Strona 68 z 410 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078118168 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 671 do 680 z 4096

Wątek: Canon EOS R - dyskusja ogólna.

  1. #671
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Recenzja tak chwaląca nową R, że aż śmieszna https://kenrockwell.com/canon/eos-r/r.html
    Najlepsze podsumowanie względem sony
    "Technicznie Sony jest pokoleniem wyprzedzającym Nikona lub Canona, ale kiedy robisz zdjęcia tymi aparatami, od razu zdajesz sobie sprawę, że to Canon lub Nikon są tym, czego naprawdę chcesz.

    "Ostateczna odpowiedź brzmi, że powinieneś używać tej marki, którą już kochasz; są zaskakująco cudowne. Nowe lustrzanki firmy Nikon i Canon są niesamowicie doskonałe. Jeśli zainwestowałeś w Canona lub Nikona, ich nowe lustrzanki działają tak samo jak twoja lustrzanka cyfrowa - po prostu lepiej - i dają te same kolory, które kochasz."


    Oj tam, oj tam. Całkowicie obiektywna opinia Instrukcja użytkownika odpowiada na niektóre pytania: https://kenrockwell.com/canon/eos-r/...sers-guide.htm
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #672
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    "Technicznie Sony jest pokoleniem wyprzedzającym Nikona lub Canona, ale kiedy robisz zdjęcia tymi aparatami, od razu zdajesz sobie sprawę, że to Canon lub Nikon są tym, czego naprawdę chcesz.

    "Ostateczna odpowiedź brzmi, że powinieneś używać tej marki, którą już kochasz; są zaskakująco cudowne. Nowe lustrzanki firmy Nikon i Canon są niesamowicie doskonałe. Jeśli zainwestowałeś w Canona lub Nikona, ich nowe lustrzanki działają tak samo jak twoja lustrzanka cyfrowa - po prostu lepiej - i dają te same kolory, które kochasz."


    Oj tam, oj tam. Całkowicie obiektywna opinia Instrukcja użytkownika odpowiada na niektóre pytania: https://kenrockwell.com/canon/eos-r/...sers-guide.htm
    Emocje, wiara a fakty, rzeczywistość to dwa różne światy.

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  3. #673
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 325

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    nie spodziewałem sie po kenie tak dobrego opisu
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 20-10-2018 o 23:30

  4. #674
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    I Ken wytłumaczył dlaczego oświeceni się udzielają na desce. Podświadomie potrzebują czerwonego paska i logo Canona na puszce.

    W R'ce fajnie wygląda focus assist z manualami.

  5. #675
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Kai W w swoim stylu z R
    https://youtu.be/anB9K1tV1o8

  6. #676
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Fajnie że AF działa z konwerterem nawet przy ciemnym szkle .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #677
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Gdzieś tam kątem oka widziałem w specyfikacji, że obsługuje UHS-II, ale nie zwróciłem na to specjalnej uwagi. Okazuje się, że jednak zakup szybkiej karty do tego korpusu może mieć sens, bo potrafi opróżniać bufor szybciej niż 5d4 czy nawet Sony A9!

  8. #678
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 265

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    No powiem, że R-ka zrobiła na mnie całkiem dobre wrażenie. Dotykowy LCD całkiem dobrze się sprawdza a obsługa choć dziwna nie utrudnia szybkiej pracy aparatem. Paska nie używałem bo mi jakoś nie leży, ale sprawdziłem sigmę 50 f/1.4 EYE AF działa całkiem sprawnie. Nie do końca jestem zadowolony ze zdjęć przy kadrowaniu pionowym bo AF przy barku światła jednak się gubi i są nieostre foty. Generalnie AF działa sprawnie. Aparat miałem w łapkach raptem 15 minut w ciemnej sali, ale to już coś bo pozwala sobie wyrobić własne zdanie na temat funkcjonalności konstrukcji.

    Generalnie jestem za pod warunkiem obniżenia ceny do rozsądnych wartości, czyli realnie to zapewne za rok, jak pojawią się następne modele serii na rynku.
    Bardzo ciekawy jest tryb FV, gdzie możemy żonglować trzema różnymi automatykami oraz preselekcjami dowolnie je zestawiając i grupując.

    wycinek kadru z RAWa światło od świetlówek w ciemnej dużej hali, ISO 10.000 szkło 24-105 R F/4 ogniskowa 90 mm, aktywny EYE AF, tryb AF


    a tu oryginał 100% kadru z RAW-a



    Po lekkim odszumieniu mamy z ISO 10000 coś takiego:

    Ostatnio edytowane przez candar ; 27-10-2018 o 10:22
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #679
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Generalnie jestem za pod warunkiem obniżenia ceny do rozsądnych wartości, czyli realnie to zapewne za rok, jak pojawią się następne modele serii na rynku.
    Mam wrażenie (poparte pewnymi przesłankami), że albo cena Eos R spadnie bardzo szybko albo najpóźniej na początku 2019 będzie nowy, tańszy korpus...

  10. #680
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 413

    Domyślnie Odp: Canon EOS R

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Mam wrażenie (poparte pewnymi przesłankami), że albo cena Eos R spadnie bardzo szybko albo najpóźniej na początku 2019 będzie nowy, tańszy korpus...
    Kartofel w postaci sensora z 6DII jest nie do przełknięcia po żadnej cenie. Takie body tylko potężnie wypromuje sprzedaż obecnego R w tej cenie co jest.
    Jeżeli w R nie objawi się potężne jajo (w stylu starszych Nikonów) to to body ma szanse na kultowość a'la 5D mimo oczywistych braków.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 68 z 410 PierwszyPierwszy ... 1858666768697078118168 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •