszej wersji np. na całkiem nowym i surowym komputerze... bez potrzeby instalowania z płyty starego softu tylko po to aby go zaraz zastępować najnowszym

    Dzięki serdeczne
    Pozdrawiam! Adam

    kilka fotek...

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    To nie wiem może ja coś źle robiłem ale ściągnąłem ze strony canona ostatnie wersje sofru (DPP, EU, ZB) zainstalowałem na viście i wszystko działało bez problemu. System dziewiczy - nigdy nie było nic instalowane z canona, nic nie instalowałem z płyty, żadnych wcześniejszych wersji a wszystko działa bez problemów
    jedyny program który nie chciał się zainstalować bez wcześniejszej instalacji z płyty to photo stich - do składania panoram
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bebesky Zobacz posta
    jedyny program który nie chciał się zainstalować bez wcześniejszej instalacji z płyty to photo stich - do składania panoram
    Jeśli zacząłeś instalację do Stitcha, to oczywiste, że później nie musiałeś preinstalować uaktualnień pozostałych progamów.

    Jeśli jednak nie - łatwo przeprowadzić test rozstrzygający sprawę dla Visty:
    Odinstaluj wszystkie programy EOSa. Usuń z rejestru całą gałąź HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon (lub tylko wpisy programów EOSa) i spróbuj zainstalować z samych updatów ponownie. Jak nie będzie żądania preinstalacji z płyty Canona, to znaczy, że Vista działa inaczej niż XP. - A jakby Ci się nie chciało... to świetnie rozumiem.
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    EWG
    zacząłem instalację od EOS USB WIA Driver 6.0.0a for Windows Vista
    potem EU, DPP, ZB
    na koniec - gdy chciałem zainstalować Photo Stitch - obszczekało mnie że jest to tylko upgrade i potrzebuję wersji kompletnej.

    Wszystko było instalowane na nowym laptopie z viśtą. Wcześniej nie były instalowane programy canona. Aparat to 350 a laptop - toshiba
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    No i ja właśnie też z ciekawości zacząłem instalację od EOS USB WIA Driver 6.0.0a na Windows Vista (wirtualna maszyna). Niestety niczego to nie zmieniło. Wciąż poszczególne programy potrzebowały preinstalacji z oryginalnych płytek lub ręcznych wpisów do rejestru (jak niżej).

    Zauważyłem jednak róznicę w porónaniu ze stanem dawniejszym, tzn. każdy program (oprócz ZoomBrowsera) pytał o preinstalację tego samego programu lub inaczej nazywanych starszych wersji, natomiast nie (jak kiedyś) dowolnego z programów pakietu EOS. Nie wiem czy to właściwość instalatora dla Visty czy nowszych updatów niż te, które kiedyś testowałem (a może przeoczenie). - W każdym razie, każdy z programów szuka teraz właściwego sobie wpisu w rejestrze i nie wystarcza już jeden wpis (np. dla DPP) wszystkim pozostałym (tylko ZoomBrowserowi wciąż wystarcza!).

    Dlatego wpisy do rejestru konieczne do zainstalowania updateów wszystkich programów pakietu bez preinstalacji z płyty (na dziś!) to:

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon]

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\DPP]

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\EOS Utility]

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\PhotoStitch]
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar bebesky
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    kielce
    Wiek
    53
    Posty
    1 231

    Domyślnie

    dziwne
    nie wiem dlaczego mi się toto udało
    co prawda instalowałem nie ostatnie wersje z października tylko wcześniejsze jakoś po tall ship race - około 8 sierpnia ale chyba nie to było powodem
    teraz to zgłupiałem
    o fotografii im więcej wiem tym mniej wiem a efekty coraz gorsze

  10. #10
    Coś już napisał Awatar kaspeed
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Chełmek
    Wiek
    44
    Posty
    93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pazurek Zobacz posta
    Okazuje sie, ze na stronie Canona mozna caly czas znalezc pierwsza wersje DPP, ktora sila rzeczy nie jest "update".

    http://web.canon.jp/Imaging/sdl/data/dpp100-e.exe

    Wystarczy ja najpierw zainstalowac i pozniej juz normalnie zaktualizowac do najnowszej.
    Dla Mac'a zmieniamy rozszerzenie na hqx
    Jeżeli na św. Prota jest słońce lub słota, to na św. Hieronima jest pogoda albo ni ma ;-)

    [SIGPIC][/SIGPIC]

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •